هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » طرح انتقال آب خلیج فارس به استان‌های کویری

طرح انتقال آب خلیج فارس به استان‌های کویری

وزیر اقتصاد از تشکیل کارگروهی جهت بررسی تامین مالی طرح انتقال آب خلیج فارس به استان‌های کرمان و یزد خبر داد.

طرح انتقال آب خلیج فارس به استان‌های کویری

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد با اعلام تشکیل کارگروهی جهت بررسی تامین مالی طرح انتقال آب از خلیج فارس اظهار کرد: نحوه کمک به طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان های یزد و کرمان در کارگروهی بررسی خواهد شد.

وزیر اقتصاد و امور دارایی با اشاره به جلسه کمیسیون خاص حمایت از تولید و اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی تصریح کرد: طرح انتقال آب خلیج فارس به استان های کرمان و یزد مورد بررسی قرار داده شد آیا که این طرح از جمله طرح های مهم در کشور است که سرمایه گذار آن بدون اتکاء به منابع دولت، انتقال آب را دنبال می کند.

کرباسیان با بیان اینکه بخش های عمده ای از طرح انتقال آب خلیج فارس عملیاتی شده است هست، گفت: زمینه های مورد نیاز جهت انتقال آب شرب از طریق خط لوله در حال انجام بوده و وزیر نیرو نیز مذاکراتی در خصوص خرید تضمینی آب داشته است.

طرح انتقال آب خلیج فارس به استان‌های کویری

وی با اشاره به اینکه در این طرح آب مورد نیاز صنعت و معدن نیز تامین می شود، ادامه داد: سرمایه گذاران و بهره برداران این طرح درخواستی جهت دریافت وام به صورت تسهیلات ارزان قیمت و یا استفاده از اعتبارات عمرانی دولت داشته اند که این درخواست ها در جهت سیاست های بودجه سال آینده نیز برآورد می شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به صحبت رییس جمهور در روز تحویل لایحه بودجه سال ۹۷، بیان کرد: به گفته رییس جمهوربرخی از طرح های عمرانی که ملی محسوب می شود را می توان با همکاری و همکاری بخش شخصی انجام داد تا فضای همکاری در کشور فراهم و زیاد کردن یابد.

کرباسیان گفت: وزارت اقتصاد سیاست های راهبردی را در زمینه انتقال آب از خلیج فارس دنبال خواهد کرد و خط اعتباری مورد نیاز را از پرسشها ارزی و قراردادهای فاینانسی و حتی اوراق همکاری فراهم می کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خاتمه تاکید کرد: وزارت اقتصاد تلاش دارد تسهیلات مورد نیاز را جهت بخش تولید در اختیار سرمایه گذاران شخصی قرار دهد.

وزیر اقتصاد از تشکیل کارگروهی جهت بررسی تامین مالی طرح انتقال آب خلیج فارس به استان‌های کرمان و یزد خبر داد.

انتهای پیام/

بخش های عمده ای از طرح انتقال آب خلیج فارس عملیاتی شده است است

واژه های کلیدی: وزیر امور اقتصاد | لایحه بودجه | سرمایه گذار | اقتصاد | تسهیلات | اقتصادی | سیاست | همکاری | انتقال

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو