خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » ترافیک در حال تبدیل شدن به یک مسئله امنیتی است/ هاشمی

ترافیک در حال تبدیل شدن به یک مسئله امنیتی است/ هاشمی

هاشمی به مساله ترافیک پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: به نظرم مسئله مهم شهر، ترافیک است که در حال تبدیل شدن به یک مسئله امنیتی است.

ترافیک در حال تبدیل شدن به یک مسئله امنیتی است/ هاشمی

هاشمی به مساله ترافیک پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: به نظرم مسئله مهم شهر، ترافیک است که در حال تبدیل شدن به یک مسئله امنیتی است.

نظر هاشمی راجع به ترافیک پایتخت کشور عزیزمان ایران

محسن هاشمی مدیر شورای شهر تهران، در جلسه ای که با حضور استاندار، فرمانداران و بعضی از اعضای شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در ساختمان استانداری برگزار شد، اظهار کرد: جذابیت پایتخت کشور عزیزمان ایران باعث شده است که جمعیت کثیری به سمت آن بیایند و بسیاری از این افراد در خود پایتخت کشور عزیزمان ایران اقامت نمی کنند. با در نظر گرفتن این عنوان جمعیت پایتخت کشور عزیزمان ایران براساس اسناد بالادستی باید هشت ونیم میلیون نفر باشد و در حال حاضر نیز اینگونه هست. زیرساخت های پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز عمدتاً متناسب با این جمعیت است ولی جذابیت پایتخت کشور عزیزمان ایران باعث شده است این افراد نتوانند در خود پایتخت کشور عزیزمان ایران اقامت کنند و به شهرهای اقماری رفته اند. از همین رو جمعیت اقمار و پایتخت کشور عزیزمان ایران حدود ۱۵ میلیون شده است هست. ضمن اینکه آینده نگری می شود تا سال ۱۴۰۹ جمعیت اقمار پایتخت کشور عزیزمان ایران از خود آن زیاد شود.

عبارات مهم : شورای شهر تهران – محسن هاشمی
اگر به این مساله توجه کنیم می بینیم که باعث شده است پایتخت کشور عزیزمان ایران دچار هجمه خاص ای شود و پرسشها مختلفی مانند حمل ونقل، آموزش و بیمارستان از جمله مواردی است که در شهرهای اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران باید به آن توجه شود و فلش این مساله به سمت دولت هست. بنابراین اگر امروز بخواهیم به پرسشها بپردازیم باید پایتخت کشور عزیزمان ایران را با فرض جمعیت ۲۰ میلیونی و پرسشها اطراف آن در نظر بگیریم.

مواردی در این جلسه مطرح شد که خیلی از آنها در اختیار شورا نیست و فقط درخصوص امکانات ورزشی علی رغم اینکه شهرداری نباید امکانات را ایجاد می کرد با این حال ۸۰ درصد امکانات به وسیله شهرداری ساخته شده است و ۲۰ درصد از امکانات ورزشی پایتخت کشور عزیزمان ایران به وسیله دولت تدارک دیده شده است است.

وی به حمل ونقل حومه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: با وجود ریل دولت وظیفه دارد در این حوزه کارهایی را انجام دهد و این در شرایطی است که در حال حاضر بیش از ۷۵۰ هزار ماشین روزانه وارد شهر می شود و آینده نگری می شود که این میزان به سه تا چهار میلیون برسد. تنها ریلی که ساخته شده است هست، ریل تهران- کرج است و به نظر می رسد که دولت وظایف خود در زمینه ترافیک و حمل ونقل پایتخت کشور عزیزمان ایران را به خوبی انجام نداده است.

در حال حاضر در پایتخت کشور عزیزمان ایران نزدیک ۲۰۰ کیلومتر مترو داریم که ظرفیت ۷ میلیون سفر را دارد، ولی در حال حاضر ۲ میلیون سفر انجام می شود، لیکن تجهیز نشده و این مربوط به دولت است که وظیفه خود را انجام نداده هست. ضمن اینکه به خاطر حمل ونقل ریلی، شهرداری بدهی هایی را مجبور شده است است و اینها در بخشی صورت گرفت که دولت باید آن را تجهیز می کرد.

هاشمی به مساله ترافیک پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: به نظرم مسئله مهم شهر، ترافیک است که در حال تبدیل شدن به یک مسئله امنیتی است و گاهی به شوخی می گویم که ترافیک جهت امنیت پایتخت کشور عزیزمان ایران از داعش نیز خطرناک تر است. ماندن در این ترافیک کلافگی های زیادی را ایجاد می کند. ما نمی توانیم این ترافیک را حل کنیم، بنابراین باید به یک آلترناتیو توجه کنیم و آن هم مترو است.

وی به مساله بافت فرسوده اشاره کرد و افزود: جهت حل این مساله باید از طریق روش های نوین تصمیم گیری کنیم.

رئیس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در مورد عوارض شهری نیز گفت: در حال حاضر عوارض به قیمت منطقه ای ۱۰، ۱۲ سال پیش محاسبه می شود و این مساله باید عوض کردن کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

ترافیک در حال تبدیل شدن به یک مسئله امنیتی است/ هاشمی

واژه های کلیدی: شورای شهر تهران | محسن هاشمی | شورای شهر | شهرداری | ترافیک | میلیونی | امکانات | جمعیت | تبدیل | ایران | میلیون

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو