آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش می ‏يابد! (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » فرار مغزها آخر وعاقبت جوانان بدون کار

فرار مغزها آخر وعاقبت جوانان بدون کار

یک کارشناس اقتصادی گفت: معضل بیکاری باعث فرار مغز ها شده است و پیامد خروج نخبگان از کشور، نبود نیروی توانمند جهت حل پرسشها و چالش ها است.

فرار مغزها آخر وعاقبت جوانان بدون کار

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، حسین راغفر کارشناس اقتصادی، در نخستین همایش اقتصاد مقاومتی- مدیریت نا اطمینانی و ضربه پذیری که امروز ۲۲ آذرماه در سالن همایش بین المللی الزهرا برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت های سوداگری در اقتصاد زمین داری، معاملات سکه و .. باعث شده است تا نهاد های مهمی در اقتصاد کشور همانند بانک ها نا کارآمد شوند.

وی اضافه کرد: نا کارآمدی نهاد هایی همانند بانک، باعث می شود تا فقر و نا برابری در جامعه گسترش یابد و جهت هدایت صحیح نهاد ها و اصلاح عملکرد آن ها باید عوض کردن نگرشی در نوع نظر ها حاصل شود.

راغفر در ادامه از اهمیت نوع نگرش در حل پرسشها اقتصادی، اظهار کرد: حدود سال های ۱۹۳۰ الی ۱۹۹۸، دنیا با ۲۲ بحران اقتصادی رو به رو شد که یک نمونه آن مربوط به دهه های اخیر بود و مردم درگیر با آن بحران، با عوض کردن نوع نگرش از پرسشها اجتماعی و اقتصادی خلاص یافتند.

به گفته این کارشناس اقتصادی، دانشگاه ها باید در انتقال دانش تمام تلاش خود را به کار گیرند آیا که اهمیت دانشجویان امروز تبدیل به نخبگان فردا شده است که می تواند قدرت حل مسئله و چالش ها را در هر برهه زمانی حل کند.

فرار مغزها آخر وعاقبت جوانان بدون کار

راغفر مطرح کرد: علاوه بر تلاش دانشگاه ها جهت آموزش هر چه بهتر دانشجویان، مسوولان هم باید معضل اشتغال را در الویت کار خود قرار دهند لیکن بعد از ظرفیت سازی دانشگاه ها، جوانان با معضل بیکاری، کار کاذب و یا کاری با حقوق کم مواجه می شوند که در نهایت انگیزه آنان جهت پیش روی در علم را کم می کند.

وی افزود: معضل بیکاری صدمات زیادی به کشور وارد می کند لیکن جوان تحصیل کرده و دانش آموخته بعد از اینکه شغل مناسبی در ارزش خود نمیابد به ناچار راضی به مهاجرت به کشور های توسعه یافته می شود و در نتیجه کشور علرغم اینکه جهت پرورش دانشجو هزینه های زیادی کرده با فرار مغز ها رو به رو می شود.

انتهای پیام/

حل چالش ها با پر کردن خلاء های علم

واژه های کلیدی: دانشجویان | دانشگاه | جوانان | اقتصاد | اقتصادی | همایش | بیکاری | اشتغال

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو