برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » درد مزمن بیماری های متفاوت را جایگزین مسکن با ۸ خوراکی کم کردن دهید

درد مزمن بیماری های متفاوت را جایگزین مسکن با ۸ خوراکی کم کردن دهید

 مشکلی که اکثر ما داریم این است که جهت برطرف دردهای مزمن خود از مسکن ها استفاده می کنیم و به طور موقت درد را کم کردن می دهیم.

درد مزمن بیماری های متفاوت را جایگزین مسکن با 8 خوراکی کم کردن دهید

مشکلی که اکثر ما داریم این است که جهت برطرف دردهای مزمن خود از مسکن ها استفاده می کنیم و به طور موقت درد را کم کردن می دهیم. ولی یک روش مناسب و بدون عارضه جهت کم کردن دردها استفاده از خوراکی های مناسب است که در ادامه به آنها می پردازیم.

۸ ماده غذایی جهت کم کردن دردهای متفاوت + میزان مصرف هر یک

از نظر آماری ۱۱۶ میلیون نفر از مردم آمریکا دچار دردهای مزمن هستند و این رقم یعنی چیزی حدود یک سوم جمعیت کل این کشور و از آنجا که داروهای مسکن ممکن است ایجاد اعتیاد کنند یا اثرات جانبی در پی داشته باشند، باید جهت آن چاره ای اندیشید.

عبارات مهم : تاثیر سندروم روده – آرتریت روماتوئید
از آن بدتر این است که حذف درد باعث می شود که منشأ آن دیگر آشنا نشود. توصیه این است که چنین آماری ممکن است در کشورهای متفاوت متفاوت باشد ولی به هر حال موضوعی است که جوامع متفاوت تا اندازه ای به آن دچارند و قطعاً داروهای شیمیایی پاسخگو نیستند؛ ولی جایگزین هایی جهت آن وجود دارد که درست در آشپزخانه شما هستند.

غذاهای خاصی وجود دارند که درد را آرام می سازند آن هم با:

  • – کم کردن التهاب
    – ممانعت از ارسال خبر های درد
    – یا حتی اصلاح بیماری زمینه ساز درد مزمن

این نوع ماده های غذایی اثرات سوء داروهای شیمیایی را ندارند. غذاهای مرسوم در جوامع غربی، میزان التهاب در بدن را زیاد کردن می دهند؛ لیکن مشمول بر غذاهای فراوری شده است و کربوهیدرات های کارخانه ای است.

هیچ میوه یا سبزی یا گیاهی به خودی خود نمی تواند درد شما را آرام کند مگر این که شما تغییری در الگوی مصرف و رژیم غذایی تان ایجاد کنید و غذاهای فرآوری شده است processed foods را کم کردن داده و میزان مصرف غذاهای طبیعی کامل را زیاد کردن دهید. به این شکل می توانید در بزرگراه خداحافظی با درد نخستین گام ها را بردارید.

درد مزمن بیماری های متفاوت را جایگزین مسکن با ۸ خوراکی کم کردن دهید

۱٫ کم کردن درد آرتریت و درد عضلات با آلبالو و گیلاس

میزان مصرف: چهل و پنج عدد در هر روز

ترکیبات موجود در آلبالو و گیلاس آنتوسیانین ها* Anthocyanin هستند، همان ماده مغذی گیاهی که رنگ این میوه ها را می سازد،آنتی اکسیدانی نیرومند که به دو شیوه درد را آرام می کند. این دو میوه التهاب را کم کردن می دهند و آنزیم های درد را مهار می کنند، درست مثل آسپرین aspirin، ناپروکسن Naproxen و سایر ضدالتهاب های غیراستروئیدی* Nonsteroidal anti-inflammatory drugs. در پژوهشی که در این زمینه انجام شد مشخص شد کسانی که یک کاسه از این دو میوه را برای صبحانه می خوردند میزان التهاب بدنشان تا بیست و پنج درصد کم کردن می یابد. سایر پژوهش ها نیز نشان دادند در دوندگانی که ۳۳۶ گرم آب این دو میوه را ۲ بار در هفته به مدت هفت روز می نوشیدند درد کمتری در عضلاتشان تجربه کردند.

*آنتوسیانین هاAnthocyanin : رنگدانه های محلول در آب هستند که بسته به pH آنها ممکن است قرمز، بنفش یا آبی باشند.

* داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی Nonsteroidal anti-inflammatory drugs:یا به اختصار NSAID از پرکاربردترین داروهای پزشکی هستند. این داروها سه خاصیت مهم کم کردن التهاب، ضددرد و تب بُر دارند. این گروه از داروها در دوزهای بالا اثرات ضدالتهابی دارند.

اگر می خواهید زیاد بدانید : آنتی اکسیدان چیست؟ و منابع آنتی اکسیدان و مکمل های ضدپیری کدامند؟

 مشکلی که اکثر ما داریم این است که جهت برطرف دردهای مزمن خود از مسکن ها استفاده می کنیم و به طور موقت درد را کم کردن می دهیم.

اگر می خواهید زیاد بدانید : تفاوت آرتریت با آرتروز چیست؟

اگر می خواهید زیاد بدانید : روماتیسم مفصلی یا آرتریت روماتوئید چیست؟

اگر می خواهید زیاد بدانید : ۱۰ چیز که موجب آرتریت نمی شود

۲٫ کم کردن درد میگرن، آرتریت و درد عضلات با زنجبیل

میزان مصرف: یک چهارم قاشق چای خوری در هر روز

این ریشه با طعم خاصش به طور سنتی آرام کننده سوزش معده و اصلاح دهنده حالت تهوع است. این اعتقاد وجود دارد که زنجبیل گاز معده را از بین می برد و احتمالاً با بستن گیرنده در روده، حالت تهوع را از بین می برند. ولی به غیر از زمانی که حالت تهوع دارید دلایل دیگری هم جهت مصرف زنجبیل وجود دارد. زنجبیل نوعی آسپرین و ضدالتهاب طبیعی است که میگرن، آرتریت و درد عضلات را از بین می برد. راه های بسیاری جهت آن وجود دارد که زنجبیل را در وعده غذایی تان بگنجانید؛ مثلاً تهیه چای زنجبیل با انداختن تکه های زنجبیل پوست گرفته در آب جوش و دم کردن آن به مدت یک ربع یکی از این راه هاست. یا مخلوط پودر زنجبیل با آب لیمو و عسل و آب سرد.

اگر می خواهید زیاد بدانید : روش های متنوع افزودن زنجبیل به برنامه غذایی + توصیه های مهم

اگر می خواهید زیاد بدانید : خواص درمانی زنجبیل

درد مزمن بیماری های متفاوت را جایگزین مسکن با ۸ خوراکی کم کردن دهید

اگر می خواهید زیاد بدانید : چای زنجبیل و فواید آن جهت کم کردن دردها!

اگر می خواهید زیاد بدانید : صبح ها با معده خالی آب زنجبیل بخورید

۳٫ کم کردن درد کمر، گردن درد یا درد مفاصل با سالمون و ساردین

میزان مصرف: حدود پنجاه تا نود گرم در هفته

خوردن ماهی هایی با میزان اندک جیوه و میزان اسید چرب امگا ۳ بالا می تواند به کم کردن درد کمر کمک کند. در یک کمر سالم، رگ های خونی در لبه دیسک های ستون فقرات مواد مغذی مهم را به آن دیسک حمل می کنند. اگر جریان خون کم کردن پیدا کند، جریان حرکت مواد مغذی دچار مسئله شده است و مفاصل مواد مغذی خود را از دست می دهند و شروع به انحطاط می کنند. مطالعات نشان می دهد غذاهایی وجود دارند که در این روند مؤثرند و به جریان خون کمک می کنند و التهاب را در رگ های خونی و اعصاب کم کردن می دهند.

 مشکلی که اکثر ما داریم این است که جهت برطرف دردهای مزمن خود از مسکن ها استفاده می کنیم و به طور موقت درد را کم کردن می دهیم.

۴٫ کم کردن درد کولیت colitis (التهاب روده)و اصلاح مفاصل دردناک با زردچوبه

میزان مصرف: یک قاشق غذاخوری در روز

این ادویه سال ها به عنوان دارو در طب آیورودا Ayurveda به عنوان مسکن و سرعت بخشیدن به هضم کاربرد داشته هست. زردچوبه فواید ضدالتهابی دارد. زردچوبه می تواند از بدن در برابر تخریب بافت و التهاب مفاصل حفاظت کند و عملکرد اعصاب را اصلاح می بخشد. دقت کنید که حتماً زردچوبه را به همراه فلفل سیاه مصرف کنید این دو باید با هم مصرف شوند. پیپرین Piperine (عامل طعم و بوی فلفل سیاه) موجود در فلفل سیاه باعث آزاد شدن کورکومین* Curcumin از زردچوبه می شود.

* کورکومین Curcumin : یا دی فرولوئیل متان جزء فعال ادویه زردچوبه است و دارای فواید ضد التهابی می باشد. کورکومین یک آنتی اکسیدان نیرومند است.

اگر می خواهید زیاد بدانید : طب آیورودیک چیست؟

اگر می خواهید زیاد بدانید : میوه ای جهت اصلاح کولیت!

درد مزمن بیماری های متفاوت را جایگزین مسکن با ۸ خوراکی کم کردن دهید

اگر می خواهید زیاد بدانید : میوه ای که از کولیت پیشگیری می کند

۵٫ کم کردن درد سندرم روده جنبش پذیر IBS باماست

میزان مصرف: ۲۴۰ گرم در هر روز

باکتری های موجود در ماست خصوصاً اینفانتیس infantis و ال اسیدوفیلوس Lactobacillus acidophilus، درد، التهاب و نفخ را کم کردن می دهد.

اگر می خواهید زیاد بدانید : خوراکی های مضر جهت سندروم روده جنبش پذیر

اگر می خواهید زیاد بدانید : روده جنبش پذیر و تاثیر شگفت انگیز روان درمانی بر آن

اگر می خواهید زیاد بدانید : تاثیر سندروم روده جنبش پذیر بر رابطه جنسی

۶٫ کم کردن سردرد با قهوه

میزان مصرف: دو فنجان حاوی ۱۲ گرم

قهوه فقط یک نوشیدنی در وقت صبحانه یا سر کار نیست. قهوه نوعی دارو محسوب می شود. کافئین به کم کردن درد ایجاد شده است در اثر رگ های خونی کمک می کند. دقت کنید که قهوه هنگامی به عنوان مسکن عمل خواهد کرد که شما عادت به خوردن آن نداشته باشید.

اگر می خواهید زیاد بدانید : فواید قهوه تلخ جهت سلامتی و همچنین لاغری

اگر می خواهید زیاد بدانید : چه کسانی قهوه بخورند و چه کسانی نخورند!

۷٫ کم کردن سردرد و درد ناشی از سندروم روده جنبش پذیر IBS با نعناع

میزان مصرف: یک فنجان چای نعناع در هر روز

جویدن یک قرص نعناع تند می تواند تنفس شما را خوشبو کند ولی علت دیگری هم وجود دارد که نشان می دهد بهتر است از نعناع تازه استفاده کنید. منتول* Menthol موجود در نعناع تند می تواند به از بین رفتن اسپاسم عضلانی کمک کند، یکی از دلایل استفاده از روغن نعناع این است که سندروم روده جنبش پذیر را اصلاح می بخشد. این روغن همچنین برای رهایی از سردرد به کار می رود. در واقع متیل سالیسیلیت* Methyl salicylate موجود در نعناع آنزیم های مسبب التهاب و درد را محدود می کند. می توان نعناع را آسپرین گیاهی نامید.

*منتول Menthol : منتول که یک الکل ده کربنی است از روغن نعناع استخراج می شود و به عنوان چاشنی و ماده معطر مورد استفاده قرار می گیرد.

* متیل سالیسیلیت Methyl salicylate:متیل سالیسیلات جهت تسکین موضعی دردهای عضلانی یا مفاصل و از بین بردن التهاب موضعی بکارمی رود.

۸٫ کم کردن درد آرتریت با فلفل تند

میزان مصرف: نصف قاشق چای خوری از پودر آن در هر روز

هر نوع فلفلی که زبان شما را می گزد و اشک را در چشمانتان جمع می کند می تواند درد را از بین ببرد. ماده مؤثر در فلفل که ایجاد آرامش می کند کپسایسین* Capsaicin هست. هر چه فلفل تندتر باشد این ماده مؤثر در آرامش بخشی به درد نیز در آن زیاد است.

* کپسایسین یا کاپسی سین Capsaicin :این ماده در فلفهای تند (سبز و قرمز) یافت می شود و علت مهم تند بودن فلفل ها همین ماده است.

اگر می خواهید زیاد بدانید : کاهش مصرف نمک به کمک این رژیم غذایی!

اگر می خواهید زیاد بدانید : اثر فلفل قرمز در برطرف اسپاسم عضلانی

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: yjc.ir


واژه های کلیدی: تاثیر سندروم روده | آرتریت روماتوئید | داروهای شیمیایی | برنامه غذایی | رژیم غذایی | التهاب روده | درد مفاصل | وعده غذایی | ضد التهابی | رژیم غذایی | ضد التهاب

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو