کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » کسری بودجه، رشد اقتصادی را در هاله ای از ابهام قرار داده است

کسری بودجه، رشد اقتصادی را در هاله ای از ابهام قرار داده است

حریری گفت:کسری بودجه و زیاد کردن هزینه‌ها، با وعده رشد ۷ درصدی دولت جهت شکوفایی اقتصاد در سال آینده، تناقض دارد.

کسری بودجه، رشد اقتصادی را در هاله ای از ابهام قرار داده است

حریری عضو اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصاد، صنعت و کشاورزی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به کسری بودجه قوه مجریه اظهار کرد: کسری بودجه را می‌توان با کم کردن هزینه‌های جاری یا زیاد کردن درآمد‌های دولت که معمولا از طریق فروش نفت تامین می‌شود، جبران کرد، ولی آمار‌های موجود نشان می‌دهد که هزینه‌های جاری دولت زیاد کردن داشته و در برابر فروش نفت نیز به علت تحریم‌های موجود، کم کردن یافته است.

وی، با بیان اینکه بخش زیادی از درآمد‌های مالیاتی دولت وصول شده است هست، افزود: با توجه به آمار‌های ارائه شده است و ارقام اخذ شده است از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی، بنظر میرسد که بودجه آینده نگری شده است از بابت درآمد‌های مالیاتی نیز در سال ۹۶ تا به امروز محقق شده است باشد.

وی ادامه داد: امسال هم اعداد و ارقام اخذ شده است از مردم و فعالان اقتصادی خرد و کلان، تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد، زیاد کردن چشمگیری داشته و صدای بسیاری از فعالان اقتصادی را در آورده است.

کسری بودجه، رشد اقتصادی را در هاله ای از ابهام قرار داده است

عضو اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به احتمال زیاد کردن قیمت حامل‌های انرژی در آینده‌ای نزدیک گفت: دولت، مجوز زیاد کردن قیمت‌های حامل انرژی را سال گذشته از مجلس دریافت کرده بود و با توجه به عدم تحقق درآمد‌های دولت در آخر سال و کسری بودجه، این احتمال می‌رود که قیمت حامل‌های انرژی زیاد کردن یابد.

حریری در آخر با بیان اینکه بزرگترین دستاورد اقتصادی دولت، کنترل قیمت و جلوگیری از تورم هست، افزود: سیاست‌های مالی دولت، باعث کم کردن تورم و جلوگیری از شوک به اقتصاد کشور شده است هست، و همین امر می تواند موجی از تورم را بوجود آورد و کارنامه اقتصادی دولت را تضعیف کند.

انتهای پیام/

بخش زیادی از درآمد‌های مالیاتی دولت، وصول شده است است

واژه های کلیدی: بازرگانی | جلوگیری | اقتصادی | انرژی | مالیات | اخبار اقتصادی | کسری بودجه | تورم

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو