افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » اصول صحیح رنگ مو در خانه

اصول صحیح رنگ مو در خانه

بعضی بانوان به رنگ کردن موی خود در منزل میپردازند و نتیجه مورد نظر را از رنگ کردن موی خود دریافت نمی کنند.

اصول صحیح رنگ مو در خانه

برخی بانوان به رنگ کردن موی خود در منزل میپردازند و نتیجه مورد نظر را از رنگ کردن موی خود دریافت نمی کنند. آن ها مرتکب بعضی غلط های در حین رنگ کردن موی خود می شوند که با پیشگیری از آن ها می توانند به رنگ دلخواه خود دست یابند.

اصول صحیح رنگ مو در خانه

رنگ کردن مو در منزل از کارهایی ست که خیلی ها آن را انجام می دهند، این کار صرفه جویی در هزینه و وقت بحساب می آید. انتظار می رود، رنگی که در کاتالوگ ها می بینیم به آسانی خودمان در منزل روی موها در آوریم. این تا حدودی امکان پذیر هست، به شرط آن که قوانین و تکنیک های درست این کار را بدانیم.

در این مطلب، ۱۰ اشتباهی که زن ها هنگام رنگ کردن مو در داخل منزل مرتکب می شوند را با هم مرور می کنیم.

رنگ تیره تر را گزینش می کنید

شما در فروشگاه ایستاده اید در حالیکه دو رنگ در دستتان دارید، رنگ روشن تر و رنگ تیره تر، هیچ ایده ای ندارید کدامیک را گزینش کنید. این سناریو جهت همه ما اتفاق افتاده هست. بزرگترین اشتباهی که انجام می دهیم گزینش رنگ تیره تر هست. اگر بین گزینش دو رنگ مردد هستید هر لحظه رنگی که یک درجه روشن تر است را گزینش کنید. رنگ روشن را راحت تر می توانید عیب یابی کنید و اگر ایرادی داشت آن را برطرف کنید، ولی عیب یابی رنگ تیره مسئله هست. رنگ زدن روی رنگ تیره هم هر لحظه پرسشها خودش را دارد.

بعضی بانوان به رنگ کردن موی خود در منزل میپردازند و نتیجه مورد نظر را از رنگ کردن موی خود دریافت نمی کنند.

از رنگ دودی می ترسید

بسیاری از ما تصورمان از رنگ دودی رنگی ست که به خاکستری می زند، بنابراین هنگام گزینش رنگ از رنگهای دسته بندی دودی خیلی سریع می گذریم. ولی بد نیست بدانید گاهی استفاده از رنگ دودی در ترکیب رنگ می تواند جذابیت بیشتری به رنگ نهایی بدهد. این رنگ می تواند گرمای بیشتری به رنگ موها بدهد و هر لحظه قرار نیست موهایتان را خاکستری را روشن کند.

سعی می کنید عوض کردن عمده در رنگ موهایتان بدهید

اینکه می توانید به آسانی با یک رنگ قهوه ای به رنگ کردن مو در منزل بپردازید بدین معنا نیست که می توانید موهای تیره را روشن یا پلاتینی کنید. بهتر است زمانی که می خواهید رنگ کردن مو در منزل را انجام دهید، هر لحظه رنگی گزینش کنید که حداکثر یک یا دو درجه از رنگ طبیعی موی خودتان روشن تر باشد.

موهایتان را به خوبی دسته بندی نمی کنید

برای رنگ کردن مو در خانه، بسیار مهم است که آن را درست، دسته بندی کنید تا رنگ به همه نقاط برسد و یکدست شود. اگر به درستی موهایتان را قسمت بندی نکنید در نهایت با رنگ مویی مواجه می شوید که در قسمتی روشن و در قسمت دیگر تیره است.

دستورالعمل نوشته شده است در محصول خریداری شده است را مطالعه نمی کنید

هربار که رنگ مویی خریداری می کنید بهتر است به نکاتی که در دستور العمل استفاده آنها آمده است دقت کنید و طبق این دستور العمل و پله پله واکنش‌ها کنید.

اصول صحیح رنگ مو در خانه

رنگ را بیش از حد روی موهایتان می گذارید

این مهم است که رنگ مو به مدت مورد نیاز روی سر باقی بماند و سر وقت آن را بشویید. همانطور که در توصیه قبل گفته شد بهتر است قبل از استفاده، راهنمای داخل جعبه را بخوانید تا بدانید رنگ مورد نظرتان باید چه مدت روی سرتان بماند.

سعی می کنید ایراد رنگ موهایتان را خودتان برطرف کنید

هر چه جهت روشن تر یا تیره تر کردن موهایتان از رنگ زیاد و مواد متفاوت به روی موهایتان استفاده کنید، برطرف کردن ایراد موهایتان را جهت متخصصان هم سخت تر می کنید.

اگر می خواهید تغییری در رنگ موهایتان ایجاد کنید از محصولات مخصوص رنگ همانند شامپوهای رنگ بر استفاده کنید. یک یا دو بار این کار را انجام دهید، ولی اگر باز به رنگ دلخواهتان نرسیدید بهتر است به آرایشگرتان مراجعه کنید تا با تخصص و امکاناتی که دارد این کار را برایتان انجام دهد.

بعضی بانوان به رنگ کردن موی خود در منزل میپردازند و نتیجه مورد نظر را از رنگ کردن موی خود دریافت نمی کنند.

می خواهید موهایتان را روشن و بلوند کنید

رنگ بلوند، رنگ دلخواه بسیاری از افراد هست، ولی کار کردن با این رنگ ها آنقدرها هم ساده نیست. بهتر است این کار را هر لحظه به آرایشگرها بسپارید، بخصوص اگر می خواهید خیلی روشن و بلوند شود.

شما جهت اینکه خودتان بتوانید موهایتان را به رنگ بلوند دلخواهتان تبدیل کنید نیازمند امکانات و تخصص بیشتری هستید. ممکن است با این کار نه تنها رنگ دلخواهتان را نداشته باشید بلکه به موهایتان نیز صدمه بزنید.

می خواهید رنگی طبیعی جهت موهایتان داشته باشید، ولی با رنگ نارنجی و غیرطبیعی مواجه می شوید

در این صورت می توانید از شامپوهای رنگ بنفش استفاده کنید. شامپوهای ویولت، بدون سولفات هستند و نه تنها به آسانی موهایتان را تمیز و نرم می کنند، بلکه در صورت وجود رنگ زرد یا نارنجی آنها را به رنگی طبیعی تبدیل می کند. چند بار از این شامپو جهت شستن موهایتان استفاده کنید تا رنگ طبیعی موهایتان تثبیت شود.

اصول صحیح رنگ مو در خانه

از حنا جهت رنگ کردن موهایتان استفاده می کنید

بسیاری از افراد از حنا بعنوان یک رنگ کننده طبیعی مو استفاده می کنند که این اصلا بد نیست، ولی مسئله اینجاست که رنگ حنا به این راحتی ها پاک نمی شود و اگر شما بخواهید موهایتان را روشن کنید به مسئله بر می خورید و اگر مرتب از این ماده جهت رنگ کردن موهایتان استفاده کنید موهایتان خیلی تیره می شود.

بنابراین شاید بهتر باشد مرتب از حنا استفاده نکنید یا جهت تیره کردن موهایتان از موادی استفاده کنید که اگر خوشتان نیامد بتوانید چند ماه بعد آن را به رنگی روشن تر تبدیل کنید.

سایت تبیان

واژه های کلیدی: استفاده | استفاده | طبیعی | تبدیل | بلوند | اصول رنگ کردن مو در خانه | تیره کردن مو | رنگ طبیعی مو

اصول صحیح رنگ مو در خانه

اصول صحیح رنگ مو در خانه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو