هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » افزایش قیمت بنزین در کم کردن مصرف، موثر است

افزایش قیمت بنزین در کم کردن مصرف، موثر است

عضو هیات نمایندگان اتاق کشور عزیزمان ایران گفت: زیاد کردن قیمت بنزین باعث کم کردن مصرف شده است و استفاده از وسایل نقلیه عمومی را زیاد می‌کند.

افزایش قیمت بنزین در کم کردن مصرف، موثر است

یحیی آل اسحاق عضو هیات نمایندگان اتاق کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به پرسشها داخلی و خارجی پیش روی دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ اظهار کرد: رکود اقتصادی و بیکاری در کنار پرسشها خارجی که عمده آن به فروش نفت و پرسشها بین بانکی مربوط می‌شود، دولت را جهت بستن بودجه با پرسشها عدیده‌ای روبه رو ساخته است.

عضو اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه درآمد‌های نفتی کم کردن یافته هست، تصریح کرد: آمارهای شش ماهه دولت نشان می‌دهد که تنها ۶۵ درصد از درآمدهای نفتی محقق شده است است و با توجه به اینکه عمده درآمد دولت از فروش نفت هست، این کم کردن فروش، بزرگترین ضربه را به دولت خواهد زد.

وی با اشاره به همکاری مردم در پرداخت مالیات افزود: با توجه به آگاهی مردم از اهمیت این عنوان که پرداخت مالیات دست دولت را جهت خدمت رسانی بازتر می‌کند و همکاری بسیار خوبی میان مردم و شرکت مالیات شکل گرفته هست، این پرداخت از سوی تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل به درستی انجام می‌شود.

افزایش قیمت بنزین در کم کردن مصرف، موثر است

آل اسحاق با اشاره به اینکه کوچک سازی دولت تبعاتی خواهد داشت، ادامه داد: با توجه به نرخ بیکاری، تعدیل نیرو به وسیله دولت باعث زیاد کردن بیکاری می‌شود به همین علت کوچک سازی باید با احتیاط خاصی صورت گیرد.

عضو اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه اشتغالزایی اهمیت بیشتری نسبت به زیاد کردن عوارض خروج از کشور دارد، اذعان کرد: زیاد کردن عوارض خروج از کشور در برابر هزینه‌های سفر‌های خارجی چندان زیاد نیست و می‌توان با منابع تامین شده است از عوارض خروج از کشور چرخ‌های اقتصادی کشور را چرخاند و آمار بیکاری را کم کردن داد.

وی با اشاره به طرح از بین بردن یارانه ۳۰ میلیون نفر در لایحه بودجه ۹۷ اظهار کرد: پرداخت یارانه به ۸۰ میلیون نفر انتقاد کارشناسان و نخبگان را به همراه داشته هست، آن هم در وضعیتی که دولت جهت تامین منابع مالی آن به مسئله برخورده است.

به گفته وی؛ دولت می‌تواند با از بین بردن بخشی از دهک‌های بالا، این بودجه را صرف اشتغالزایی و طرح‌های عمرانی کند.

عضو هیات نمایندگان اتاق کشور عزیزمان ایران گفت: زیاد کردن قیمت بنزین باعث کم کردن مصرف شده است و استفاده از وسایل نقلیه عمومی را زیاد می‌کند.

وی با بیان اینکه مصرف بنزین سیر صعودی داشته هست، یادرآور شد: مصرف بنزین به ۱۰۰ میلیون لیتر در روز رسیده و پرسشها زیست محیطی، ترافیک و بیماری‌های تنفسی ناشی از آن رو به زیاد کردن هست، از طرفی هم امکانات ارائه سوبسید جهت بنزین به وسیله دولت وجود ندارد و زیاد کردن قیمت بنزین می‌تواند، مصرف آن را کم کردن داده و استفاده از وسایل نقلیه عمومی را زیاد کند.

آل اسحاق در آخر گفت: تحقق سند بودجه به عنوان چشم انداز اقتصادی کشور نیاز به نگاه ملی دارد و باید از برخورد سلیقه‌ای با آن جلوگیری کرد، بنابراین پرسشها و موانع پیش روی بودجه با همدلی دولت، مجلس و مردم قابل حل خواهد بود.

انتهای پیام/

کوچک سازی دولت با تعدیل نیرو همراه است

واژه های کلیدی: پرداخت یارانه | رکود اقتصادی | لایحه بودجه | نرخ بیکاری | اقتصادی | خارجی | بنزین | ایران | یارانه | همکاری | میلیون

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو