گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه فناوری اطلاعات، پرونده الکترونیک سلامت و ساخت بیمارستان

استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه فناوری اطلاعات، پرونده الکترونیک سلامت و ساخت بیمارستان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدوارم بتوانیم با جذب سرمایه گذاری و استفاده از فنآوری اطلاعات کره جنوبی جهت ارتقا نظام سلامت بهره ببریم

استفاده از تجارب کره جنوبی در زمینه فناوری اطلاعات، پرونده الکترونیک سلامت و ساخت بیمارستان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدوارم بتوانیم با جذب سرمایه گذاری و استفاده از فنآوری اطلاعات کره جنوبی جهت ارتقا نظام سلامت بهره ببریم

دکتر هاشمی در حاشیه دیدار از کره جنوبی

دکتر هاشمی در حاشیه دیدار از بیمارستان۱۴۰۰ تخته بوندانگ (SNUH ) وابسته به دانشگاه ملی سئول گفت: به همراه تیمی، از دو بیمارستان مهم دانشگاهی کره جنوبی که علاوه بر خدمات درمانی، کارها آموزشی و پژوهشی هم انجام می دهند، دیدار داشتیم.
وی با تاکید بر اهمیت استفاده از دانش بشری، افزود: این عنوان در همه جای دنیا وجود دارد و در آسیا نیز کشورهای پیشرفته خوبی داریم که خدمات خوبی در حوزه سلامت به مردمشان ارائه می دهند و کره جنوبی نیز از کشورهایی است که در زمینه دانش، مهارت و تجهیزات پزشکی پیشرفت های بسیار خوبی در دو دهه گذشته داشته هست.
وزیر بهداشت افزود: در این کشور به ازای هر هزار نفر ۱۱٫۵ تخت بیمارستانی وجود دارد که نشاندهنده توجه و احترام به بیماران است و این درحالی است که در کشور عزیزمان ایران به ازای هر هزار نفر ۱٫۵ تخت وجود دارد.
هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه در کره جنوبی به ازای هر تخت بیمارستانی ۳ کارمند اعم از پرستار، کمک پرستار و یا سایر کارکنان وجود دارد، افزود: توصیه قابل توجه اینست که در این کشور پولی را که از اقتصاد بویژه از مالیات جهت این حوزه تخصیص می دهند به اندازه ای است که بتوانند حقوق مورد نیاز جهت بیمارانشان را تامین کنند.
وزیر بهداشت با بیان این که درحال حاضر شرایط بسیار مناسبی جهت بخش دولتی و شخصی جهت بهره گیری از تجربیات بویژه در حوزه فنآوری اطلاعات، پرونده الکترونیک سلامت و ساخت بیمارستان ها وجود دارد، افزود: امیدوارم بتوانیم از این تجربیات استفاده بکنیم و بتوانیم کمک بیشتری به مردم کشور عزیزمان ایران که حقشان هست، بکنیم .
هاشمی با تاکید بر این که ما باید در بخش سرمایه گذاری واقع بینانه ترعمل کنیم، گفت: در این صورت می توانیم سرمایه های بیشتری را جذب کرده وعلاوه بر آن از تجربیات و تکنولوژی های دنیا نیز بهره مند شویم .

وی در آخر با بیان این که کشورهای کره جنوبی، ژاپن و چین عالی ترین وقت جهت استفاده از جذب سرمایه و استفاده از تجربیات و تکنولوژی آنهاست، افزود: باید اجازه انجام کارها را بدهیم ضمن این که قضاوت زودهنگام درمورد ثمرات آنها نکنیم لیکن آنچه که اهمیت دارد این است که این مسیر که مسیر تجربه جهانی است حتما به کامیابی و رضایتمندی زیاد ملت ها از جمله کشور عزیزمان ایران هم منجر خواهد شد.

عبارات مهم : سرمایه گذاری – تخت بیمارستان

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: سرمایه گذاری | تخت بیمارستان | وزیر بهداشت | کره جنوبی | بیمارستان | الکترونیک | کره جنوبی | بیمارستان | استفاده | بهداشت | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو