تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » ۵ روش جهت بدست آوردن پوست سالم

۵ روش جهت بدست آوردن پوست سالم

مواظبت و رعایت نکات بهداشتی و سلامتی باعث جوان ماندن و شادابی پوست که عامل مهم قشنگی می باشد،خواهد شد.در این مقاله دکتر

5 روش جهت بدست آوردن پوست سالم

مراقبت و رعایت نکات بهداشتی و سلامتی باعث جوان ماندن و شادابی پوست که عامل مهم قشنگی می باشد،خواهد شد.در این مقاله دکتر سلام شما را با روش های حفظ شادابی پوست و جوان ماندن آشنا می نماید.

نکاتی که به آسانی می تواند شادابی و جوانی پوست شما را تضمین کند.
محمد رضوانی متخصص پوست در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، گفت: اگر میل به به داشتن پوست سالم دارید، باید ۵ توصیه مهم را رعایت کنید. نخستین توصیه جهت داشتن پوست سالم پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم هست، به عبارت دیگر اشعه ماوراء بنفش که در نور خورشید و لامپ های کم مصرف وجود دارد که جهت پوست مضر است.

۵ روش جهت بدست آوردن پوست سالم

وی در ادامه گفت: نور اشعه ماوراء بنفش باعث شکستن الیافت پوست انسان می شود؛ به طور مثال اگر به مادربزرگ خود بنگریم، ناحیه گردن وی از صورتش جوان تر است و این مورد به علت اشعه ماوراءبنفش است که به طور مستقیم با ناحیه صورت برخورد داشته، همچنین نواحی گردن به علت پنهان بودن از نور، جوان مانده است.

رضوانی گفت: دومین توصیه مهم در مواظبت از پوست، پرهیز از قرار گرفتن در معرض دود هست؛ به عبارت دیگر حالت های کم کردن اکسیژن جهت خون می تواند بر پوست که بزرگ ترین عضو بدن هست، تاثیر گذارد. در نتیجه افرادی که در معرض آلودگی هوا، سیگار و در کل مواد دخانی هستند، پوست ارزش سریع تر از دیگران پیر می شود.

وی سومین راه جهت حفظ سلامتی پوست را استفاده از میوه و سبزیجات تازه به علت وجود ویتامین آنها دانست و افزود: مصرف ویتامین ها به علت وجود املاح مناسب و آنتی اکسیدانی، از تولید عنصرهای ضدسلولی جلوگیری کرده و به شادابی پوست کمک می کند.

وی نوشیدن آب به میزان کافی را چهارمین راه جهت داشتن پوستی مناسب بیان کرد و افزود: افرادی که در طول شبانه روز آب به اندازه کافی می نوشند، پوست سالم تری دارند.

مواظبت و رعایت نکات بهداشتی و سلامتی باعث جوان ماندن و شادابی پوست که عامل مهم قشنگی می باشد،خواهد شد.در این مقاله دکتر

رضوانی در آخر گفت: ورزش عاملی مهم در سلامت بدن است که علاوه بر تنظیم اوضاع گردش خون، حفاظت از پوست را نیز انجام می دهد.

منبع/فارس

واژه های کلیدی: آلودگی هوا | شادابی پوست | جوان ماندن | ویتامین | سبزیجات | سلامتی | آلودگی | شادابی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو