هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » بخش عمده‌ای از بیمارستان‌ها بر روی گسل ساخته شده‌اند

بخش عمده‌ای از بیمارستان‌ها بر روی گسل ساخته شده‌اند

عضو هیأت مدیره شرکت نظام مهندسی گفت: بسیاری از بیمارستان‌ها علاوه بر فرسوده بودن، در مناطق زلزله خیز ساخته شده‌اند.

بخش عمده‌ای از بیمارستان‌ها بر روی گسل ساخته شده‌اند

مهدی روانشادنیا عضو هیأت مدیره شرکت نظام مهندسی ساختمان استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با بیان اینکه بسیاری از ساختمان های دولتی و بیمارستان ها هیچ مقاومتی در برابر زلزله ندارند، اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از ساختمان های عمومی و دولتی مشمول بر بیمارستان ها و مدارس اغلب در نقاط زلزله خیز ساخته شده است اند و دولت باید هرچه سریعتر این مناطق را شناسایی کند و ساختمان ها را انتقال دهد.

وی در ادامه به اقدام مهم کشور ژاپن در نوسازی مدارس خبر داد و گفت: کشور ژاپن طی یک دوره ۱۳ ساله میزان بازسازی مدارس خود را از ۴۵ درصد به ۹۵ درصد زیاد کردن داد.

روانشادنیا تاکید کرد: دولت باید این نمونه کارها را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهد و هرچه سریعتر اقدام به نوسازی و مقاوم سازی ساختمان های عمومی کند.

بخش عمده‌ای از بیمارستان‌ها بر روی گسل ساخته شده‌اند

عضو هیأت مدیره شرکت نظام مهندسی ساختمان استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: مناطق بسیاری در پایتخت کشور عزیزمان ایران اوضاع مناسبی به لحاظ نفوذ ناپذیری، ندارند و این ساختمان ها با کوچکترین زلزله از بین می روند؛ بنابراین باید استحکام زیرساخت ها هرچه سریعتر در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی در آخر گفت: مقام سازی ساختمان های فرسوده به خاص در سکونتگاه‌های غیررسمی و انتقال ساختمان های مهم و دولتی به مناطق غیرگسل خیز می تواند میزان آسیب پذیری در برابر زلزله را به طور وسیعی کم کردن دهد.

انتهای پیام/

بیمارستان های پایتخت کشور عزیزمان ایران توانایی مقاومت در برابر زلزله را ندارند

واژه های کلیدی: بیمارستان | ساختمان | زلزله | ایران | انتقال | گسل | زلزله | اخباراقتصادی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو