کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » پاکسازی آلودگی هوای منزل با استفاده از این گیاهان

پاکسازی آلودگی هوای منزل با استفاده از این گیاهان

 آلودگی هوا یکی از مشکلاتی است که این روزها با آن درگیر هستیم. تصور زیاد مردم این است که در وقت آلودگی، هوای داخل منزل تمیز هست، ولی اینطور

پاکسازی آلودگی هوای منزل با استفاده از این گیاهان

آلودگی هوا یکی از مشکلاتی است که این روزها با آن درگیر هستیم. تصور زیاد مردم این است که در وقت آلودگی، هوای داخل منزل تمیز هست، ولی اینطور نیست. در ادامه گیاهانی معرفی می شوند که به حفظ تمیزی هوای داخل منزل کمک می کنند.

پاکسازی و برطرف آلودگی هوای منزل با چند گیاه

اگر شما هم فکر می کنید که در منزل از آلودگی هوا و گاز های سمی در امان هستید، کاملا اشتباه می کنید، چون در منزل نیز، آلودگی و گاز های سمی وجود دارد، حال با نسبتی کمتر. با تمام این اوصاف، وقت آن رسیده که گیاه های تصفیه کننده هوا را بشناسید و کمی هوای منزل را اصلاح ببخشید. با خواندن این مطلب، با بعضی از آن ها آشنا می شوید.

عبارات مهم : آلودگی هوا – اکسیژن

۱٫ پاکسازی هوای منزل با گیاه ضد دود ژربرا

ژربرا Gerbera یک گیاه قشنگ با گل های رنگی است این گیاه جزو گیاه های تصفیه کننده هوا معرفی شده و افرادی که در منزل قلیان می کشند، بهتر است از این گیاه نگهداری کنند. این گیاه می تواند بنزن Benzene (یک گاز سمی و سرطان زا) ناشی از دود تنباکو را از محیط بگیرد و به تصفیه هوا کمک کند. البته فکر نکنید که با خریدن این گیاه می توانید از صبح تا شب دود قلیان را در ریه هایتان کنید اگر چنین قصدی دارید و به خودتان رحم نمی کنید، به آن گیاه بی زبان رحم کنید.

پاکسازی آلودگی هوای منزل با استفاده از این گیاهان

۲٫ پاکسازی هوای منزل با نخل آریکا

یکی دیگر از گیاهانی که می تواند دی اکسیدکربن موجود در هوا را بگیرد و به اکسیژن تبدیل کند، نخل آریکا Areca palm است. البته فکر نکنید که با خریدن یک گیاه بسیار کوچک که با ذره بین دیده می شود، می توانید مقدار زیادی اکسیژن تولید کنید. برای این منظور باید به ازای هر فرد، چهار عدد گیاه که اندازه آن ها تا نزدیک شانه باشد، در منزل قرار دهید.

۳٫ پاکسازی هوای منزل با گیاه سانسوریا

محققان گیاهی به نام سانسوریا Sansevieria یا «زبان مادرشوهر» را یک گیاه تصفیه کننده هوا می دانند این گیاه در شب دی اکسید کربن را از محیط می گیرد و به اکسیژن تبدیل می کند.این گیاه را با نام گیاه اتاق خواب هم می شناسند و می توانید اتاق خواب تان را پر از این گیاه کنید البته حواس تان باشد که در مسیر رفت و آمدتان گلدان نگذارید تا شب بیفتید و کار دست خودتان بدهید. ۶ تا ۸ عدد از این گیاه که ارتفاع آن ها تا کمر می رسد، باید در منزل گذاشته شود تا هوا تصفیه شود. یک مطالعه در سال ۲۰۰۸ نشان می دهد که گیاهان تصفیه کننده هوا مانند سانسوریا، می توانند مشکلاتی مثل سردرد، سوزش چشم، نارسایی ریه، آسم و پرسشها دستگاه تنفس را کم کردن بدهند.

۴٫ پاکسازی هوای منزل با گیاه پتوس

پتوس Devs ivy، گیاهی است که در مطالعات مختلف، خاصیت تصفیه کنندگی هوا به وسیله آن، ثابت شده است است.این گیاه را با نام پول هم می شناسند و به جای این که در منزل اسکناس نگه دارید و دائم دلواپس آن باشید، پول گیاهی نگه دارید! پتوس می تواند گاز فرمالدئید
Formaldehyde (گاز سمی و سرطان زا) را از محیط بگیرد.
علاوه بر این، گاز های ناشی از مواد شیمیایی که در منزل وجود دارد، مثل گاز ناشی از دیوار های رنگ شده است را از بین می برد.

 آلودگی هوا یکی از مشکلاتی است که این روزها با آن درگیر هستیم. تصور زیاد مردم این است که در وقت آلودگی، هوای داخل منزل تمیز هست، ولی اینطور

۵٫ پاکسازی هوای منزل با گیاه آزالیا

آزالیا INDIAN AZALEA گیاهی زیباست که خاصیت تصفیه کنندگی هوا را دارد.آزالیا جهت افرادی که در منزل سیگار می کشند، می تواند بافایده باشد. این گیاه باعث جذب گاز سمی فرمالدئید ناشی از سیگار می شود. البته کسی که روحیاتش لطیف است و یک گل قشنگ نگه می دارد، بهتر است سراغ سیگار نرود.

۶٫ پاکسازی هوای منزل با گیاه اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم Peace lily یکی دیگر از گیاه های تصفیه کننده هوا به حساب می آید. این گیاه قشنگ می تواند گاز های سمی مثل بنزن، فرمالدئید، منواکسیدکربن و… را از محیط بگیرد. جهت کمک گرفتن از خاصیت گیاه های تصفیه کننده هوا مثل اسپاتی فیلوم، باید در هر صد مترمربع، حداقل یک گیاه وجود داشته باشد. بعد اگر منزل تان کوچک هست، خوشحال باشید، چون با خرید چند گلدان بزرگ، حسابی می توانید جهت خودتان اکسیژن تولید کنید و آن هایی که منزل های بزرگ دارند، باید به فکر خرید تعداد زیادی گلدان باشند.

اگر می خواهید زیاد بدانید : این گیاه های خانگی آلودگی هوا را کم می کنند!!

اگر می خواهید زیاد بدانید : در آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران از چه ماسکی استفاده کنیم؟

اگر می خواهید زیاد بدانید : در آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران این مواد غذایی را بخورید!!

اگر می خواهید زیاد بدانید : این گونه با آلودگی هوا مقابله کنید

پاکسازی آلودگی هوای منزل با استفاده از این گیاهان

اگر می خواهید زیاد بدانید : چگونه با آلودگی هوای منزل مقابله کنیم؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/heakth
منبع: mizanonline.ir


واژه های کلیدی: آلودگی هوا | اکسیژن | آلودگی | گلدان | سیگار | سلامت | آلودگی | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو