امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » جزییات اجرای طرح تازه ترافیک در تهران

جزییات اجرای طرح تازه ترافیک در تهران

به ساکنانی که در محلات طرح ترافیک زندگی می‌کنند نیز امتیازاتی خواهیم داد تا در ساعت صبحگاهی که می‌خواهند تردد کنند، بدون مجوز طرح ترافیک از منزل خود خارج شوند.

جزییات اجرای طرح تازه ترافیک در تهران

به ساکنانی که در محلات طرح ترافیک زندگی می کنند نیز امتیازاتی خواهیم داد تا در ساعت صبحگاهی که می خواهند تردد کنند، بدون مجوز طرح ترافیک از منزل خود خارج شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: مقدمات و زیرساخت های اجرای طرح ترافیک تازه فراهم شده است و این طرح از ۱۵ فروردین ۹۷ اجرایی می شود.

عبارات مهم : شهرداری – مدیریت
حسن پورسیدآقایی؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در رابطه با شرح طرح تازه ترافیک هر سال تهران، گفت: در طرح قدیم ترافیک، عده ای به مدت یک سال مجوز عبور و مرور به طرح ترافیک را داشتند و این از ایرادات آن است آیا که این تعداد افراد می توانستند هر روز و هر ساعت به طرح ترافیک بیایند و بروند و به نوعی یک طرح تشویقی برایشان بود.

وی ادامه داد: از طرفی، طرح ترافیک قدیم عدالت نداشته هست، آیا که ۱۰۰ هزار نفر از میان ۴ میلیون ماشین را جدا کرده ایم و مجوز به آنها داده ایم که در هر ساعتی می تواند در شهر با میانگین ۸ ساعت تردد کنند و عده ای که کار مهم هم دارند، باید ۴۰ هزار تومان بپردازند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: در طرح تازه ترافیک، هر خودرویی حساب کاربری داشته و مبلغی را افراد شارژ می کنند تا هر زمانی که وارد طرح ترافیک می شوند بسته به اینکه چه ساعتی بیایند و بروند، از این حسابشان مبلغ کسر می شود، اگر یک ساعت، یک روز یا ۵۰ روز هست، از حساب ارزش برداشته می شود.

پورسیدآقایی با بیان اینکه در طرح قدیم ترافیک، مدیریت ترافیک نداشته ایم، گفت: ولی در طرح جدید، اگر فردی در ترافیک صبحگاهی یا عصرگاهی عبور و مرور کند، باید ۳ برابر افراد دیگر عوارض بدهد.

وی ادامه داد: در واقع وقت را به سه قسمت اوج صبح، ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر و اوج ترافیک عصر تقسیم بندی کرده ایم، آیا که تاکنون جهت ترافیک عصرگاهی برنامه ریزی مورد نیاز نشده بود.

جزییات اجرای طرح تازه ترافیک در تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: به این ترتیب جهت افرادی که از این سه قسمت در طول روز استفاده می کنند تفاوت قائل شده است ایم و عوارض را هم سه قسمت کرده ایم، به این ترتیب مردم می توانند وقت سفر خود را مدیریت کنند.

پورسیدآقایی افزود: ۴۰ درصد سفرهای پایتخت کشور عزیزمان ایران الزام ساعتی ندارد و جهت مردم قابل تنظیم است.

وی در مورد اینکه طرح تازه ترافیک چه میزان در کم کردن آلودگی و ترافیک اثرگذار هست، گفت: آینده نگری شده است که ترافیک صبح و عصر با این طرح تازه ۲۰ درصد کم کردن یابد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: همچنین جهت خودروهایی که معاینه فنی برتر دارند، تخفیف ۲۰ درصدی عوارض درنظر گرفته شده است هست، این معاینه فنی برتر که اکنون دو ماه است در مراکز معاینه فنی راه اندازی شده، موتورها را در دور بالا می سنجد، و این علاوه بر سنجش معاینه فنی معمولی است که ضریب یک دارد.

وی گفت: همچنین به ساکنانی که در محلات طرح ترافیک زندگی می کنند نیز امتیازاتی خواهیم داد تا در ساعت صبحگاهی که می خواهند تردد کنند، بدون مجوز طرح ترافیک از منزل خود خارج شوند.

پورسیدآقایی گفت: طرح ترافیک تازه با همکاری شهرداری و پلیس راهور از ۱۵ فروردین ۹۷ اجرایی می شود، مقدمات و زیرساخت های آن فراهم شده، البته دوربین های خروج باید تنظیم شوند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com


واژه های کلیدی: شهرداری | مدیریت | ترافیک | ایران | ترافیک | خبر | اجتماعی |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو