خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار ورزشی » نوع همکاری کشور عزیزمان ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد

نوع همکاری کشور عزیزمان ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد

یک روزنامه انگلیسی از نوع همکاری دقیق کشور عزیزمان ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ پرده برداشت.

نوع همکاری کشور عزیزمان ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد

وبسایت رسمی برنامه نود – یک روزنامه انگلیسی از نوع همکاری دقیق کشور عزیزمان ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ پرده برداشت.

به گزارش وب سایت نود، بر اساس گزارش سایت «زیت آنلاین» آلمان، قطر از آنجایی که تعداد ورزشگاه هایش جهت میزبانی از مسابقه های جام جهانی ۲۰۲۲ کم هست، به اندازه کافی جا جهت اسکان هواداران فوتبالی که از سراسر دنیا به این کشور سفر خواهند کرد، ندارد و در کنار اینها پروژه های آماده سازی جام جهانی به کندی پیش می رود، مسئولان قطری در حال مذاکره با کشور عزیزمان ایران راجع به همکاری با یکدیگر در این رابطه هستند.

در ادامه این گزارش آمده هست؛ جهت میزبانی از مسابقه های جام جهانی ۲۰۲۲، قطر ممکن است از حمایت کشور عزیزمان ایران در این زمینه بهره ببرد. بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی «اِکونومیست» مذاکرات مسئولان قطری و ایرانی در زمینه پذیرای و اسکان دادن بخشی از هواداران فوتبالی جام جهانی ۲۰۲۲ در دو جزیره ایرانی کیش و قشم در جریان هست. با این وجود بعید به نظر می رسد که کشور عزیزمان ایران بخواهد از بعضی بازی ها میزبانی کند.

نوع همکاری کشور عزیزمان ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد

«زیت آنلاین» در ادامه نوشت؛ این کشور حوزه خلیج فارس در تقلاست تا به تعهدات خود جهت میزبانی از مسابقه های جام جهانی ۲۰۲۲ عمل کند و بر اساس گزارش «اِکونومیست» قطر قادر نخواهد بود ۱۰۰ هزار اتاق هتل جهت هواداران خارجی فوتبال در جریان برگزاری جام جهانی تأمین کند. انتظار می رود قطر در جریان میزبانی از جام بیست ودوم تنها ۴۵ هزار هوادار را در هتل های خود اسکان بدهد. قطری ها جهت اسکان دادن و پذیرایی از این افراد شاید مجبور شوند از کشتی ها تفریحی بزرگ استفاده کند و حتی کمپ کارگران مهاجر را جهت این منظور بازسازی کنند.

طبق گزارش این روزنامه انگلیسی، بعید به نظر می رسد قطر بتواند ۱۲ ورزشگاهی را که قول ساختش را جهت میزبانی از مسابقه های جام جهانی ۲۰۲۲ را داده بود، بتواند به موقع تکمیل کند. آینده نگری می شود تنها ۸ ورزشگاه از ۱۲ ورزشگاه تا آن موقع تکمیل شود. پیش از این امارات اعلام آمادگی کرده بود تا در زمینه میزبانی از بعضی بازی های جام جهانی به قطر کمک کند، ولی از ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ روابط دیپلماتیک دو کشور تیره و تار شده است است و در کنار امارات نیز عربستان و بحرین هم روابط دیپلماتیک خود را با قطر به دلایلی از جمله روابط خوب با کشور عزیزمان ایران قطع کردند.

 

۲۰۵۱

یک روزنامه انگلیسی از نوع همکاری دقیق کشور عزیزمان ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ پرده برداشت.

واژه های کلیدی: جام جهانی | هواداران | ورزشگاه | روزنامه | انگلیسی | مسابقه | ایرانی | امارات | ورزشگاه | مسئولان | انگلیسی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو