گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » تمام اطلاعاتی که باید در مورد درمان اگزما پوست صورت بدانید

تمام اطلاعاتی که باید در مورد درمان اگزما پوست صورت بدانید

اگزما پوستی صورت در تمام سنین ممکن است که به وجود بیاید. این مسئله پوستی نیاز به درمان دارد و باید از آن

تمام اطلاعاتی که باید در مورد درمان اگزما پوست صورت بدانید

اگزما پوستی صورت در تمام سنین ممکن است که به وجود بیاید. این مسئله پوستی نیاز به درمان دارد و باید از آن مواظبت کنید تا بتوانید آن را درمان کنید. در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در خصوص درمان اگزما پوستی صورت را آماده کرده ایم. توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید و حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

اگزما پوستی انواع متفاوت ومتفاوتی دارد ولی مرسوم ترین نوع اگزما،اگزما صورت و اطراف چشم است.اگزما صورت یک التهاب پوستی آلرژیک است که زیاد در اطراف چشم نوزادان رخ میدهد و در واقع به اگزما کودکان آشنا میشود.هرچند مهم نیست چه سنی دارید،ممکن است ناگهانی به اگزما پوستی صورت والتهاب پوستی آلرژیک دور چشم دچار شوید و به یک درمان نیاز دارید.

تمام اطلاعاتی که باید در مورد درمان اگزما پوست صورت بدانید

یادگیری راجع به ی اگزما صورت و التهاب پوستی آلرژیک

۱) اطلاعات اولیه را یاد بگیرید

اگزما پوستی صورت یا التهاب پوستی آلرژیک یک مسئله پوستی است که که زیاد در دوران کودکی رخ میدهد.این مسئله به تب یونجه و آسم نیز مرتبط است.به این معنی که اگر یکی از این بیماریها را داشته باشید امکان بروز این مسئله در شما زیاد است.التهاب پوستی آلرژیک یا اگزما پوستی یک پاسخ ایمنی است.بدن گیج میشود و به یک محرک به شدت پاسخ میدهد که به التهاب پوستی منجر میشود.

۲) نشانه ها را بشناسید

ممکن است جوش های کوچکی ببینید که میخارند.همچنین قسمت هایی خارشی روی پوستتان خواهید دید که معمولا قهوه ای یا قرمز اند. بعلاوه ، جوشها ممکن است مایعی تراوش کنند و ممکن است پوست فلس مانند و خشکی داشته باشید.

۳) بدانید عملکرد اگزما پوستی صورت چگونه است

التهاب پوستی آلرژیک میتوانند بیایند و بروند.وقتی نشانه ها بدتر میشوند،flare up نامیده میشود.هرچند،ممکن است مدتی طولانی بدون داشتن نشانه ای باشید.

۴) بدانید التهاب پوستی آلرژیک چگونه انتقال یافته میشود

این مسئله ویروسی نیست.یعنی از با در تماس بودن با فردی که این مسئله را دارد به شما انتقال یافته نمیشود.هرچند میتواند از والدین به کودک به طور ارثی انتقال یافته شود.

اگزما پوستی صورت در تمام سنین ممکن است که به وجود بیاید. این مسئله پوستی نیاز به درمان دارد و باید از آن

۵) آگاه باشید که اگزما پوستی یا التهاب پوستی آلرژیک چگونه میتواند دیدتان را تحت تاثیر بگذارد

این مسئله ممکن است جهت دیدتان مسئله ایجاد کند.اگر فکر میکنید که به تازگی دیدتان با شعله ور شدن این مسئله دچار مسئله شده است است،با دکتر مشورت کنید. یکی از راههایی که ممکن است جهت دیدتان مسئله ایجاد کند این است که ممکن است پوست اطراف چشمتان میتواند قرمز و پف کرده شود.اگرچه این مریضی به رخدادهای مهم تری از جمله آب مروارید و گسلش خودبخودی شبکیه ی چشم ارتباط داده شده است است،حتی زمانی که درمان شده است باشد.

درمان اگزما پوستی صورت و دور چشم

۱) از یک کمپرس یخ جهت اطراف چشمتان استفاده کنید

استفاده از سرما میتواند پایانه های عصبی را به طور موقتی بی حس کند که به کم کردن حساسیت،آرام کردن پوست،وکاهش میل به خاراندن منجر میشود.همچنین به زدودن پوست مرده و داشتن ظاهری نرمتر و اصلاح سریعتر کمک میکند.در یک کاسه آب سرد و روغن حمام بریزید و اگر آب سردتر میخواهید،میتوانید مقداری یخ به آن اضافه کنید.یک حوله ی کاغذی یا حوله ی تمیزی را در آب خیس کنید و روی محل به مدت ۵ دقیقه نگه دارید.

۲) به صورتتان مرطوب کننده بزنید

یک کرم یا پماد بهتر عمل میکنند لیکن چربی بیشتری از لوسیون دارند و زیاد ضد آب هستند.چربی به مرطوب نگه داشتن و محافظت پوستتان زیاد کمک میکند.کرمی را گزینش کنید که معطر نباشد و مطمئن باشید که هنگام استفاده از آن داخل چشمتان نشود.زمانی که پوستتان احساس خشکی میکند از مرطوب کننده استفاده کنید.استفاده از مرطوب کننده بعد از حمام یا شستن صورتتان به طور مخصوصی تاثیر گذار است.این مرطوب کننده ها به نرم تر کردن پوست و جلوگیری از ایجاد ناگهانی التهاب پوستی آلرژیک کمک میکنند.

۳) از یک کرم کورتیکواستروئید استفاده کنید

یکی از راه های موثر جهت این مسئله استفاده از کرم های کورتیکواستروئید است که باعث کمک به اصلاح ناگهانی اتفاق افتادن التهاب پوستی آلرژیک میشود.هرچند استفاده از این مورد زمانی که اگزما بسیار نزدیک به چشم باشد،مشکل است.در این قسمت پوست نازک است بنابراین استفاده ی طولانی مدت آن میتواند زیاد خطرناک باشد.باید قبل از استفاده از یک کرم اطراف چشمتان با یک دکتر صحبت کنید و مصرف این کرم اطراف چشمتان را به ۲ هفته یا کمتر محدود کنید.
هنگام استفاده از این کرم تلاش کنید داخل چشمتان نشود.

۴) راجع به ی مصرف آنتی بیوتیک های خوردنی پرسش کنید

آنتی بیوتیک های خوردنی در بعضی مواقع که به عفونت های آلرژیک مبتلا میشوید،استفاده می شوند.به علت حساس تر بودن ناحیه ی دور چشم،پزشک ممکن است پیشنهاد کند که اگر این آلرژی در حال منتشر شدن به دو یا یکی از چشمهایتان است،از آنتی بیوتیک استفاده کنید.

کنترل بیماری

۱) استرس خود را کم کنید

استرس میتواند این مسئله را شعله ور کند بعد تلاش کنید استرس خود را کم کردن دهید.راه هایی جهت آرام کردن خود یا کودکتان در طی روز یاد بگیرید. محرکهای تنش زا را شناسایی کنید.وقتی استرستان زیاد است به عوامل تاثیر گذار بر آن فکر کنید.مسائلی که شما را دلواپس یا هیجان زده میکنند یادداشت کنید و فکر کنید که چگونه میتوانید استرستان را راجع به آنها کم کنید.به عنوان مثال،اگر کارتان پر استرس است،ممکن است بتوانید از مدیر تان بخواهید که هفته ای یکبار از طریق اینترنت و در منزل کار کنید.

تمام اطلاعاتی که باید در مورد درمان اگزما پوست صورت بدانید

با هوشیاری نفس بکشید تا بتوانید خود را آرام کنید.لحظه ای چشمانتان را ببندید.اجازه دهید نفس کشیدن ذهنتان را پر کند.روی نفس های آهسته و عمیق تمرکز کنید. و فقط به نفس کشیدن فکر کنید تا زمانی که احساس کردید آرام شدید.با کودکتان صدای حیوانات را تقلید کنید تا آرام شوند.با بالا بردن بازوهایشان نفس عمیق کشیدن را با آنها تمرین کنید ،هنگام پایین آوردن دستهایشان صدای زنبور یا مار تقلید کنید.این کار به آنها کمک میکند تا آرام نفس کشیدن را یاد بگیرند و ذهنشان را از پرسشها استرس زا منحرف کنند.

۲) خودتان را نخارانید

خاراندن فقط باعث بدتر شدن خارش می شود.در واقع زمانی که اگزما اطراف چشمتان ظاهر میشود،خاراندن میتواند باعث تورم،قرمزی و پف پوست شود.همچنین خاراندن میتواند باعث ریزش مژه و ابروهایتان شود.اگر شما یا کودکتان در خواب خود را میخارانید،سعی کنید دستکش بپوشید یا ناخنهایتان را کوتاه کنید تا این مسئله کمتر شود.

۳) آنتی هیستامین مصرف کنید

آنتی هیستامین های بدون نسخه مانند لوراتادین و فکسوفنادین،میتوانند به کنترل نشانه های التهاب پوستی آلرژیک کمک کنند.از آنجایی که این بیماری به آلرژی های دیگری از جمله تب یونجه مربوط است،آنتی هیستامین میتواند این بیماری،به خصوص خارش آن را آرام کند. دستورات آنتی هیستامینی که گزینش میکنید را پیروی کنید.اکثر آنتی هیستامین های غیر خواب آور را روزی یکبار مصرف میکنند.با شعله ور شدن آلرژی،یک دوره ی مصرف را شروع کنید.هرچند اگر بخاطر اگزما جهت خوابیدن مسئله دارید،یک آنتی هیستامین خواب آور میتواند به خوابیدن شما در شب کمک کند.

اگزما پوستی صورت در تمام سنین ممکن است که به وجود بیاید. این مسئله پوستی نیاز به درمان دارد و باید از آن

۴) آلرژن ها و محرک ها را شناسایی کنید

آلرژن ها و محرک ها میتوانند به شعله ور شدن بیماری کمک کنند.سعی کنید با به آرامی عوض کردن محصولات آرایشی بهداشتی خود بفهمید کدام موارد شما را اذیت میکنند و آن ها را استفاده نکنید.هنگامی که بیماریتان شعله ور میشود،بهتر است از آرایش کردن به طور کلی صرف نظر کنید. صورت و ناحیه ی چشم میتوانند به طور مخصوصی مسئله زا باشند لیکن محصولات زیادی در این ناحیه به خصوص در زنان استفاده میشوند.ضد آفتاب،آرایش،صابون و عطر همگی میتوانند بیماری را شعله ور کنند.

۵) از مصرف بعضی غذاهای خاص بپرهیزید

هرچند غذاهای آلرژیک تعریف به شخصی دارند(غذاهایی که باعث پاسخ شدید و ناگهانی سیستم ایمنی بدن میشوند)،غذاهای دیگر نیز باعث شعله ور شدن بیماری می شوند.برای مثال،شیر گاو و آجیل درختی میتوانند اینکار را انجام دهند.اگر در حال شیردهی به نوزادی با اگزما هستید،باید از خوردن آجیل درختی خودداری کنید لیکن ممکن است آن را به فرزندتان انتقال یافته کنید.غذاهای آلرژیک نیز میتوانند باعث شعله ور شدن بیماری شوند.اگر به غذای خاصی شک دارید،شروع به یادداشت غذاهایی که میخورید کنید تا بتوانید دنبال کنید که چه غذاهایی حساسیت شما را شعله ور میکنند.

۶) صابونی را گزینش کنید که بیش از حد مرطوب کننده باشد

هنگام شستن صورتتان از صابونی استفاده کنید که چربی زیادی داشته باشد نه صابونی که صورتتان را خشک میکند.همچنین صابون غیر معطر گزینش کنید.از صابونهای آنتی باکتریال استفاده نکنید لیکن پوستتان را خشک میکنند.همچنین از صابونهایی که آلفا هیدروکسی اسید دارند استفاده نکنید،زیرا میتوانند رطوبت را از پوستتان بشویند.به دنبال پاک کننده هایی باشید که روی آنها “نرم” و “غیرمعطر”نوشته شده است است.

۷) پوستتان را از نور خورشید و گرمای زیاد دور نگه دارید

این مورد مشمول بر مواردی مانند آب داغ،نور مستقیم خورشید و آب و هوای گرم است.
از آب ولرم جهت حمام یا شستن صورت خود استفاده کنید.از استفاده از آب داغ بپرهیزید لیکن میتواند پوست حساس شما را جنبش کند.
در هوای گرم به مدت طولانی نیاستید.گرما به آسانی میتواند پوست شما را جنبش کند و باعث تورم زیاد شود.

تمام اطلاعاتی که باید در مورد درمان اگزما پوست صورت بدانید

منبع: دکتر آنلاین

واژه های کلیدی: مرطوب کننده | استفاده | بیماری | میتواند | استفاده | دانستنی های اگزما صورت | درمان اگزما پوستی صورت | کنترل بیماری اگزما

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو