در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » مبلمان در آستانه سال تازه زیاد کردن قیمت نخواهد داشت ، ۹۰ درصد واحد های تولیدی در چند قدمی تعطیلی هستند

مبلمان در آستانه سال تازه زیاد کردن قیمت نخواهد داشت ، ۹۰ درصد واحد های تولیدی در چند قدمی تعطیلی هستند

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان گفت:۹۰ درصد از واحدهای تولیدی در آستانه تعطیلی قرار دارند و ۱۰ درصد باقی مانده هم کارگاه های خود را فروخته و در بانک ها سرمایه گذاری کرده اند.

مبلمان در آستانه سال تازه زیاد کردن قیمت نخواهد داشت ، 90 درصد واحد های تولیدی در چند قدمی تعطیلی هستند

عبدالحسین عباسی مدیر اتحادیه درودگران و مبل سازان در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان اظهار کرد: واردات صندلی و مبلمان اداری تا سال گذشته به میزان قابل توجهی صورت می گرفت. ولی هم اکنون به علت زیاد کردن تعرفه های گمرکی واردات نمونه های خارجی جهت افراد مقرون صرفه نیست.

این عضو اتاق اصناف با بیان اینکه بازار مبلمان کشور در اوضاع کسادی واقع شده است است بیان کرد: اکنون بخش زیادی از تولیدکنندگان با مسئله کم کردن نقدینگی روبرو هستند و گردش مالی افراد به کمترین میزان ممکن رسیده است.از طرف دیگر مبلمان هم از سبد خانوار از بین بردن شده است است و دیگر کالایی لوکس به شمار نمی رود.

وی ادامه داد: بخش اعظم تناوب تولید کشور از کار افتاده است.کاهش قدرت خرید مردم، زیاد کردن هزینه های تولید نظیر مالیات و بیمه باعث شده است تا ادامه تولید جهت افراد صرفه اقتصادی نداشته باشد، به همین علت تولید واحدهای تولیدی باقی مانده در انبار ها بدون خریدار خاک می خورد.

مبلمان در آستانه سال تازه زیاد کردن قیمت نخواهد داشت ، ۹۰ درصد واحد های تولیدی در چند قدمی تعطیلی هستند

مدیر اتحادیه درودگران و مبل سازان افزود: حدود ۹۰ درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی در اوضاع نیمه تعطیل قرار دارند و ۱۰ درصد باقی مانده کارگاه های خود را فروخته و در بانک ها سرمایه گذاری کرده اند .هم اکنون بعضی از تولیدکنندگان با کمتر از ۲۰ درصد توان به تولید می پردازند .تولیدات داخلی متاسفانه به علت پرسشها و شرایط موجود نه تنها صادرات نمی شوند بلکه در بازار داخلی هم به فروش نمی رسند.

عباسی با اشاره به تاثیرگذاری بنگاه داری بانک ها بر تناوب تولید بیان کرد: وام هایی که بانک ها با سودهای سنگین به افراد اعطا می کنند اثر مثبتی بر روند فعالیت تولیدکننده ها نداشته است.چراکه اعتقاد دارم باید به افراد بعد از پرداخت وام ،یک سال وقت فعالیت داد سپس با سود های اندک مطالبات وام را دریافت کرد.

وی گفت: مسئولان و شرکت های ذیربط تنها شعار حمایت از تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی سر می دهند ولی در عمل و اجرا اقدامی صورت نگرفته است.معافیت مالیاتی و تسهیلاتی از جانب دولت از اهم کمک هایی است که می تواند تاثیر مثبتی بر فعالیت افراد داشته باشد.

عباسی با اشاره به قابل مسابقه بودن بعضی از تولیدات داخلی با نمونه خارجی و کیفیت چشمگیر آنها افزود:متاسفانه این محصولات از جانب تولیدکنندگان ایرانی به نام های معروف خارجی به فروش می رسند و اغلب مردم نیز از نام های خارجی جهت خرید استقبال می کنند ،در حالیکه کیفیت تولیدات داخلی در بعضی موارد از نمونه های خارجی بسیار بهتراست. البته بخش نامه ای از پلیس امنیت و اداره اماکن مبنی بر ممنوعیت استفاده از عنوان خارجی به تولید کنندگان ابلاغ شده است است.

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان گفت:۹۰ درصد از واحدهای تولیدی در آستانه تعطیلی قرار دارند و ۱۰ درصد باقی مانده هم کارگاه های خود را فروخته و در بانک ها سرمایه گذاری کرده اند.

وی با اشاره به ۲ ماه باقی مانده تا شروع سال جدید،گفت: به علت کم کردن قدرت خرید مردم و کمبود نقدینگی کسبه و تولیدکنندگان در بازار زیاد کردن قیمتی در این زمینه صورت نخواهد گرفت ،حتی ممکن است بعضی از افراد اقدام به فروش زیر قیمت کالاهای خود کنند.

انتهای پیام/

زیاد کردن تعرفه های گمرکی سد بزرگی در واردات مبلمان است

واژه های کلیدی: واردات | مبلمان | خارجی | بازار | فعالیت | واردات | صنعت | صادرات

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو