گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » اعتراض یک نماینده به قطع دست سارقی در مشهد

اعتراض یک نماینده به قطع دست سارقی در مشهد

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی مجلس گفت: بهتر بود قاضی پرونده سارق مشهد با بررسی اجمالی زندگی این فرد و گرفتاری‌ها و پرسشها معیشتی مردم حکم دیگری را گزینش می‌کرد.

اعتراض یک نماینده به قطع دست سارقی در مشهد

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی مجلس گفت: بهتر بود قاضی پرونده سارق مشهد با بررسی اجمالی زندگی این فرد و گرفتاری ها و پرسشها معیشتی مردم حکم دیگری را گزینش می کرد.

در کشور شاهد اختلاس های میلیاردی هستیم

یحیی کمالی پور، عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی مجلس و نماینده جیرفت و عنبرآباد در تصویر العمل به اعلام خبری مبنی بر اجرای حکم قطع دست سارقی در مشهد، گفت:

صرف نظر از طی شدن روال قانونی پرونده و همچنین تایید حکم در مراجع ذی صلاح، نگاه به جوانب این قضیه می تواند قابل بحث، بررسی و تامل باشد لیکن در کشور شاهد اختلاس های میلیاردی، رانت ذلت ها، خاص ذلت ها، جرایم سنگین تر و به مراتب خانمان براندازتر از یک دزدی در مشهد هستیم.

عبارات مهم : کمیسیون – زندگی
به طور قطع رای سارق مشهد برابر مقررات و طبق قانون صادر شده است ولی بهتر بود قاضی پرونده با بررسی اجمالی زندگی این فرد و گرفتاری ها و پرسشها معیشتی مردم حکم دیگری را جای قطع دست گزینش می کرد.

بعد از مدت ها چنین حکمی در کشور اجرایی شده است بنابراین نگاه های بین المللی نسبت به آن منفی خواهد بود و از سویی مردم نیز روی خوش به این عنوان نشان ندادند.مجازات ها باید بازدارنده باشد. مجازات ها جهت متنبه شدن متهمان و پیشگیری از جرایم در جامعه در نظر گرفته می شوند ولی متاسفانه بازتاب خبر قطع دست سارق مشهد احساسات مردم را جریحه دار کرد و تاثیر چندانی در کم کردن جرایم نخواهد داشت.

مجازات های جایگزین به نفع جامعه و محکومان هست. در وهله اول به نظر می رسید سارق مشهد دارای چندین سابقه باشد که چنین حکمی در مورد او اجرا شده است است ولی بر اساس مصاحبه و بیانات دادستان مشخص شد سارق تنها دارای یک سابقه بوده و این جای بسی تعجب است که قاضی چگونه چنین حکمی را صادر کرده است.

حکم قطع دست دزد ۳۴ ساله ای که به دزدی گوسفندان روستاییان در شهرهای متفاوت خراسان رضوی و جنوبی اعتراف کرده بود، چند روز قبل در زندان مرکزی مشهد به اجرا درآمد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


اعتراض یک نماینده به قطع دست سارقی در مشهد

واژه های کلیدی: کمیسیون | زندگی | پرونده | مجازات | اختلاس | خبر | اجتماعی |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو