برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » تشکیل کارگروه یکسان جهت حل مسایل اصحاب فرهنگ و هنر در حوزه وزارت اقتصاد

تشکیل کارگروه یکسان جهت حل مسایل اصحاب فرهنگ و هنر در حوزه وزارت اقتصاد

وزیر اقتصاد بر تشکیل فوری کارگروهی یکسان با حضور نمایندگان اصحاب فرهنگ و هنر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت اقتصاد جهت برطرف پرسشها آن حوزه تاکید کرد.

تشکیل کارگروه یکسان جهت حل مسایل اصحاب فرهنگ و هنر در حوزه وزارت اقتصاد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، در نشست هم اندیشی میان روسا و نمایندگان انجمن ها، اتحادیه ها و صنوف حوزه فرهنگ و هنر با وزرا و مدیران ارشد وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و امور اقتصادی و دارایی، بااهمیت ترین مباحث و پرسشها فعالین این عرصه، مرتبط با مجموعه های ستادی و شرکت های تابعه وزارت اقتصاد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی، توجه جدی به عنوان اقتصاد فرهنگ و هنر را لازمه توسعه پایدار در کشور دانست و تاکید کرد: به طور قطع توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار نیازمند بستر مناسب فرهنگی است.

وی ادامه داد: نگاه زیرساختی به فرهنگ به ما کمک می کند تا جامعه را به عنوان سرمایه ای بزرگ و به مثابه اعتبار ای سترگ در مسیر تحقق اهداف و برنامه های مان در کنار خود داشته باشیم.

تشکیل کارگروه یکسان جهت حل مسایل اصحاب فرهنگ و هنر در حوزه وزارت اقتصاد

کرباسیان در پاسخ به دغدغه ها و مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر در حوزه هایی چون بیمه آثار و محصولات فرهنگی و هنری و فعالین این حوزه، مسایل و پرسشها مالیاتی، تامین اعتبار و سرمایه در گردش جهت تولید محصولات و مسایلی از این قبیل، خواستار تشکیل کارگروه مشترکی با حضور مدیران این حوزه ها و نمایندگان تشکل های فرهنگی و هنری شد و تاکید کرد: من به همه مدیران ستادی و شرکت ها و مجموعه های تابعه ابلاغ می کنم که نهایت همکاری را در خصوص برطرف مشکلاتی که مطرح شد داشته باشند و با تشکیل این کارگروه یکسان نسبت به حل پرسشها و یا زمینه های توسعه همکاری و کمک به اصحاب فرهنگ و هنر تسریع صورت گیرد.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به نمایندگان تشکل های حاضر در این نشست گفت: ما انتظار داریم اصحاب فرهنگ و هنر در حوزه ساختن فرهنگ و اطلاع رسانی کارها و چالش های دولت، با بهره گیری از ابزارهای متنوع، همکاری فعال تری داشته باشند و قطعا از پیشنهاد های سازنده در این زمینه استقبال می کنیم.

کرباسیان در ادامه و در جهت بهره گیری از امکانات این وزارتخانه جهت حمایت از فعالیت های فرهنگی گفت: من به همه مجموعه های تابعه ابلاغ خواهم کرد که امکاناتی همانند سالن ها و مجموعه های تحت اختیار را که می تواند مورد استفاده گروه های فرهنگی و هنری قرار گیرد را با هماهنگی وزارت ارشاد در اختیار فعالان این حوزه قرار دهند.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در شرایط سخت کنونی، امید آفرینی و ایجاد روحیه نشاط در جامعه یک امر واجب است و قطعا اگر ما در حوزه فرهنگ و هنر رونق ایجاد کنیم، این ماموریت را بهتر از هر گروه دیگری می تواند به آخر برساند.

وزیر اقتصاد بر تشکیل فوری کارگروهی یکسان با حضور نمایندگان اصحاب فرهنگ و هنر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت اقتصاد جهت برطرف پرسشها آن حوزه تاکید کرد.

کرباسیان همچنین با انتقاد از غفلت صورت گرفته در توجه به هنرهای اصیل ایرانی و همچنین تولیدات فرهنگی و هنری در کشور گفت: درست است که اقتضای اقتصاد فرهنگ و هنر این است که اصطلاحا در تولید محصولات باید به گیشه و فروش توجه جدی شود ولی باید مراقب باشیم این نگاه ما را از تولید آثار ارزشمند، فاخر و ماندگار غافل نسازد و ما به سهم خودمان از هیچ کمک و حمایتی جهت تولید چنین محصولاتی دریغ نخواهیم کرد.

وی در خصوص پرسشها و ابهامات مربوط به نحوه دریافت و تهاتر مالیات بر ارزش افزوده و بخشودگی و معافیت بخش هایی از فعالیت های هنری نیز گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده هنوز در کمیسیون مربوطه در مجلس تحت بررسی است و بنابراین نمایندگان صنوف هنری می توانند از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیشنهادات خود را ارائه کنند.

وی در ادامه با اشاره به تفاهم نامه هفته گذشته بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر تاسیس صندوق هایی جهت همکاری سرمایه های خرد به منظور حمایت از استارت آپ ها، اظهار داشت: مشابه چنین تفاهم نامه و صندوق هایی را می توان در بورس اوراق بهادار جهت حمایت و همکاری در فعالیت های هنری هم راه اندازی کرد.

این گزارش حاکی هست، نمایندگان صنوف متفاوت هنر نیز در ابتدای این جلسه، در سخنانی به طرح پرسشها و مسایل خود به خاص درخصوص موضوعاتی چون مالیات بر ارزش افزوده، بعضی برخوردهای سلیقه ای در خصوص معافیت های مالیاتی فعالیت های هنری و پیچیدگی فرآیند پیگیری به پرسشها اداری در این ارتباط پرداختند.

این گزارش حاکی هست، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی سخنانی در این جلسه، به تشریح کارها انجام گرفته از سوی وزارت متبوع خود و عملکرد کارگروهی پرداخت که بعد از تفاهم نامه اردیبهشت ماه سالجاری با وزارت اقتصاد جهت ایجاد هماهنگی های مورد نیاز در ارتباط با پیگیری به پرسشها و نحوه اجرای قوانین و معافیت های مالیاتی و تسریع در پیگیری به مسایل بازیگران و صورت های معروف و انجام کمک های حقوقی جهت فعالان عرصه هنر تشکیل شده است است.

وی با ابراز رضایت و قدردانی از همراهی و کمک بی دریغ وزیر اقتصاد و معاونان وی به خاص رییس کل شرکت امور مالیاتی در ارتباط با جامعه هنری کشور، خواستار تسهیل در امر تهاتر مالیات بر ارزش افزوده و کم کردن حقوق گمرکی آن دسته از تجهیزات مورد نیاز تولیدات فرهنگی شد که ما به ازاء و تولید داخلی ندارند.

تشکیل کارگروه یکسان جهت حل مسایل اصحاب فرهنگ و هنر در حوزه وزارت اقتصاد

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: وزیر امور اقتصاد | اخبار اقتصادی | اقتصاد | اقتصادی | فرهنگ | همکاری | مجموعه | مالیات | فعالیت | اقتصاد

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو