هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » ضرورت همکاری فعال مدیران بانکی در تصمیمات راهبردی فناورانه

ضرورت همکاری فعال مدیران بانکی در تصمیمات راهبردی فناورانه

رئیس بانک مرکزی گفت: مدیران بانک‌ها و مؤسسات بانکی باید آگاهی و آشنایی دقیقی نسبت به ماهیت تغییرات فناوری محور و اثرات آن بر کسب و کار پولی و بانکی داشته باشد.

ضرورت همکاری فعال مدیران بانکی در تصمیمات راهبردی فناورانه

به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، ولی‌الله سیف مدیر بانک مرکزی در آیین افتتاحیه هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت که در برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: واگذاری امور مرتبط به فناوری به یک واحد جداگانه و تصویب تصمیم‌گیری جهت عملیاتی شدن فناوری در یک بانک باید به رویکردی همه جانبه جهت بهره‌برداری از حداکثر منافع و مواجه راه‌بردی با تسهیلات فناوری تحول یابد.

وی افزود: سامانه‌های پرداخت که سال‌ها در بستر‌ها، استانداردها و ساختارهای‌ جا افتاده مسیر تکاملی خود را طی می‌کرد و با امواج چندگانه یا فناوری‌های نوین مشتمل بر شبکه‌های اجتماعی ابزارهای هوشمند و دفاتر توزیع شده است روبه‌رو شد.

سیف با اشاره به اینکه عوض کردن در نگرش سیاست‌گذار و مدیران کسب و کار مستلزم پذیرش هوشمندانه و کنش فناوری، گفت: مدیران بانک‌ها و مؤسسات بیش از پیش باید نسبت به ماهیت تغییرات فناوری محور و اثرات آن بر کسب و کار پولی و بانکی آگاهی آشنایی دقیقی کسب کنند و به صورت مستقیم در تصمیمات راهبردی همکاری کنند.

ضرورت همکاری فعال مدیران بانکی در تصمیمات راهبردی فناورانه

رئیس بانک مرکزی با اشاره به اینکه رویکرد آغازین نظام پولی و بانکی به صورت شکلی تبلور یافت، افزود: این بدان معناست که امکانات به فناوری ‌های نوین در تحول مسیرهای خدمت‌رسانی و دسترس پذیری زیاد آسان‌تر مشتریان به کار گرفته شد در حالی که تجربه نشان داده که ورود فناوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات هرگز به صورت عوض کردن شکلی ثبات نیافته و به سرعت تغییرات ماهوی باعث می‌شود.

این مقام مسئول با انتقاد از رویکرد منفعلانه فضای کسب و کار در به کارگیری فناوری‌های نوین، گفت: مواجه با پذیرش اثرات فناوری می‌تواند تدعی و واکنشی یا هوشمندانه و کنشی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عنوان فناوری‌های مالی پرداخت و گفت: عنوان روز دنیا و کشور عزیزمان ایران در حوزه پولی و بانکی، ظهور فناوری‌های مالی است فرصت‌ها و افق‌های جدیدی را جهت بهره‌گیری حداکثری از امکانات فناوری در نظام مالی فراهم می‌کند.

سیف ادغام و ترکیب‌ شدن بخش‌های متفاوت بازارهای مالی و ارائه محصولات و خدمات ترکیبی را عوض کردن مهم دیگر دانست و افزود: بازارها‌ی پول سرمایه خدمات مالی و بیمه و بازارهای مستقلات و ترهین در فرآیند‌های نوآورانه به یکدیگر اتصال یافته و نظم جدیدی را در بازارهای مالی ایجاد می‌کنند که سیاست‌گذاران را به لحاظ کیفیت و نگرش نظارت بر آن با چالش روبه‌رو می‌سازد.

رئیس بانک مرکزی گفت: مدیران بانک‌ها و مؤسسات بانکی باید آگاهی و آشنایی دقیقی نسبت به ماهیت تغییرات فناوری محور و اثرات آن بر کسب و کار پولی و بانکی داشته باشد.

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی با توجه به تحولات فناوری‌های نوین رویکرد نسبتا جدیدی را جهت ترسیم نقش‌های بازار پول به کار گرفته است گفت: الگوی تازه مبتنی بر تناوب دائم از فرایند رصد، سیاست و مواظبت است که با تعامل و همکاری ذی‌النفعان بازار و فناوری‌های مالی صورت می‌پذیرد.

عبارات مهم : فناوری – امکانات
به گفته وی در سپهر فناوری مالی هیچ عوض کردن و نوآوری قابل پیش‌بینی قطعی نیست.

در حال تکمیل/

واژه های کلیدی: فناوری | امکانات | مرکزی | سیاست | همکاری | فناوری | بورس | بانک

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو