هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » بخش شخصی در جذب منابع خارجی پیشگام شود

بخش شخصی در جذب منابع خارجی پیشگام شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست با فعالان اقتصادی از بخش شخصی خواست، همکاری فعال‌تری در جذب منابع خارجی توافق شده است داشته باشند.

بخش شخصی در جذب منابع خارجی پیشگام شود

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، مسعود کرباسیان امروز در نشست با فعالان اقتصادی و کارفرمایان در محل وزارت اقتصاد، با اشاره به تشکیل بعضی جلسات غیرمنظم با تشکل‌های بخش شخصی در گذشته گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، مقرر شد این جلسات به طور منظم برگزار شود تا بصورت رو در رو مسایل و پرسشها طرح و بررسی شده است و در فرآیند حل مسایل پیش روی بخش شخصی تسریع شود.

وی با اشاره به لایحه بودجه سال آینده کشور اظهار داشت: اگر بودجه سال ۱۳۹۷ با همین ترکیب در مجلس تصویب شود، اتفاقات مهم و خوبی در بخش اشتغال و رونق اقتصادی رخ خواهد داد.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: منابع صندوق توسعه ملی، بانک ها و بودجه در جهت رشد اشتغال کمک خواهند کرد و آینده نگری می‌کنیم کارها خوبی در این زمینه صورت گیرد.

بخش شخصی در جذب منابع خارجی پیشگام شود

کرباسیان همچنین از برنامه دولت برای نوسازی بافت‌های فرسوده و خارج کردن خودروهای دودزا به عنوان یکی از برنامه های دولت در سال آینده خبر داد و گفت: با اجرای این دو برنامه، می‌توان انتظار داشت بخشی از پرسشها مربوط به ایجاد رونق در بخش مسکن به عنوان یک پیشران مهم اقتصادی و همچنین محیط زیست، آلودگی هوا و مصرف غیر استاندارد سوخت را حل کرد.

وزیر اقتصاد در ادامه با اشاره اینکه امکان تهاتر طلب پیمانکاران با بدهی آنها به دولت و تسویه آن از طریق اوراق خزانه، یک قدم مثبت بوده گفت: فراهم آوردن شرایط ورود اوراق خزانه به بازار بورس و اجازه معامله و خرید و فروش آن که باعث کم شدن قیمت این اوراق از ۴۰ به ۱۷ درصد شد، اقدام مثبت دیگری است که از سوی دولت انجام شده است است.

وی در مورد بعضی گلایه‌های بخش خصوصی اطراف عدم پذیرش اوراق همکاری دولتی در بورس نیز گفت: دستورات مورد نیاز در این ارتباط صادر شده است و بنا بر اعلام شرکت بورس، حسب این دستور، کل اوراق همکاری منتشره در هیات پذیرش فرابورس، پذیرش شده است و از ۳۰ بهمن ماه قابل معامله خواهد بود.

کرباسیان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه مسئله قاچاق کالا تنها با برخورد قضایی و بگیر و ببند و جریمه حل نمی شود، اظهار داشت: بحثی در مورد کالای مکشوفه قاچاق وجود دارد که طبیعتا بخش‌هایی از آن باید امحاء شود، ولی در مورد بعضی دیگر از کالاها، از جمله کالاهای صنعتی و واسطه‌ای، ما این بحث را با مجلس مطرح کرده‌ایم که اجازه بدهند، کالاها فروخته شده است و درآمد حاصله به صنایع مشابه آن در داخل پرداخت شود و اعلام آمادگی کرده‌ایم که لیست مربوطه را در اختیار مجموعه‌های صنعتی بگذاریم ولی از مدتی قبل تاکنون، این پیشنهاد همچنان در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی معطل مانده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست با فعالان اقتصادی از بخش شخصی خواست، همکاری فعال‌تری در جذب منابع خارجی توافق شده است داشته باشند.

وزیر اقتصاد در بخش نهایی سخنان خود با اشاره به کارها خوب و مناسب انجام شده است در حوزه تامین منابع خارجی، تاکید کرد: انتظار بنده از بخش شخصی این است که با سرعت و تلاش بیشتری در بهره مندی از این منابع عمل کند. ما شرایط مورد نیاز و آنچه وظیفه و ماموریت ما در مورد تامین منابع مناسب خارجی بوده است را انجام داده ایم و اکنون انتظار داریم بخش شخصی بسیار فعال تر از بخش دولتی وارد صحنه شده است و پیشگام باشد.

وی افزود: اینکه مسیر کنونی ورود سرمایه خارجی نیاز به اصلاحاتی دارد، پذیرفته شده است هست، ولی با همین شرایط هم اگر بخش شخصی فعالانه عمل کند، امکان جذب منابع خارجی در سطح بالایی فراهم است.

این گزارش حاکی هست، در ادامه این دیدار کارآفرینان و فعالان اقتصادی بخش شخصی به بیان پرسشها و ارایه پیشنهادات خود در حوزه اقتصاد پرداختند و در مورد موضوعاتی چون کم شدن قیمت سود تسهیلات تولید، متناسب سازی قیمت بهره با تورم، استقلال مدیریت بانک ها، اعمال معافیت های مالیاتی جهت سندیکاها و اتحادیه‌ها به عنوان موسسات غیر انتفاعی، کشف فرارهای مالیاتی، ارایه مشوق‌های مالیاتی به مودیان خوش حساب، پیشنهاداتی ارائه شد.

همچنین در حوزه قیمت ارز صادراتی نیز، پیشنهاداتی چون ایجاد مشوق و برقراری بعضی معافیت‌های صادراتی، تعیین قیمت ارز متناسب با تورم، فعال سازی بورس ارز از سوی فعالان اقتصادی بخش شخصی مطرح شد.

مالیات، فاینانس، قوانین و مقررات حوزه کسب و کار، مشوق های سرمایه گذاری، برطرف موانع خرید مواد اولیه و قاچاق از دیگر مباحث مطرح شده است در جلسه یکسان وزیر اقتصاد با فعالان اقتصادی بخش شخصی بود.

انتهای پیام/

بخش شخصی در جذب منابع خارجی پیشگام شود

واژه های کلیدی: اخبار اقتصادی | رونق اقتصادی | قاچاق کالا | سال آینده | برنامه | اقتصاد | اقتصادی | منابع | خارجی | برنامه | اقتصاد

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو