سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » بسیار مراقب باشید/ شیوع آنفلوآنزا در این شهرها شدیدتر است

بسیار مراقب باشید/ شیوع آنفلوآنزا در این شهرها شدیدتر است

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که به علت شیوع سه نوع آنفلوآنزای فصلی در کشور، گروه‌های پرخطر حتما از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند.

بسیار مراقب باشید/ شیوع آنفلوآنزا در این شهرها شدیدتر است

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که به علت شیوع سه نوع آنفلوآنزای فصلی در کشور، گروه های پرخطر حتما از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند.

هشدار به گروه های پرخطر جهت تزریق واکسن آنفلوآنزا

دکتر محمدمهدی گویا مدیر مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، اعلام کرد که به علت شیوع سه نوع آنفلوآنزای فصلی در کشور، گروه های پرخطر حتما از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند.

عبارات مهم : واکسن آنفلوآنزا – وزارت بهداشت
دکتر محمدمهدی گویا، راجع به آخرین اوضاع شیوع آنفلوآنزای فصلی در کشور، گفت: همه گیری آنفلوآنزا هرسال در فصل سرما در تمام دنیا از جمله کشور ما مرسوم می شود. از هفته اول آذرماه موارد ابتلای آن رو به زیاد کردن است و هر هفته زیاد می شود، ولی این روندی معمول و قابل انتظار هست. در این دوره مردم با رعایت نکات بهداشتی می توانند موارد مبتلا شدن به این بیماری و خطرات آن را به حداقل برسد.

آنفلوآنزا جهت بعضی گروه ها عوارض خطرناکی دارد و در صورت مبتلا شدن ممکن است بستری شوند و از فعالیت و کار بازبمانند. ما هرسال به مردم به خصوص گروه های پرخطر توصیه می کنیم که اوایل پاییز واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. همه مردم می توانند از این واکسن استفاده کنند، ولی تزریق آن جهت افراد بالای ۶۵ سال، زنان باردار، بیماران مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، افرادی که به علت مبتلا شدن به سرطان تحت درمان هستند، مبتلایان به نارسایی های کلیه و کبد، افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده و افرادی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کنند، مهم است و هنوز هم امکان تزریق آن وجود دارد. سایر مردم به اندازه این گروه ها در معرض خطر قرار ندارند.

رئیس مرکزمدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با بیان اینکه در وقت اوج آنفلوآنزا به سر می بریم، اضافه کرد: درحال حاضر سه نوع آنفلوآنزا در کشور مرسوم است و همه کشور درگیر آن هستند، امادر کرمان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، تهران، اصفهان، خراسان رضوی، ایلام، یزد، همدان و آذربایجان شرقی شدیدتر است. این سه نوع ویروس مشابه یکدیگر و همه آنفلوآنزای فصلی محسوب می شوند و متعلق به فصل سرما هستند. مبتلا شدن به این بیماری با رعایت نکات بهداشتی ساده، اجرای توصیه های دکتر و استراحت در منزل قابل پیشگیری و درمان هست.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا همچنان موثر هست، افزود: در هفته های اخیر شاهد زیاد کردن ابتلای کودکان به آنفلوآنزا هستیم. این بیماری در کودکان علائم متفاوتی دارد و مواردی که همراه با اسهال و استفراغ هست، در این گروه سنی زیاد دیده می شود. ما تاکید می کنیم که پزشکان از تجویر داروی نابجا به خصوص ترکیبات حاوی کورتون پرهیز کنند، چون ممکن است عوارض خطرناکی داشته باشد.علاوه بر آن، مسکنی به جز استامینوفن نباید تجویز شود، به خاص در مواردی که کودکان با علائم اسهال به دکتر مراجعه می کنند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

بسیار مراقب باشید/ شیوع آنفلوآنزا در این شهرها شدیدتر است

واژه های کلیدی: واکسن آنفلوآنزا | وزارت بهداشت | عوارض خطرناک | مبتلا شدن | آنفلوآنزا | استفاده | کودکان | بیماری | بهداشت | بهداشتی | تزریق

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو