ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » آغاز پیش فروش سکه از ۱۵ بهمن ماه

آغاز پیش فروش سکه از ۱۵ بهمن ماه

بانک مرکزی با نشانه تعادل بخشی به بازار، گسترش عرضه و سهولت دسترسی عموم مردم، اقدام به پیش فروش سکه می کند.

آغاز پیش فروش سکه از ۱۵ بهمن ماه

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، مسعود رحیمی، مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی گفت: پیش فروش سکه از ۱۵ بهمن ماه امسال و از طریق کلیه شعب بانک ملی در سراسر کشور انجام خواهد شد.

رحیمی گفت: پیش فروش سکه با قیمت های پایین تر از قیمت بازار در موعد عضویت جهت پیش خرید و در سررسیدهای سه، شش و نه ماهه و یک ساله خواهد بود و عموم مردم می توانند با مراجعه به کلیه شعب بانک ملی در سراسر کشور نسبت به واریز وجه و پیش خرید سکه به تعداد مورد نظر اقدام کنند.

سکه های پیش فروش شده است در وقت سررسید قابل تحویل خواهد بود ضمن اینکه خریداران در صورت عدم میل به به دریافت سکه می توانند سکه های خریداری شده است خود را نزد بانک به امانت نگه داشته و هنگام نیاز دریافت کنند ضمن اینکه سکه های پیش خرید شده است قبل یا بعد از سررسید قابل واگذاری به سایر افراد نیز خواهد بود.

آغاز پیش فروش سکه از ۱۵ بهمن ماه

وی با تاکید بر اینکه محدودیتی در تعداد سکه های پیش خرید شده است به وسیله افراد وجود نخواهد داشت افزود: با توجه به اینکه ذخایر شمش و سکه بانک مرکزی در حد کافی و قابل قبول است محدودیتی در فروش و عرضه سکه نداریم و به مقدار تقاضای مردم پیش فروش انجام خواهد شد.

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی با تشریح سازوکار حراج سکه از طریق بانک کارگشایی گفت: خوشبختانه با ورود به هنگام بانک مرکزی به بازار و حراج سکه به وسیله بانک از طریق بانک کارگشایی، تخلیه حباب قیمت سکه تا حد زیادی مرتفع شده است و بازار طلا و سکه آرام گرفت. در روزهای اول حراج، بعضی افراد سودجوی فعال در بازار تلاش كردند مانعِ افت قیمت‌‌ها شوند و حتی بعضی از خرید‌‌ها در حجم زیاد را با قیمت بالا و حتی قیمت های بالاتر از بازار هم انجام می‌دادند تا مانع اثرگذاری مداخله بانک مرکزی شوند ولی علی رغم زیاد کردن قیمت ارز و طلای جهانی در این بازه زمانی با ادامه حراج، مقاومت این گروه نیز شکست و به تدریج قیمت‌ها روند کاهشی را در پیش گرفت و حباب قیمتی تخلیه شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه معمولاً حراج سکه فقط از طریق بانک کارگشایی و در پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام می شود، جهت بخشی از هموطنان محدوديت هايی در تهیه سکه وجود دارد که اين بار پیش فروش سراسری باعث برطرف این محدودیت ها و امکان دسترسی عموم مردم به سکه های مدنظر خواهد شد. لذا گسترش عرضه سکه باعث از بین بردن دلالی و سودجویی و تعادل قیمت آن خواهد شد.

رحیمی در آخر درباره قیمت سکه های پیش فروش شده نیز گفت: قطعاً قیمت سکه های پیش فروش شده است با توجه به وقت سررسید آنها متفاوت خواهد بود و ما تلاش می کنیم با در نظر گرفتن قیمت روز بازار، قیمت های مناسب و جذابی را اعلام کنیم.

بانک مرکزی با نشانه تعادل بخشی به بازار، گسترش عرضه و سهولت دسترسی عموم مردم، اقدام به پیش فروش سکه می کند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سراسر کشور | بانک مرکزی | سررسید | دریافت | مرکزی | بازار | سراسری | حراج سکه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو