آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » رونق وارد بازار مسکن شد ، افزایش ۵۰ درصدی قیمت مسکن علمی نیست

رونق وارد بازار مسکن شد ، افزایش ۵۰ درصدی قیمت مسکن علمی نیست

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: زیاد کردن ۵۰ درصدی قیمت مسکن به هیچ‌وجه علمی نیست و سودجویان تنها قصدشان ایجاد تلاطم در این بازار است.

رونق وارد بازار مسکن شد ، افزایش 50 درصدی قیمت مسکن علمی نیست

به گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان؛ حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش تحریریه بیاکافه راجع به زیاد کردن قیمت مسکن، اظهار کرد: در بازار مسکن زیاد کردن ۵۰ درصدی ایجاد نشده و سودجویان تنها قصدشان ایجاد تلاطم در این بازار است.

وی در ادامه افزود: بسیاری از مالکانی که قیمت واحد خود را زیاد کردن ۵۰ درصدی داده‌اند، تا به امروز نتوانستند ملک خود را به فروش برسانند، در نتیجه این زیاد کردن به هیچ‌وجه علمی نیست.

مظاهریان راجع به اوضاع بازار مسکن در سال آینده، گفت: در صورتی که بازارهای موازی ارز همچنان در تلاطم باشند، ممکن است سرمایه‌ها از بانک منجر شود و همین امر زمینه‌ساز رشد قیمتی در بازار شود.

رونق وارد بازار مسکن شد ، افزایش ۵۰ درصدی قیمت مسکن علمی نیست

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، به زودی قیمت ارز به تصویب می‌رسد و همین امر زمینه‌ساز ثبات در بازار مسکن می‌شود.

مظاهریان با بیان اینکه تعداد مبایعه‌نامه‌ها، مبلغ مبایع نامه‌ها، قیمت واحد مسکونی و پروانه‌های ساختمانی در ۱۰ ماه گذشته رشد داشته‌اند، گفت: زیاد کردن این چهار شاخص در بازار مسکن نشان دهنده خروج رکود از بازار مسکن است.

وی در ادامه توضیح داد: چهار آیتم گفته شده است در ۱۰ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶ درصدی داشته، بنابراین می‌توان گفت وارد دوران رونق شده‌ایم.

مظاهریان راجع به اثرگذاری قیمت ارز در بازار مسکن، گفت: در صورتی که بازارهای موازی ارز نتوانند در یک مدت کوتاه به ثبات برسند، به طور قطع در تمامی بازارها تأثیر نامطلوبی برجای خواهد گذاشت، ولی به گفته کارشناسان اقتصادی این بازار در مدت کوتاهی به ثبات خواهد رسید.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: زیاد کردن ۵۰ درصدی قیمت مسکن به هیچ‌وجه علمی نیست و سودجویان تنها قصدشان ایجاد تلاطم در این بازار است.

وی تأکید کرد: صبوری که دولت در چهار سال گذشته جهت جلوگیری از شوک هیجانی در بازار به کار گرفته بود، در دو ماه گذشته اثر خودش را نشان داده و توانسته‌است رونق را در این بازار ایجاد کند.

در حال تکمیل/

واژه های کلیدی: شهرسازی | اقتصادی | صورتی | بازار | مسکن | قیمت مسکن | بازار مسکن |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو