عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » عکس+ نوزاد ۴ ماهه هم قربانی سرمازدگی در کرمانشاه شد

عکس+ نوزاد ۴ ماهه هم قربانی سرمازدگی در کرمانشاه شد

“محمد” نوزاد ۴ ماه دومین قربانی سرمازدگی بعد از “سارینا” دو ساله در منطقه زلزله زده در روستای کوئیک صیفوری است.

عکس+ نوزاد 4 ماهه هم قربانی سرمازدگی در کرمانشاه شد

“محمد” نوزاد ۴ ماه دومین قربانی سرمازدگی بعد از “سارینا” دو ساله در منطقه زلزله زده در روستای کوئیک صیفوری است.

علت فوت نوزاد ۴ ماهه به نام محمد در کرمانشاه چه بود؟

داستان جان باختن کودکان در پی سرما و عفونت در مناطق زلزله ده کرمانشاه و روستاهای اطراف آن آخر ندارد؛ خانواده هایی که با گذشت چند ماه از اتفاق تلخ زلزله در کرمانشاه همچنان در کمبود امکانات هستند، خانواده های که دستشان به مسئولان نمی رسد.

عبارات مهم : کرمانشاه – خانواده
پس از رسانه ای شدن خبر فوت “سارینا” دو ساله در پی تب شدید و تشنج و نداشتن سرپناه در منطقه زلزله زده روستای “ناوه فره” از استان کرمانشاه، این بار خبر دیگری مبنی بر فوت محمد ۴ ماه در روستای کوئیک خبرساز شدهو در همین رابطه عبدالله صیفوری پدر این نوزاد ۴ ماه، در مصاحبه در خصوص فوت فرزندش توضیحاتی را ارائه کرد.

عبدالله صیفوری، در این خصوص اظهار می کند: بنده به همراه همسر، دختر ۸ ساله ام و محمد و همچنین سایر خانواده پدریم (خواهر و برادرم)، در منزل ای در روستای کوئیک صیفوری زندگی می کردیم. پس از زلزله کرمانشاه، منزل ما کاملاً تخریب شد و در چادری که به وسیله خیرین به ما داده شده است بود زندگی کردیم که از همان وقت و به علت سرمای شدید در شب ها، محمد دچار سرما خوردگی شد. روزهای مشکل را داشتیم، نبود امکانات، شرایط را جهت ما سخت و سخت کرده بود و در همان وقت هم بیماری محمد شدت یافتن شده است بود که البته در همان وقت با مراجعه به چادرهای هلال احمر، داروها را گرفتیم. با توزیع کانکس به وسیله خیرین و سایر بخش ها، به مسئولان مربوطه مراجعه کردم و درخواست کانکس دادم، ولی در آن وقت با پاسخ منفی آنها روبرو شدم و عنوان کردند که افراد دیگری در اولویت قرار دارند. بیماری محمد، ۱۵ دی ماه شدت یافتن شد و در نهایت پزشکان، پسرم را در بیمارستان محمد کرمانشاهی (بخش آی سی یو) بستری کردند و وی تا ۲۳ دی ماه در این بخش بستری بود. ۲۳ دی ماه در ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه ظهر چشم های محمد از این دنیا بسته شد و جهت هر لحظه ما را تنها گذاشت که این اتفاق شوک شدیدی به مادرش داده است و بعد از گذشته حدود دو هفته هنوز به حالت عادی برنگشته است.

عکس+ نوزاد ۴ ماهه هم قربانی سرمازدگی در کرمانشاه شد

صیفوری با اشاره به علل فوت فرزندش، اضافه می کند: سرما و عفونت ریه عامل مهم فوت پسرم بوده، ضمن اینکه ۸۴ نفر از اهالی دِه در اتفاق زلزله جان خود را از دست دادند و این در حالی است که شرایط زندگی در این دِه همچنان با پرسشها بسیاری روبرو است.

وی از مسئولان خواست تا توجهی را به سایر کودکان در این دِه داشته باشند و امکاناتی را جهت آنها فراهم کنند تا دچار بیماری نشوند، ضمن اینکه تعدادی از خانواده ها همچنان در چادر زندگی می کنند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com

واژه های کلیدی: کرمانشاه | خانواده | کرمانشاه | بیماری | مسئولان | عبدالله | نوزاد | زندگی | زلزله

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو