گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » علت خونریزی بعد از رابطه جنسی در زن ها چیست؟

علت خونریزی بعد از رابطه جنسی در زن ها چیست؟

خونریزی بعد از رابطه جنسی مشکلی است که بعضی از زن ها به آن دچار می شوند و علت آن وجود یک بیماری زمینه ای هست. در این مقاله

علت خونریزی بعد از رابطه جنسی در زن ها چیست؟

خونریزی بعد از رابطه جنسی مشکلی است که بعضی از زن ها به آن دچار می شوند و علت آن وجود یک بیماری زمینه ای هست. در این مقاله به بااهمیت ترین علل خونریزی بعد از رابطه جنسی اشاره می کنیم.

خونریزی بعد از رابطه جنسی در زن ها آیا بروز می کند؟

دکتر محمد رضا صفری نژاد، جراح و متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری، در رابطه با خونریزی زن ها بعد از رابطه جنسی می گوید:خونریزی بعد از رابطه جنسی در زن ها می تواند بسیار آزاردهنده باشد که البته علت های مختلفی دارد؛ در حالی که هر نوع خونریزی بعد از مقاربت را باید جدی گرفت و دنبال علت آن بود.

عبارات مهم : رابطه جنسی – بیماری
اگر خونریزی بعد از رابطه جنسی نادیده گرفته و کم اهمیت تلقی شود ممکن است عوارض جبران ناپذیری را همراه داشته باشد. در ادامه به بااهمیت ترین علت های خونریزی بعد از رابطه جنسی در زن ها اشاره می کنیم.

۱٫ علت خونریزی بعد از رابطه جنسی : دیسپلازی Dysplasia گردن رحم

در سرطان دهانه رحم ابتدا سلول ها مجبور تغییراتی می شوند که به آن ضایعه قبل از سرطان یا دیسپلازی Dysplasia گفته می شود.داشتن شرکای جنسی متعدد، شروع رابطه جنسی قبل از ۱۸ سالگی، حاملگی قبل از ۱۶ سالگی و داشتن سابقه یک بیماری آمیزشی (که سردسته آنها زگیل تناسلی است) از جمله عواملی هستند که خطر مبتلا شدن به دیسپلازی گردن رحم را زیاد کردن می دهند. بد نیست بدانید درمان دیسپلازی گردن رحم با کرایو یا برداشتن قسمتی از گردن رحم است.

علت خونریزی بعد از رابطه جنسی در زن ها چیست؟

۲٫ علت خونریزی بعد از رابطه جنسی : عفونت با کلامیدیا chlamydia

این باکتری به وسیله رابطه جنسی انتقال یافته می شود و جزو بیماری های آمیزشی به حساب می آید و درمان آنتی بیوتیکی موثر نیز دارد. عفونت های لگنی با کلامیدیا اگر درمان نشوند می توانند منجر به نازایی شوند.

۳٫ علت خونریزی بعد از رابطه جنسی : سوزاک

این بیماری باکتریایی نیز به وسیله رابطه جنسی انتقال یافته و جزو بیماری های آمیزشی محسوب می شود و درمان آنتی بیوتیکی موثر دارد. عفونت های لگنی با سوزاک نیز اگر درمان نشوند، می توانند منجر به نازایی شوند. برخلاف مردان، علائم سوزاک در زن ها زیاد و شدید نیستند و به این علت جهت تشخیص آن مهارت و تجربه زیاد دکتر مورد نیاز است.

اگر می خواهید زیاد بدانید : در باره سوزاک زیاد بدانید

اگر می خواهید زیاد بدانید : بیماری جنسی که به آسانی قابل درمان است!

خونریزی بعد از رابطه جنسی مشکلی است که بعضی از زن ها به آن دچار می شوند و علت آن وجود یک بیماری زمینه ای هست. در این مقاله

۴٫ علت خونریزی بعد از رابطه جنسی : واژینیت یا سرویسیت

عفونت و التهاب واژن را واژینیت و عفونت و التهاب دهانه رحم را سرویسیت می گویند و درمان هر دو بستگی به علت دارد.

۵٫ علت خونریزی بعد از رابطه جنسی : پولیپ دهانه رحم یا پولیپ واژن

پولیپ یک توده شبیه انگشت قرمز یا ارغوانی رنگ است که از کانال گردن رحم بیرون می زند. این پولیپ ها خیلی شکننده بوده و با مختصر تماس خونریزی می کنند، ولی خبر خوب این که آنها را می توان براحتی با جراحی برداشت.

۶٫ علت خونریزی بعد از رابطه جنسی : تریکوموناس Trichomoniasis

این انگل به وسیله رابطه جنسی انتقال یافته می شود و اگر خانمی مبتلا به تریکوموناس باشد موقع وضع حمل می تواند آن را به نوزاد خود انتقال یافته کند. انتقال از طریق شیر دستشویی آلوده، استخر، حوله یکسان و… نادر است.

۷٫ علت خونریزی بعد از رابطه جسی : عفونت های قارچی واژن

در واژن بعضی باکتری ها و قارچ ها به صورت طبیعی زندگی می کنند. حالا اگر این قارچ ها شروع به رشد بیش از حد کنند، عفونت قارچی اتفاق می افتند. علامت عفونت قارچی واژن ترشح بدون بو و پنیری شکل همراه با سوزش و خارش است.

۸٫ علت خونریزی بعد از رابطه جنسی : پولیپ رحم

پوشش داخلی رحم، آندومتر نام دارد. اگر آندومتر بیش از حد رشد کند به صورت پولیپ درآمده و داخل حفره رحم برجسته می شود. این زن ها معمولا دارای خونریزی بین پریودها هستند.

تشخیص علت خونریزی بعد از رابطه جنسی بر اساس بررسی ها و آزمایشات پزشکی انجام می شود، بنابراین هرگاه خونریزی به دنبال رابطه جنسی داشتید حتما به دکتر معالج خود مراجعه کنید و از هرگونه خوددرمانی بپرهیزید چون می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

علت خونریزی بعد از رابطه جنسی در زن ها چیست؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: jamejamonline.ir


واژه های کلیدی: رابطه جنسی | بیماری | خونریزی | همراه | عفونت | درمانی | انتقال | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو