اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » بودجه امسال عملیاتی نیست

بودجه امسال عملیاتی نیست

ما در هیچ بخش بودجه سال ۹۷ اثری از توجه به صادرات را نمی بینیم و در ارتباط با تولید نیز سیاست مشخصی نداریم و فقط این سیاستها معطوف به حمایت از مصرف کننده شده است است.

بودجه امسال عملیاتی نیست

بودجه امسال عملیاتی نیست

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: بودجه ۹۷ عملیاتی نیست و انضباط مالی ندارد.

به گزارش بیاکافه به نقل از خبرگزاری تسنیم، جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۸ بهمن) پارلمان و در مخالفت با کلیات لایجه بودجه ۹۷ گفت: ما در بودجه نویسی با بعضی واقعیت ها مواجه هستیم که از جمله آنها محدود بودن منابع درآمدی است.

عبارات مهم : شورای عالی انقلاب فرهنگی – مجلس شورای اسلامی
وی با تاکید بر اینکه بحرانهای جدی در کشور از قبیل بحران کمبود آب و خشکسالی وجود دارد که می بایست بودجه ریزی، انضباط مالی داشته باشد اظهار داشت: تجربه کشورهای دیگر نظیر یونان، اسپانیا، ترکیه و چند کشور آسیای شرقی نشان می دهد که این کشورها دو گام اساسی صرفه جویی در هزینه ها و زیاد کردن درآمدها را جهت برطرف مشکلاتشان اتخاذ کرده اند که ما نیز خوب بود این روشها را اتخاذ می کردیم.

میرزایی یکی از ضعف های لایحه بودجه ۹۷ را صرفه جویی نکردن در منابع مالی دانست و گفت: به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران و اذعان مجامع بین المللی کشور ما با بحران خشکسالی و کمبود آب مواجه است و امیدوارم با برف و بارانی که در روزهای اخیر شاهد بودیم، این مسئله فراموش نشود؛ ما در همه جلسات راجع به کمبود آب صحبت کرده ایم ولی جهت گیری بودجه به سمت برطرف بحران خشکسالی نمی »رود.

نماینده مردم ایلام در مجلس اضافه کرد: در لابحه بودجه ۹۷ منابعی به سازمانها جهت بحران خشکسالی اختصاص داده شده است که کارکرد آنها در این زمینه مشخص نیست.

ما در هیچ بخش بودجه سال ۹۷ اثری از توجه به صادرات را نمی بینیم و در ارتباط با تولید نیز سیاست مشخصی نداریم و فقط این سیاستها معطوف به حمایت از مصرف کننده شده است است.

وی در ادامه به عنوان زیاد کردن نیافتن حقوق بعضی مقامات و اعضای هیئت علمی دانشگآ ه ها طبق تصمیم کمیسیون تلفیق اشاره کرد و افزود: بعضی صحبت ها و تصمیمات ما را یاد دولت گذشته می اندازد، بنام عدالت بحث زیاد کردن حقوق ها به گونه ای تدوین شده است که موجب نارضایتی اقشار تحصیلکرده و تاثیرگذار جامعه، اعضای هیئت های علمی دانشگآه های علوم پزشکی و قضات شده است هست، این تصمیم با عدالت سازگار نیست.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال ۹۷ بودجه ریزی عملیاتی، اشتغال تولید و صادرات مدنظر قرار نگرفته و فقط در حد شعار باقی مانده گفت: ما در هیچ بخش بودجه سال ۹۷ اثری از توجه به صادرات را نمی بینیم و در ارتباط با تولید نیز سیاست مشخصی نداریم و فقط این سیاستها معطوف به حمایت از مصرف کننده شده است است.

میرزایی اضافه کرد: دولت در تدوین بودجه ۹۷، بودجه ریزی عملیاتی را مدنظر قرار داده بود، ولی این بودجه ای که امروز به صحن مجلس آمده عملیاتی نیست، باید مشخص شود که وظایف و همپوشانی های سازمانها در تخصیص بودجه چقدر هست. به عنوان مثال بودجه ای به شورای عالی انقلاب فرهنگی و جهاد دانشگاهی جهت یک کار مشخص تخصیص داده شده است است.

نماینده مردم ایلام در مجلس افزود: ۶ میلیارد ریال جهت شورای نظارت بر صدا و سیما تخصیص داده شده است که اصلا معلوم نیست جهت چیست؟

وی در آخر با تاکید بر اینکه از نگاه مردم بودجه ریزی عملیاتی، رسیده به اهداف و نه فعالیتهای بودجه ای خاطرنشان کرد: اشتغال و صرف اعتبارات آن فقط روی کاغذ انجام نمی شود بلکه آن را باید عملیاتی کنیم.


منبع: خبرگزاری تسنیم

واژه های کلیدی: شورای عالی انقلاب فرهنگی | مجلس شورای اسلامی | لایحه بودجه | صادرات | خشکسالی | ایلام |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو