به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » پوست موز را به این ۶ علت پزشکی بخورید

پوست موز را به این ۶ علت پزشکی بخورید

 پوست موز یکی از قسمت های مغذی میوه موز است که دور ریخته می شود، ولی در این مقاله به نکاتی اشاره می کنیم که متوجه فواید پوست موز

پوست موز را به این 6 علت پزشکی بخورید

پوست موز یکی از قسمت های مغذی میوه موز است که دور ریخته می شود، ولی در این مقاله به نکاتی اشاره می کنیم که متوجه فواید پوست موز می شوید و از امروز به بعد تلاش خواهید کرد پوست موز را هم بخورید.

پوست موز چه خواصی دارد که خوردن آن بهتر است؟

اگر به اسموتی میوه ها و سبزی ها علاقه دارید، تلاش کنید هر لحظه از موز در اسموتی خود استفاده کنید. در اینجا به یک واقعیت جالب اشاره می کنیم: پوست موز حتی از خود موز مقوی تر است. اگر مخلوط کن با قدرت بالا دارید، می توانید با افزودن پوست موز به اسموتی خود نفع بیشتری از این میوه ببرید. فقط کافیست ساقه کوچک انتهای موز را بردارید و تمام موز را داخل مخلوط کن بیندارید. در ادامه به علت استفاده از پوست اشاره می کنیم.

عبارات مهم : آنتی اکسیدان – مواد غذایی

۱٫ پوست موز از چشم ها محافظت می کند

پوست موز را به این ۶ علت پزشکی بخورید

پوست موز سرشار از ویتامین A و لوتئین* lutein است که به سلامت چشم کمک می کند و تصور می شود از چشم در برابر آب مروارید و دژنراسیون ماکولا محافظت می کند.

* لوتئین lutein : به عنوان یک آنتی اکسیدان در بعضی مواد غذایی مثل سبزیجات برگ دار و تیره رنگ مانند کلم برگ و کاهو با برگ های سبز تیره یافت می شود.لوتئین در زرده تخم مرغ و ذرت نیز یافت می شود. این ماده بافایده علاوه بر مقابله با بیماری های مهلکی مثل سرطان و تنگی عروق به پیشگیری از بیماری های چشمی و پوستی نیز کمک می کند.

اگر می خواهید زیاد بدانید : رژیم غذایی مدیترانه ای و کم کردن خطر بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا AMD

اگر می خواهید زیاد بدانید : جلوگیری از آب مروارید, خشکی چشم و ماکولا با این مواد غذایی

 پوست موز یکی از قسمت های مغذی میوه موز است که دور ریخته می شود، ولی در این مقاله به نکاتی اشاره می کنیم که متوجه فواید پوست موز

۲٫ پوست موز به اصلاح خلق و خو کمک می کند

پوست موز حاوی تریپتوفان* tryptophan است. به علاوه پوست موز سرشار از سروتونین serotonin می باشد که به اصلاح روحیه کمک می کند و سطح سروتونین تنها با رسیده تر شدن موز زیاد کردن پیدا می کند.

* تریپتوفانtryptophan :یکی از بیست و دو اسید آمینه ی مهم یاخته های زنده و از اسیدهای آمینه مهم در رژیم غذایی انسان است که در موش ها نیز به عنوان یک فاکتور رشد شناسایی شده است هست. این اسیدآمینه در ساختمان بسیار از پروتئینها وجود دارد و نیز در ساخت بعضی میانجی های عصبی مانند سروتونین مؤثر است.

اگر می خواهید زیاد بدانید : سروتونین چیست؟

اگر می خواهید زیاد بدانید : نقش سروتونین در پرخاشگری

۳٫ پوست موز به قلب شما کمک می کند

پوست موز را به این ۶ علت پزشکی بخورید

پوست موز سرشار از پتاسیم است که به همراه سدیم به تنظیم سطح مایعات و الکترولیت در بدن کمک می کند، ضربان قلب را تنظیم می کند و از شما در برابر بیماری های قلبی محافظت می کند.

۴٫ پوست موز سرشار از آنتی اکسیدان است

پوست موز دارای مقدار زیادی فیتوکمیکال phytochemicals مانند پلی فنول* Polyphenol و کاروتنوئید – آنتی اکسیدان هایی که به مبارزه علیه سرطان کمک می کنند -است

*فیتوکمیکال ها یا مواد شیمیایی گیاهی phytochemicals : یا مواد مؤثر در گیاه های دارویی یا گیامغذی ترکیباتی شیمیایی هستند که به طور طبیعی در گیاه های بوجود می آیند و معمولاً اشاره به ترکیباتی دارند که زیاد اثرات پزشکی دارند تا تغذیه ای.

 پوست موز یکی از قسمت های مغذی میوه موز است که دور ریخته می شود، ولی در این مقاله به نکاتی اشاره می کنیم که متوجه فواید پوست موز

*پلی فنول Polyphenol :مواد مغذی هستند که فعالیت آنتی اکسیدانی دارند و نقش مهمی در جلوگیری از پیشرفت دیابت و سایر امراض ایفا می کنند.

۵٫ پوست موز به چربی سوزی کمک می کند

پوست موز سرشار از فیبرهای محلول و غیر محلول است که می توانند سرعت هضم را آهسته کنند و باعث بروز احساس سیری شوند که اگر تلاش در چربی سوزی دارید به شما کمک می کند. به علاوه تمام این فیبرها به کم کردن کلسترول کمک می کنند.

۶٫پوست موز را دور نخواهید ریخت

پوست موز را به این ۶ علت پزشکی بخورید

آخرین مزیت پوست موز که اهمیت زیادی هم دارد این است که پوست موز رد پای کربن را در بدن شما کم کردن می دهد. اگر مخلوط کن شما به اندازه کافی نیرومند نیست می توانید از پوست موز پخته شده است استفاده کنید.

اگر می خواهید زیاد بدانید : این علائم می گویند شما به موز حساسیت دارید!!

اگر می خواهید زیاد بدانید : ۱۰ خاصیت فوق العاده موز، از لاغری تا ضد سرطان بودن

اگر می خواهید زیاد بدانید : بعد از خوردن موز این ۲۱ اتفاق خوب در بدن تان رخ می دهد!

اگر می خواهید زیاد بدانید : خواص عصاره پوست موز

اگر می خواهید زیاد بدانید : خواص جالب پوست موز! پوست موز را بخورید!!

اگر می خواهید زیاد بدانید : کاربردهای جالب پوست موز، از درمان آکنه تا سفید کردن دندان

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ


واژه های کلیدی: آنتی اکسیدان | مواد غذایی | رژیم غذایی | مواد غذایی | مخلوط کن | استفاده | بیماری | اسموتی

پوست موز را به این 6 علت پزشکی بخورید

پوست موز را به این ۶ علت پزشکی بخورید

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو