لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » ماجرای قطعه معروف بتهوون

ماجرای قطعه معروف بتهوون

موسیقی معروف بتهوون که خود او هیچ‎گاه آن را منتشر نکرد اکنون به‌عنوان موزیک انتظار و پیغام‌گیر تلفن استفاده می‌شود.

ماجرای قطعه معروف بتهوون

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ لودویگ‌ون بتهوون موسیقی‌دان برجسته آلمانی و از نوابغ موسیقی کلاسیک هست. او با خلق آثار زیبای خود پدر موسیقی دنیا آشنا شده است است.

بتهوون در ۲۷ دسامبر ۱۷۷۰, روز فوت برادر بزرگترش متولد شد. در دوران کودکی موسیقی را آموخت و در هفت سالگی نخستین کنسرتش را اجرا کرد. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به سمفونی سوم، سمفونی پنجم، سمفونی نهم، سونات پیانو پاتتیک، سونات مهتاب، و هامرکلاویِر، اپرای فیدِلیو و میسا سولمنیس اشاره‌کرد. بتهوون در ۲۰ سالگی به وین رفت در اواخر جوانی‌اش براثر عارضه‌ای به مرور توانایی شنوایی‌اش را از دست داد .

او علی رغم ظاهر جدی و عبوسش روحیه بسیار لطیفی داشت. بتهوون در جوانی عاشق دختری به نام الیزه شد. این تجربه او از علاقه باعث خلق آثار بدیع و بی بدیلی شد که حتی تا قرن حاضر هم تازگی دارد؛ اثری مثل “برای الیزه”.

ماجرای قطعه معروف بتهوون

برای الیزه یکی از شاهکارهای بتهوون بود که بعد از مرگش به وسیله یکی از دوستانش کشف و رونمایی شد. ناکامی او در وصال محبوبش موجب شد که هیچ‌گاه ازدواج نکند و بعدها هم نامه ای باعشق خطاب به یک محبوب ابدی با جمله هایی قشنگ از بتهوون یافت شد که با توجه به توضیحات بالا می‌‍توان این معشوقه را همان الیزه خواند.

موسیقی جهت الیزه که بتهوون هیچ‌گاه آن را منتشر نکرد این روزها روی پيغام‌گير تلفن، موزیک انتظار آسانسور و رقص اسباب بازی‌هاست؛ قطعه‌ای که بتهوون آن‌ را براى معشوقه‌اش نواخت. او آخر در سن ۵۷ سالگی براثر بیماری کلیوی جان خود را از دست داد.

کد ویدیو

انتهای پیام/

موسیقی که بعد از ۴۰ سال کشف شد

واژه های کلیدی: موسیقی | سمفونی | ازدواج | رونمایی | آلمان | اخبارهنرمندان |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو