اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » تولیدکنندگان ماهیان گرم آبی در ورطه نابودی

تولیدکنندگان ماهیان گرم آبی در ورطه نابودی

مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرم آبی گفت: با واردات ۴۳ هزارتن تیلاپیا به کشور، تولیدکنندگان ماهیان گرم آبی را در ورطه نابودی قرار داده است.

تولیدکنندگان ماهیان گرم آبی در ورطه نابودی

حسن آقازاده مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرم آبی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان ، با اشاره به اینکه واردات تیلاپیا تولید ماهیان گرم آبی را در ورطه نابودی قرار داد، اظهار کرد: میزان تیلاپیا موجود در بازار با آمارهای شیلات همخوانی ندارد.

وی افزود: با وجود آنکه شیلات کشور عزیزمان ایران اظهاراتی مبنی بر صدور مجوز ۱۶ هزارتن تیلاپیا دارد، ولی آمار گمرک چین ، واردات ۴۳ هزارتن تیلاپیا به کشور عزیزمان ایران را نشان می‌دهد؛ که به نظر می‌رسد تاکنون بیش از ۹۰ هزارتن تیلاپیا در فروشگاه ها و سوپر مارکت توزیع شده است است.

به گفته وی؛ این میزان واردات، تولیدکنندگان ماهیان گرم آبی را در ورطه نابودی قرار داده است.

تولیدکنندگان ماهیان گرم آبی در ورطه نابودی

آقازاده ادامه داد: با توجه به آنکه مسئولان شرکت شیلات معتقدند که بخشی از تیلاپیا وارداتی غیرقانونی است ،جای پرسش است که چگونه کشتی های یخچال‌دار که در مبادی ورودی بار خود را تخلیه می‌کنند، می تواند قاچاق باشد که دولتمردان باید این عنوان را مشخص کنند.

مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرم آبی با اشاره به اینکه واردات تیلاپیا ضربه مهلکی به تولید ماهیان گرم آبی وارد کرد، بیان کرد: هم اکنون دلالان و سلف گران زیر قیمت تمام شده است اقدام به خرید ماهیان گرم آبی از تولیدکنندگان می‌کنند که این امر پرسشها عدیده ای نظیر تاخیر در پرداخت اقساط بانک و نبود توان مورد نیاز جهت خرید قرار داده های تولید به وجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه واردات تیلاپیا داستان عجیب و غریبی هست، افزود: با توجه به اوضاع کنونی بازار، دور نمای مناسبی از آینده تولید و صنعت ترسیم نمی‌شود، چراکه تعدادی از مافیای واردات و سودجویان از هر فرصتی جهت به دست آوردن سودهای هنگفت استفاده می‌کنند .

به گفته آقازاده با توجه به هدر رفت سرمایه تولیدکنندگان ماهیان گرم آبی، شرکت شیلات از توقف واردات تیلاپیا خبر داده است.

مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرم آبی گفت: با واردات ۴۳ هزارتن تیلاپیا به کشور، تولیدکنندگان ماهیان گرم آبی را در ورطه نابودی قرار داده است.

انتهای پیام/

واردات تیلاپیا متوقف شد

واژه های کلیدی: واردات | وارداتی | بازار | ایران | وزارت جهاد کشاورزی | محصولات کشاورزی | واردات | صادرات

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو