باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » اطلاعیه شرکت مدیریت بحران کشور جهت هشدار به مردم

اطلاعیه شرکت مدیریت بحران کشور جهت هشدار به مردم

سازمان مدیریت بحران اعلام کرد که باتوجه به استقرار سامانه بارشی که تا آخر هفته جاری در اکثر نقاط کشور فعال هست، شاهد بارش شدید باران، برف و کم

اطلاعیه شرکت مدیریت بحران کشور جهت هشدار به مردم

سازمان مدیریت بحران اعلام کرد که باتوجه به استقرار سامانه بارشی که تا آخر هفته جاری در اکثر نقاط کشور فعال هست، شاهد بارش شدید باران، برف و کم کردن محسوس دمای هوا تا منهای ۲۰ درجه در استان های متفاوت خواهیم بود.

کاهش محسوس دمای بعضی استانها تا منفی ۲۰ درجه/ هشدارهای مهم به مردم

عبارات مهم : عملیات امداد و نجات – امداد رسانی

در متن اطلاعیه شرکت مدیریت بحران کشور آمده است:

با عنایت به اخطاریه شماره ۶۶ هواشناسی مبنی بر کاهش شدید دما در نیمه شمالی کشور طی امشب و صبح روز دوشنبه (۹ بهمن ماه) یخ زدگی در معابر عمومی و بزرگراه های بین شهری و احتمال ریزش بهمن به باعث انباشت برف در مناطق برفگیر بزرگراه های کوهستانی آینده نگری می شود.

نظر به انتشار اخبار دستگاه های متولی امر مدیریت بحران کشور در خصوص شرایط ناپایدار هوا در روزهای آتی و ادامه این روند تا آخر هفته جاری و ضمن شکرگزاری کم کردن برف به عنوان عالی ترین تحفه آسمانی خداوند جهت بندگانش، موارد ذیل به منظور تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی به مردم اعلام می شود:

ـ هموطنان به اطلاعیه های صادر شده است از دستگاه های مسوول توجه کامل داشته باشند و از تردد غیر مهم در سطح استانها و بالاخص کلانشهرها پرهیز کنند.

اطلاعیه شرکت مدیریت بحران کشور جهت هشدار به مردم

ـ کشیک ۲۴ ساعته شرکت مدیریت بحران کشور به همراه سایر دستگاه های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور و امدادگران به صورت شبانه روزی در حال رصد اوضاع و خدمت رسانی هستند تا زمینه آسایش مردم فراهم شود.

ـ از پایانه های سراسری کشور تقاضا می شود که با اطمینان از باز بودن کلیه راه ها نسبت به فروش بلیط و اعزام مسافران اقدام کنند.

ـ هموطنان در صورت وجوب سفرهای بین شهری و استانی با توجه به لغزندگی بزرگراه ها ضمن اطمینان از سلامت ماشین و همراه داشتن تجهیزات زمستانی نسبت به سوختگیری کامل در مبداء اقدام کرده و غذا و البسه گرم نیز به همراه داشته باشند.

ـ بخش های مسؤول در خصوص راه های مواصلاتی و بزرگراه ها، اعم از همکاران سخت کوش راهداری و پلیس راه و سایر یگان های مرتبط هلال احمر، اورژانس و ناجا، در طول ساعت های گذشته، همه امکانات موجود را در جهت امداد رسانی و بازگشایی محورهایی که در اثر حجم انبوه بارش برف و یا کولاک شدید، به طور موقت مسدود شدند، به کار گرفته و تا کنون بخش عمده این پرسشها برطرف شده است است و همچنین گروه های امداد و نجات، به وظایف خود در خصوص هموطنان در راه مانده شتافته اند و در نتیجه، اوضاع در تمامی مسیرهای پر تردد، کاملاً تحت کنترل است و با پیگیری مستقیم شرکت راهداری و حمل و نقل بزرگراه ای، این تلاش ها استمرار خواهد داشت.

سازمان مدیریت بحران اعلام کرد که باتوجه به استقرار سامانه بارشی که تا آخر هفته جاری در اکثر نقاط کشور فعال هست، شاهد بارش شدید باران، برف و کم

با دستور قائم مقام رییس شورای عالی مدیریت بحران کشور، دکتر رحمانی فضلی و پیگیری های مستمر رییس شرکت مدیریت بحران کشور، استانداران، مستقیماً بر روند عملیات امداد و نجات و برطرف پرسشها و پیامدهای بارندگی و برودت فزاینده هوا، نظارت داشته که بر اساس هماهنگی به عمل آمده، یگان های منتخب از نیروهای نظامی و انتظامی، با آمادگی کامل به گروه های امدادی یاری خواهند رسانند.

ـ از هموطنان تقاضا داریم تا ضمن ادامه روند مصرف بهینه انرژی بخصوص برق و گاز، خدمتگزاران خود را یاری کنند تا این نعمت الهی موجب مشقت جهت سایر هم میهنان نشود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


واژه های کلیدی: عملیات امداد و نجات | امداد رسانی | معابر عمومی | بزرگراه | مدیریت | دستگاه | هماهنگی | اطلاعیه | همراه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو