تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » جلوگیری از سفیدی مو با این خوراکی ها ممکن است

جلوگیری از سفیدی مو با این خوراکی ها ممکن است

سفیدی مو گاهی در سنین خیلی پایین بروز می کند که صرف نظر از ژنتیک بعضی موارد دیگر از جمله تغذیه نقش مهمی در سفیدی مو دارند. در این

جلوگیری از سفیدی مو با این خوراکی ها ممکن است

سفیدی مو گاهی در سنین خیلی پایین بروز می کند که صرف نظر از ژنتیک بعضی موارد دیگر از جمله تغذیه نقش مهمی در سفیدی مو دارند. در این مقاله غذاهایی را معرفی می کنیم که به جلوگیری از سفیدی مو کمک می کنند.

با این غذاها از سفیدی مو جلوگیری کنید

اگرچه وراثت و زیاد کردن سن، غیر قابل اجتنابند ولی مصرف بعضی ویتامین ها، و مواد معدنی منجر به کم کردن سرعت سفید شدن موها می شوند. در ادامه به بعضی مواد غذایی مهم در پیشگیری از سفیدی مو اشاره می کنیم.

عبارات مهم : رفع سفیدی مو – مواد غذایی

۱٫ جلوگیری از سفیدی مو با ماھی سالمون

ماھی سالمون حاوی اسید چرب امگا ٣، پروتئین و سلنیوم است. یکی از نکات مھم راجع به سلنیوم این است که یک آنتی اکسیدان بسیار نیرومند بوده و از بدن در برابر رادیکال ھای آزاد مضر که مسئول بسیاری از بیماری ھای خطرناک و نیز پیری زودرس ھستند، محافظت می کند.

جلوگیری از سفیدی مو با این خوراکی ها ممکن است

۲٫ جلوگیری از سفیدی مو با شکلات

شکلات و مخصوصا شکلات نیمه شیرین، دارای ماده معدنی مس است. این ماده معدنی تولید ملانین را زیاد کردن می دھد. ملانین، رنگدانه تیره ای است که به پوست و مو رنگ می دھد.

۳٫ جلوگیری از سفیدی مو با توت ھا

یکی از دلایل شھرت توت ھا، مقدار زیاد ویتامین ث موجود در آنهاست. وجود این ویتامین جهت سلامتی پوست و مو مهم هست. ویتامین C تولید کلاژن را در بدن زیاد کردن داده و رادیکال ھای آزاد مضر را که در پیری زودرس نقش دارند، خنثی می کند. بعد خوردن توت، به کاھش روند پیری و حفظ رنگ موھا، کمک می کند.

۴٫ جلوگیری از سفیدی مو با سبزیجات برگ سبز

این دسته از مواد غذایی، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و فیبر غذایی ھستند. ھمچنین، دارای ویتامین ب هستند که جهت تقویت و سلامتی پوست سر، مهم هست. حفظ سلامت پوست سر با کمک شیوه ھای طبیعی و بدون مواد شیمیایی، از مھمترین روش ھای جلوگیری از بروز پرسشها مو مثل سفید شدن مو است. ویتامین B12 موجود در این گروه از مواد غذایی، به تولید ھورمون ھایی که در از بین بردن موھای سفید، نقش دارند، کمک می کند.

سفیدی مو گاهی در سنین خیلی پایین بروز می کند که صرف نظر از ژنتیک بعضی موارد دیگر از جمله تغذیه نقش مهمی در سفیدی مو دارند. در این

۵٫ جلوگیری از سفیدی مو با بادام

بادام ھم مانند شکلات، حاوی ماده معدنی مس است.در ھر واحد از بادام، ویتامین E و سایر مواد مغذی است که به سلامت پوست، مو و ناخن، کمک می کنند.

اگر می خواهید زیاد بدانید : رفع سفیدی مو با چند نسخه موثر گیاهی

اگر می خواهید زیاد بدانید : دلایل سفیدی زودرس مو را بدانید

اگر می خواهید زیاد بدانید : چه چیزی باعث سفیدی مو می شود؟

اگر می خواهید زیاد بدانید : شامپو برطرف سفیدی مو واقعیت دارد؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: avayesalamati.com


جلوگیری از سفیدی مو با این خوراکی ها ممکن است

واژه های کلیدی: رفع سفیدی مو | مواد غذایی | پیری زودرس | مواد غذایی | ویتامین | سلامتی | رادیکال | جلوگیری | شکلات | سلامت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو