عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » بهداشت و ارتقاء سلامت » تزریق این واکسن بعد از ۵۰ سالگی مهم است

تزریق این واکسن بعد از ۵۰ سالگی مهم است

بیماری شینگلز یک بیماری عفونی دردناک است که به علت وجود ویروس آبله مرغان در بزرگسالان ایجاد می شود بنابراین تمام افرادی که زمانی مبتلا به آبله مرغان بوده

تزریق این واکسن بعد از 50 سالگی مهم است

بیماری شینگلز یک بیماری عفونی دردناک است که به علت وجود ویروس آبله مرغان در بزرگسالان ایجاد می شود بنابراین تمام افرادی که زمانی مبتلا به آبله مرغان بوده اند باید جهت پیشگیری از مبتلا شدن به این بیماری عفونی واکسینه شوند.

بعد از ۵۰ سالگی تزریق این واکسن مهم است

شاید شما هم جزو کسانی باشید که با وجود رسیدن به میان سالی هنوز هم مثل کودکان از واکسیناسیون فراری هستید ولی باید بدانید که واکسیناسیون به موقع راحت ترین راه جهت محافظت از شما در برابر بیماری هاست.

عبارات مهم : مبتلا شدن – ویتامین
بر اساس گزارش کمیته مشورتی مرکز کنترل امراض Centers for Disease Control یا به اختصار CDC، افراد بالای ۵۰ سال باید واکسن تازه Shingrix را جهت پیشگیری از بیمای شینگلز shingles تزریق نمایند.

به گفته کلینیک مایو علایم بیماری شینگلز عبارتند از: درد، سوزش، بیحسی یا سوزن سوزن شدن، حساسیت به لمس، بثورات قرمز که چند روز بعد از درد شروع می شود، تاول های پر شده است از مایع که پاره و پوسته پوسته شده است و خارش دارند.

واکسیناسیون بعد از ۵۰ سالگی

تزریق این واکسن بعد از ۵۰ سالگی مهم است

عفونت شینگلز که به نام هرپس زوستر herpes zoster هم آشنا می شود. به علت وجود ویروس واریسلا زوستر varicella-zoster که عموما به نام آبله مرغان chickenpox آشنا می شود، ایجاد می شود. مطالعات نشان می دهد بیش از ۹۹ درصد افراد افراد بالای ۴۰ سال در آمریکا در طول زندگی خون آبله مرغان گرفته اند. پزشکان توصیه می کنند حتی اگر به خاطر ندارید که در کودکی دچار آبله مرغان شده است اید یا نه حتما واکسن شینگریکس Shingrix را تزریق کنید تا از مبتلا شدن به بیماری دردناک شینگلز در میان سالی ایمن شوید.

مجموعه واکسناسیون شینگریکس قیمت تاثیر گذاری ۹۷٫۶ درصدی در افراد بالای ۶۰ سال دارد و در مقایسه با واکسن قبلی این بیماری به نام زوستاواکس Zostavax که تنها روی ۵۱ درصد افراد ۶۰ سال به بالا اثر داست، بسیار کارامد تر هست. قیمت واکسیناسیون دوگانه شینگریکس در آمریکا ۲۸۰ دلار است که اغلب به وسیله شرکت های بیمه پشتیبانی می شود.

اگر می خواهید زیاد بدانید : زونا یا آبله مرغان بزرگسالان؟!

اگر می خواهید زیاد بدانید : این ویتامین جهت سالمندان حیاتی است

اگر می خواهید زیاد بدانید : فهرست آزمایشات( چك آپ های) دوره ای

بیماری شینگلز یک بیماری عفونی دردناک است که به علت وجود ویروس آبله مرغان در بزرگسالان ایجاد می شود بنابراین تمام افرادی که زمانی مبتلا به آبله مرغان بوده

اگر می خواهید زیاد بدانید : ۷ ویتامین و مکمل مورد نیاز بدن بعد از ۴۰ سالگی

اگر می خواهید زیاد بدانید : این روزها جهت تزریق واکسن آنفلوانزا اقدام کنید

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ

واژه های کلیدی: مبتلا شدن | ویتامین | ۵۰ سالگی | بیماری | آمریکا | پیشگیری | سلامت | تزریق

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو