افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » چه کسانی هزینه کمتری جهت ورود به طرح تازه ترافیک پرداخت می کنند؟

چه کسانی هزینه کمتری جهت ورود به طرح تازه ترافیک پرداخت می کنند؟

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: در جلسه شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران طرح ترافیک تازه نرخ‌گذاری شد.

چه کسانی هزینه کمتری جهت ورود به طرح تازه ترافیک پرداخت می کنند؟

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: در جلسه شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران طرح ترافیک تازه قیمت گذاری شد.

طرح تازه ترافیک، قیمت گذاری شد

عبارات مهم : تردد خودروها – آلودگی هوا

محسن پورسیدآقایی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران بعد از تصویب لایحه قیمت عوارض ورود به محدوده مرکزی شهر (محدوده طرح ترافیک) در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

بالاخره با تمام این جوسازی هایی که صورت گرفت که این طرح اجرایی نمی شود نهایتاً با کمترین تأخیر این طرح به تصویب رسید و از ۱۵ فروردین سال آینده طرح تازه ترافیک اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از تمامی ارگان ها، شرکت ها، خبرنگاران که نقدهایی به این طرح داشتند تقدیر می کنم، گفت:

طرح هوشمندی به تصویب رسید که در سال آینده شاهد آثار آن در کم کردن آلودگی هوا و ترافیک خواهیم بود.

چه کسانی هزینه کمتری جهت ورود به طرح تازه ترافیک پرداخت می کنند؟

طرح تازه ترافیک چگونه اعمال می شود؟

بر اساس آنچه که امروز به تصویب رسید خودروها در دو دسته مجوز خواهند گرفت. ۶۳ هزار سهمیه جهت افرادی که به لحاظ شغلی مجاز به ورود به محدوده هستند در نظر گرفته ایم که در ابتدا باید مبلغ یکصد هزار تومان پرداخت کنند و ۴۰ هزار سهمیه نیز به صورت روزانه به شهروندان ارائه می شود که هیچ تفاوتی در نحوه پرداخت این دو گروه نخواهد بود و مطمئن هستیم سهمیه ۴۰ هزار تا نیز تکمیل نمی شود.

افرادی که مجوز هر سال دریافت می کنند باید یکصد هزار تومان نیز اضافه تر پرداخت کنند و در کل فرقی مابین سهمیه ۶۳ هزار ماشین و ۴۰ هزار ماشین نخواهد بود.ساعت تردد خودروها در صبح ۶٫۵ تا ۱۰ از ۱۰ تا ۴ و از ۴ تا ۷ شب تقسیم بندی شده است است.

اگر در ساعت اوج خودرویی وارد و در خلوتی خارج شود ضریب یک، اگر خودرویی در تایم غیر پیک وارد شود و در همان تایم نیز خارج شود ضریب نیم و خودروهایی که در اوج ترافیک وارد و در اوج ترافیک نیز خارج می شوند ضریب ۱٫۵ خواهند گرفت.

چه کسانی هزینه کمتری جهت ورود به طرح تازه ترافیک پرداخت می کنند؟

افرادی که کارت خود را جهت طرح ترافیک شارژ می کنند ۲۰ درصد کمتر پرداخت می کنند و افرادی که دارای خودروی معاینه فنی خاص نیز هستند ۲۰ درصد پرداختی آنها کمتر خواهد بود. و خودروهای هیبریدی و برقی یک دهم پرداخت می کنند. این اقدام به نفع پولدارها نیست بلکه به نفع مردم شهر است آیا که ورود خودروهای هیبریدی قطعاً نسبت به خودروهای بنزینی گران قیمت آلودگی کمتری ایجاد خواهد کرد. بعد بهتر است تشویق کنیم این خودروها خریداری شود تا آلایندگی کمتری داشته باشیم.

برای جانبازان و معلولین نیز به صورت کلی با ۵۰ درصد پرداخت خواهد شد و جانبازانی که بالای ۷۰ درصد هستند و همین طور جانبازانی که ۲۵ درصد به بالای اعصاب و روان نیز آرم طرح ترافیک را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

پیش بینی ما این است که میزان درآمد از فروش طرح ترافیک ۴ تا ۵ درصد نسبت به سال گذشته کم کردن پیدا کند و امروز به تصویب رسید که اگر درآمدی نیز حاصل شود صرف حمل ونقل عمومی و کم کردن آلودگی هوا شود.

به عنوان مثال اگر خودرویی در تایم خلوت وارد محدوده ترافیک و در همان تایم نیز خارج شود ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان باید پرداخت کند و اگر خودرویی در ابتدای صبح خارج شود و معاینه فنی برتر نیز نداشته باشد ۳۶ هزار تومان پرداخت خواهد کرد. بنابراین قیمت ورود به محدوده طرح ترافیک از ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان شروع و سقف آن ۳۶ هزار تومان در روز است.

ساعت های مطرح شده است بسته به ایام و ماه های سال جابه جا می شوند و با توجه به اینکه در اوج صبح، بعدازظهر و میان روز سه ضریب جهت محاسبه قیمت گذاشته شده است است بنابراین همه مردم به صورت آزادانه می توانند وارد محدوده شوند و مدیریت پرداخت داشته باشند.

به عنوان مثال اگر خودرویی در اوج ترافیک صبح وارد و در خلوتی خارج شود ضریب یک دریافت خواهد کرد و جهت ورود به محدوده طرح ترافیک فقط ۲۴ هزار تومان پرداخت می کند.

در طرح تازه ۲۶ هزار سهمیه ورود به محدوده کم شده است است و همه شاخص ها نشان می دهد که طرح باعث کم کردن آلودگی هوا و ترافیک می شود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:farsnews


واژه های کلیدی: تردد خودروها | آلودگی هوا | طرح ترافیک | دریافت | ترافیک | آلودگی | ایران | ترافیک

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو