گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » فردا،مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت شروع می شود

فردا،مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت شروع می شود

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت، اشرف عبدلله پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد و مدیر شرکت شخصی سازی درنشست خبری با اصحاب

فردا،مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت شروع می شود

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، اشرف عبدلله پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد و مدیر شرکت شخصی سازی درنشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد:مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت از فردا شروع می شود.کارمندان، بازنشستگان لشگری،کشوری وتامین اجتماعی،کارگران فصلی و روستاییان خارج از حمایت کمیته امداد فعلاسود نمی گیرند.

رییس شرکت شخصی سازی اعلام کرد: مرحله تکمیلی سهام عدالت جهت ۱۶ گروه از جمله مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از ۱۲ بهمن شروع می شود.

وی تصریح کرد: مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مشمولانی هستند که سهام یک میلیون تومان را به صورت کامل در اختیار دارند و از سود کامل ۱۵۰ هزار تومانی برخوردارند.

فردا،مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت شروع می شود

پوری حسینی افزود: تنها چهار گروه کارمندان، بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی، کارگران فصلی و ساختمانی، روستاییان و عشایری که تحت پوسش کمیته امداد نیستند و کسانی که قبلا تحت پوشش کمیته امداد بودند، ولی اکنون مددجو هستند، چهار گروهی به شمار می آیند که در دهه فجر، سود آنها پرداخت نمی شود.

وی افزود: ایثارگران، زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد، خدام مساجد، حسینیه ها، بقاع متبرکه، بیماران خاص، مددجویان موسسات خیریه، فعالان قرآنی، قالیبافان، زندانیان آزاد شده است و تحت حمایت و تاکسیرانان، از جمله گروههایی هستند که در دهه فجر، باقیمانده سود سهام عدالت آنها پرداخت می شود.

وی افزود: از وقت شروع توزیع سود حدود ۲ میلیون نفر شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت اعلام کرده اند و هنوز ۱۲ میلیون نفر باقی مانده‌اند.

پوری حسینی تاکید کرد: شرکت شخصی سازی در دهه فجر با ۱۶ گروه از مشمولان، به طور کامل سود سهام عدالت سال ۹۵ را تسویه می‌کند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت، اشرف عبدلله پوری حسینی معاون وزیر اقتصاد و مدیر شرکت شخصی سازی درنشست خبری با اصحاب

وی گفت: در این مرحله، سود ۲۲ درصد مشمولان با مبلغی حدود ۶۰۰ میلیارد تومان تسویه می شود و ۸۷ درصد مشمولان باقی می مانند؛ البته در مرحله نخست توزیع سود، هزار میلیارد تومان بین مشمولان توزیع شد.

رئیس شرکت شخصی سازی در خصوص واگذاری سهام بانکها نیز با بیان اینکه اگر مجامع بانکها برگزار شود، قیمت های ما باطل می شود و باید قیمت های تازه اعلام کنیم، گفت: از آبان ماه به بعد صورتهای حسابرسی شده است و کارشناسی شده است را در هیات واگذاری مصوب می کنیم؛ البته امسال تاخیر صورت گرفت که به علت عوض کردن دو عضو وزیر در هیات واگذاری بود.

وی در خصوص واگذاری شرکتهای بیمه نیز گفت: ما جهت شرکتهای بورسی، اقدام به کارشناسی نکرده و آیین نامه صراحت دارد که با قیمت نماد معاملاتی قیمتگذاری صورت گیرد؛ بنابراین هر سه شرکت بیمه نیز بر این اساس قیمتگذاری صورت می گیرد یعنی ملاک اصلی، قیمت تابلوی بورس هست؛ ولی امتیاز خاصی جهت این سهم قائل نیستیم، البته درصدی هم به قیمت تابلو اضافه کرده ایم.

پوری حسینی ادامه داد: هر سه سهم احتمالا با قیمت خوبی به فروش خواهد رفت.

وی در خصوص فروش سهام کشور عزیزمان ایران ماشین در بورس گفت: این عنوان ربطی به شرکت شخصی سازی ندارد؛ ولی اگر قرار باشد که سهام به صورت بلوکی عرضه شود، باید اهلیت مالی و غیرمالی متقاضیان باید ارزیابی شود؛ به این معنا که به ترن اور، بدهی بانکی و مواردی از این دست باید پیگیری شود؛ بنابراین اگر برخورد چک لیستی صورت گیرد، مشکلی ندارد، ولی اگر بحث اهلیت مستمسکی جهت بعد زدن عده ای و آوردن عده ای دیگر باشد، ناپسند است.

رئیس شرکت شخصی سازی در خصوص مدیریت سهام عدالت و آزادسازی خرید و فروش آن نیز گفت: الان ۴۹ میلیون نفر از مردم می دانند که چقدر سهام دارند و سود سال ۹۵ آنها نیز پرداخت شده است هست، این یک اقدام بزرگ هست؛ ولی بخشی از کار می ماند که ورقه سهام در اختیار مشمولان قرار داده شود که هنگامی که ورقه سهام داشته باشند، امکان خرید و فروش نیز وجود خواهد داشت.

فردا،مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت شروع می شود

وی اظهار داشت: به تازگی دولت لایحه آزادسازی سهام عدالت را به مجلس داده که بعد از تصویب بودجه ۹۷ این کار پیگیری می شود که امیدواریم این لایحه به شکل تقدیم شده، مصوب کنند و اگر در این دستور وظیفه ای به عهده ما باشد، به نحو احسن انجام خواهیم داد. بحث مدیریت تا زمانی که آزادسازی انجام نشود، امکان جایگزینی مصوبه سال ۸۹ هیات دولت وجودن ندارد.

در حال تکمیل…

واژه های کلیدی: سامانه سهام عدالت | کمیته امداد | سهام عدالت | میلیون | سازمان شخصی سازی | سهام عدالت |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو