هر برادری که از منافع برادر خود مانند نفع خویش حمایت کرد به کار خود سامان داده است (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » اطلاعات جعبه سیاه سانچی پاک نشده است

اطلاعات جعبه سیاه سانچی پاک نشده است

حق‌شناس گفت: هیچ اطلاعاتی از جعبه سیاه پاک نشده و تا چند ماه آینده علت بروز اتفاق مشخص می‌شود.

اطلاعات جعبه سیاه سانچی پاک نشده است

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، هادی حق‌شناس معاون دریایی شرکت بنادر و دریانوردی در بیست و پنجمین همایش ارگان‌های دریایی کشور با بیان اینکه بر اساس کنوانسیون بین‌المللی ایمنی جان اشخاص در دریا (سولاس) ذی‌النفعان اتفاق در کمیته بررسی جعبه سیاه حضور دارند، اظهار کرد: این ذی‌النفعان مشمول بر نماینده کشوری که کشتی تحت پرچم آنجاست، نماینده کشوری که کشتی در آنجا غرق شده است و نماینده کشوری که دریانوردان تابعیت آنجا را دارند است.

وی در ادامه افزود: کشور پاناما به عنوان کشور صاحب پرچم سانچی، کشور هنگ‌کنگ به عنوان صاحب پرچم کریستال، کشور چین به عنوان کشوری که در اتفاق در آنجا رخ داده و کشور کشور عزیزمان ایران هم به عنوان کشوری که دریانوردان تابعیت آنجا را داشتند در کمیته بررسی اتفاق حضور دارند. ضمن آنکه کشور بنگلادش که دو تن از دریانوردان آن کشور در سانچی جان باختند، نمایندگی خود را به کشور عزیزمان ایران واگذار کرد.

حق‌شناس با بیان اینکه هم اکنون هر دو جعبه سیاه کریستال و سانچی در اختیار شرکت بنادر هست، گفت: هیچ اطلاعاتی از جعبه سیاه پاک نشده و تا چند ماه آینده علت بروز اتفاق مشخص می‌شود.

اطلاعات جعبه سیاه سانچی پاک نشده است

معاون دریایی شرکت بنادر و دریانوردی با بیان اینکه جهت مردم جای پرسش بود که آیا در اتفاق پیش آمده جهت نفتکش سانچی شرکت بنادر ورود کرد ،گفت: باید در این باره گفت که در جهت الزامات ملی و بین‌المللی و کنوانسیون سولاس؛ طبیعی بود که شرکت بنادر به عنوان مرجع دریایی کشور در این اتفاق ورود کند و همه کشورها مکلف هستند طبق قانون و مراجع دریایی کشورها اطلاع دهند.

وی افزود: شرکت بنادر به عنوان مرجع دریایى کشور با توجه به شهادت ٣٠ تن از پرسنل ایرانى به پرونده مربوطه ورود کرد و فعالیت خود در کمیته بررسى سانحه را در دستور کار قرار داد.

حق‌شناس با بیان اینکه اقداماتی که شرکت بنادر و دریانوردی از قبل در حوزه سوانح دریایی انجام داده بود، آماده‌سازی ۷ مرکز تجسس و نجات در بنادر شمالی و جنوبی و یک مرکز در پایتخت کشور عزیزمان ایران بود گفت: اگر به هر دلیلی پیامد‌ها در وقت مؤثر خود اطلاع‌رسانی نشود، همه کارها را ناکارآمد کرده و پرسشها زیست محیطی ایجاد می‌شود.

معاون دریایی شرکت بنادر و دریانوردی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب جمعیت سواحل در کشورهای برابر ما در خلیج فارس ۶ برابر شده است است ولی جمعیت کشور عزیزمان ایران حدود ۲ برابر شده است و این نشان می‌دهد تراکم جمعیتی در سواحل ما کم شده است است.

حق‌شناس گفت: هیچ اطلاعاتی از جعبه سیاه پاک نشده و تا چند ماه آینده علت بروز اتفاق مشخص می‌شود.

وی افزود: پایین آمدن سطح رفاه و نبود زیر ساخت‌ها از عواملی است که موجب شده است به توسعه پایدار در مکران نرسیم.

حق شناس درخصوص برگزاری همایش ارگان‌های دریایی گفت: در ۲۴ همایش قبلی موضوعاتی نظیر محیط زیست دریا، توسعه ناوگان سرمایه‌گذاری، تسهیلات مالی، شیلات، دزدی دریایی و مناطق آزاد و خاص مورد بررسی قرار گرفت.

معاون دریایی شرکت بنادر و دریانوردی تصریح کرد: نقاط قوت همایش‌های قبلی هماهنگی فزاینده بین اعضای جوامع دریایی بود ضمن آنکه فقدان گارانتی اجرایی قطع‌نامه‌ها از پرسشها همایش اخیر است .

وی با بیان اینکه از ظرفیت دریا جهت زیاد کردن صنایع ملی و توسعه کشور استفاده نمی‌شود، گفت: نهادی که بتواند هماهنگی ایجاد کند که توسعه متوازن شکل بگیرد، در این حوزه مفقود شده است است و پیشنهاد می‌شود جهت تحقق اقتصاد دریا، نهادی فراگیرتر شکل بگیرد.

حق‌شناس در آخر گفت: مقرر شده است بود این همایش در سواحل بکر مکران برگزار شود، ولی به علت بروز مشکلاتی در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

انتهای خبر /

اطلاعات جعبه سیاه سانچی پاک نشده است

آخرین اوضاع از جعبه سیاه سانچی

واژه های کلیدی: دریایی | همایش | ایران | جعبه سیاه | کریستال |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو