کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » آرایش و زیبایی » راه های خانگی برای رفع جوش و تیرگی رنگ صورت

راه های خانگی برای رفع جوش و تیرگی رنگ صورت

 راه‌های رفع جوش و تیرگی رنگ چهره از دید طب سنتی

 راه‌های رفع جوش و تیرگی رنگ چهره

لیلا شیربیگی متخصص طب سنتی درباره جوش های صورت اظهار داشت :

افرادی که پوست شان زیاد جوش‌ می‌زند باید تدابیری را رعایت کنند که خود موجب از بین رفتن جوش می‌شود. افرادی که صورتشان زیاد جوش می‌زند باید از پرخوری پرهیز کنند. همچنین مصرف غذاهای ساده خود می‌تواند در کاهش جوش‌ها کمک کننده باشد.

این افراد بهتر است که رژیم غذایی استاندار را رعایت کنند به این ترتیب که صبح ناشتا از ترکیب نصف عرق کاسنی و شاتره + یک قاشق غذاخوری سکنجبین طبی + یک قاشق غذاخوری خاکشیر همراه با آب مخلوط کرده و مصرف شود که تیرگی پوست را کاهش می‌دهد.

صبحانه مربای سیب یا مربای به یا بلنگ بدون شیرابه  همراه با کره محلی با نان برشته بدون چای مصرف کنند. در وعده ناهار نیز سعی کنند ته چین گوشت یا مرغ یا زرشک پلو با مرغ یا هویج پلو همراه با کمی زیرع مصرف کنند و این رژیم را ۳ تا ۶ ماه رعایت کنند و همراه با غذای خود آب یا سالاد یا ماست مصرف نکنند البته برنج حتماً باید آبکش شود.

بعد از ۲ هفته ابتدا جوش‌ها بیرون می‌ریزد یعنی ممکن است تعداد جوش‌های صورت بیشتر شود که این نشانه خوبی است ولی بعد از ۲ هفته دیگر جوش‌ها خوب می‌شود.

زنانی زیاد جوش می زنند باید عادت ماهانه خود را منظم کنند، افرادی که یک دوره قاعدگی طبیعی یعنی هر ۲۸ روز یک بار به مدت ۷ روز قاعده می‌شوند, بسیار خوب است و نشانه سلامت رحم است.

منبع : تسنیم نیوز

دانلود
امتیاز 5.00 ( 1 رای )

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو