عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار حوادث » فیلیپین ; اولین مکان داعش برگزیده شد + عکس

فیلیپین ; اولین مکان داعش برگزیده شد + عکس

به نظر می‌رسد گروه تروریستی داعش دومین جزیره بزرگ فیلیپین را به عنوان نخستین ولایت خود در جنوب شرقی آسیا برگزیده باشد.

به گزارشخبرنگار ما به نقل از «رپلر،» گمان می‌رود گروه تروریستی داعش بزودی تشکیل نخستین ولایت خود را در جنوب فیلیپین و به طور کلی در جنوب شرق آسیا، اعلام کند. ویدیوی اخیر داعش که ۵ ژانویه سال جاری میلادی (۱۴ دیماه) منتشر شد، صحنه‌های بیعت عناصر افراطی فیلیپین را با «ابوبکر بغدادی،» سرکرده این گروه تروریستی نشان می‌دهد. در این ویدیو که در جزیره «میندانائو،» واقع در جنوب فیلیپین، فیلمبرداری شده است، سران گروه‌های تروریستی از جمله  «ایسنیلون توتونی هاپیلون،» سرکرده گروه تروریستی «ابو سیاف،» و«ابو شریفه،» سرکرده گروه تروریستی «انصار الخلیفه» از مجمع‌الجزایر سولو و بسیلان، برای اعلام وفاداری به ابوبکر بغدادی دوشادوش هم گام برمی‌دارند. میندانائو دومین جزیره بزرگ فیلیپین است.
«روهان گوناراتنا،» رئیس مرکز تحقیقات بین‌المللی «خشونت سیاسی و تروریسم» در سنگاپور، در گفتگو با رپلر، با ابراز نگرانی درخصوص ادغام گروه‌های افراطی فیلیپین تحت لوای داعش، آن را چالش بی‌سابقه‌ای برای دولت فیلیپین خواند.
گوناراتنا سپس می‌افزاید: «با تشکیل شاخه وابسته به داعش در جنوب فیلیپین، گسترش نفوذ و تفکر افراطی داعش تنها به این منطقه محدود نخواهد شد و شرق مالزی نیز تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.»
دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو