عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » متن کامل بیانیه آژانس: ایران تمامی گام‌های لازم در اجرای برجام را برداشته است

متن کامل بیانیه آژانس: ایران تمامی گام‌های لازم در اجرای برجام را برداشته است

وکیو آمانو – مدیر کل آژانس انرژی اتمی طی گزارشی تایید کرد که ایران گام‌های لازم را در راستای اجرای برجام برداشته است.

متن کامل بیانیه آژانس: ایران تمامی گام‌های لازم در اجرای برجام را برداشته است

بیانیه یوکیو آمانو بدین شرح است:
امروز من طی گزارشی تائید کردم که ایران گام‌های مقدماتی لازم برای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک را تکمیل کرده است. این گزارش به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای امنیت سازمان ملل ارائه شده است.
این گزارش پس از آن منتشر شد که بازرسان میدانی تائید کردند ایران تمام اقدامات لازم ذیل برجام را انجام  داده است.
این امر راه را برای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هموار می‌کند تا راستی‌آزمایی و نظارت بر تعهدات مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران طی توافق را آنطور که از سوی شورای امنیت سازمان ملل خواسته شده و مجوز آن از سوی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صادر شده بود،‌ آغاز کند.
روابط بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اکنون وارد فاز تازه‌ای شده است. امروز، روز مهمی برای جامعه بین‌الملل است. من به تمام کسانی که این امر را محقق کردند، به خصوص گروه کشورهای موسوم به ۵+۱، ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تبریک می‌گویم.
ایران همراستا با تعهداتش، اجرای موقت پروتکل الحاقی و توافقنامه پادمانی‌اش با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را آغاز می‌کند. این امر، همراه با دیگر اقدامات مرتبط با برنامه هسته‌ای که در برجام آمده است،‌ توانایی آژانس برای نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای در ایران و راستی‌آزمایی صلح‌آمیز بودن آن‌ را افزایش می‌دهد.
 از زمانی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بررسی مسئله هسته‌ای ایران را در سال ۲۰۰۳ اغاز کرد، ما مسیری طولانی را پیموده‌ایم. کارهای زیادی برای رسیدن به این مرحله و اجرای این توافق، صورت گرفته است.
دانلود
امتیاز 5.00 ( 30 رای )

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو