آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش می ‏يابد! (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » فتوای ننگین مفتی سعودی درباره دختران + عکس

فتوای ننگین مفتی سعودی درباره دختران + عکس

واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به توهین مفتی سعودی به دختران و «ننگ» خواندن آنها، برخی فعالان اجتماعی این مفتی سعودی را با جاهلان و زنده بگور کنندگان دختران در صدر اسلام مقایسه کردند.

فتوای ننگین مفتی سعودی درباره دختران

واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به توهین مفتی سعودی به دختران و «ننگ» خواندن آنها او را ناچار به توجیه و توضیح باور خود با تفسیری معکوس و متضاد با اظهار نظر اولیه خود کرد. برخی فعالان اجتماعی این مفتی سعودی را با جاهلان و زنده بگور کنندگان دختران در صدر اسلام مقایسه کردند. بعد از واکنش های شدید فعالان اجتماعی، علی المالکی مفتی سعودی در توییتر خود توضیح داد که منظورش از «ننگ» خواندن دختران این بوده که آنها «شرف و آبروی مرد» هستند و ازدواج مرد صالح با آنها می تواند شرف مرد را صیانت کند!

این مفتی سعودی در برنامه «سهمت را افزایش بده» که از شبکه ماهواره ای بدایه پخش و فیلم ویدیویی آن در شبکه های اجتماعی به سرعت دست به دست شد، خطاب به مخاطبان این برنامه گفت: هر کس با دختر یا خواهرت ازدواج کند، صاحب فضل است زیرا ننگ و نگرانی ات را برطرف می کند.

کمی بعد از این اظهار مفتی سعودی هشتگی در شبکه های مجازی با عنوان #علی المالکی_البنت_عار ایجاد و انتقادها از طرز فکر این مفتی سعودی و باورهای مرتجعانه وهابیون به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافت؛ هشتگی که در زمره فعال ترین های شبکه های اجتماعی در جهان جای گرفت. یکی از کاربران با استناد به برخی روایت های دینی در این باره نوشت: دختر ننگ نیست ای شیخ! دختر سپری دربرابر آتش دوزخ است.

یکی دیگر از فعالان شبکه های اجتماعی با انتقاد از تفکر جاهلی مفتی سعودی نوشت: باورهای جاهلی دختر را ننگ می دید، اسلام بر بعضی انسان ها عرضه شد و آنها ظاهرا مسلمان شدند اما منطق هایشان حتی بعد از قرن ها تغییری نکرد و جاهلی باقی ماند.

دیگری چنین نوشت: ای شیخ! تو را زنی به دنیا آورد و زنی پرورشت داد و زنی آموزش تو را بر عهده گرفت.متاسفم تو ننگ آن زن هستی…

نوشته یک کاربر دیگر: اگر علی المالکی دختر را ننگ می داند باید بگویم

مادرم…خواهرانم…همسرم و دخترم زیباترین شرف در حیات و مرگ من هستند.

فعال دیگر افزود: شجاع باش و عذرخواهی کن…

یک فعال دیگر اضافه کرد: یعنی اگر خدا امکان ازدواج را برای دختری فراهم نکرد او ننگ خانواده اش خواهد بود؟!

همین کاربر با اشاره به توجیه مفتی سعودی بعد از انتقادها به اظهار نظر او تصریح کرد: ما جنوبی ها معمولا ننگ را به معنای شرف نمی گیریم.

فرد بعدی نوشت: کاش ساکت می ماندی… خدایا من این مرد را به خاطر توهینش به همه ما حلال نخواهم کرد.

 

دانلود
برچسب ها : ,

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو