هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » علم و فناوری » دانستنی ها » چرا خرسها به خواب زمستانی فرو میروند

چرا خرسها به خواب زمستانی فرو میروند

 

خرسها

 

خواب زمستانی خرس ها به علت تغییرات غیرعادی در میکروب های روده آنهاست.

بزمانی که خرس ها برای خواب زمستانی هرساله آماده می شوند، مواد غذایی چرب را برای خوردن انتخاب می کنند که مصرف این مواد غذایی برای انسان اغلب همراه با چاقی است.

محققان پیش از این دریافتند، ترکیب باکتری روده بر مقدار انرژی برداشتی رژیم غذایی تاثیرگذار است. این تغییرات میکروبی را در افراد چاق و افراد مبتلا به دیابت نوع دو می توانیم مثال بزنیم.

فردریک باکهد، نویسنده این مطالعه از دانشگاه گوتنبرگ در سوئد اظهار کرد: در حال حاضر، مطالعات انجام گرفته درباره این موضوع است که آیا تغییرات میکروبی در زمستان های سخت بر روی خرس قهوه ای تاثیرگذار است یا خیر.

در این آزمایش، محققان نمونه مدفوع خرس ها را در طول خواب زمستانی و در دوره فعال سال مورد بررسی قرار دادند و به نتایجی دست یافتند. چند متابولیت مسئول متابولیسم چربی، شامل تری گلیسرید، کلسترول و اسیدهای صفراوی را هم کشف کردند.

نتایج نشان داد به طور کلی، تنوع باکتری ها در مدت زمان خواب زمستانی با کاهش مواجه است. علاوه بر این، محققان دریافتند، موش ها و خرس ها در وضعیت متابولیکی فصلی مشابه یکدیگر هستند. همچنین باکتری ها نقش زیادی در سوخت وساز بدن حیوانات در خواب زمستانی و سازگاری آنها با هوای سرد دارند.

محققان امیدوارند از این بررسی برای مدیریت چاقی در انسان استفاده کنند.

 

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو