بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » تغذیه ، رژیم و تناسب اندام » فواید نوشیدن اب یک ساعت قبل صبحانه+درمان سرطان

فواید نوشیدن اب یک ساعت قبل صبحانه+درمان سرطان

لیوان

نوشيدن يک ليوان آب بعد از بيدار شدن از خواب هر صبح به درمان بسياري از بيماري‌هاي انسان کمک مي‌کند.  اگر هر روز صبح بعد از بيدار شدن از خواب آب بنوشيد مي‌تواند به درمان آسم، سرطان و دردهاي دوره‌اي بدن کمک کند. حتما شما هم مي‌دانيد که به طور متوسط بايد روزانه ۷ تا ۸ ليوان آب بنوشيد و احتمالا شنيده‌ايد که صبح بعد از بيدار شدن از خواب آب بنوشيد. اما شايد علت آن را ندانيد و فکر نمي‌کنم بدانيد نوشيدن آب بعد از بيدار شدن از خواب چقدر مهم است. انجام دادن اين کار مزايا و فوايد درماني زيادي در شرايط مختلف دارد، مانند کاهش درد‌هاي دوره اي بدن، آسم و حتي سرطان!

چرا مصرف آب ضروري است؟

شما بايد در طول روز آب بنوشيد، چون ۷۰ درصد بدن شما از آب تشکيل شده است. همچنين ۷۵ درصد بافت عضلات و ۸۲ درصد خون نيز از آب تشکيل شده است. با اين وصف آب در عملکرد درست بدن نقش مهمي‌دارد، گذشته از اين نوشيدن آب قبل از غذا خوردن يا هر چيزي باعث پاکسازي سيستم داخلي بدن شما مي‌شود. در واقع اين کار مي‌تواند به پاکسازي روده بزرگ کمک کند، به طوري که مواد مغذي که وارد بدن مي‌شود به خوبي جذب بدن گردد. وقتي که شما صبح زود آب بنوشيد اين کار بدن را به خون‌سازي ترغيب مي‌کنيد و اين يعني توليد خون تازه. اين به اصطلاح خون تازه کمک مي‌کند تا بدن خود را بازسازي کند و در نهايت به معني درمان بيماري‌ها خواهد بود.

فوايد بيشتري از آب را بخوانيد:

۱- آب باعث مي‌شود پوستي سالم داشته باشيد. چون آب مي‌تواند، سموم را از خون حذف کند و اين باعث شود، پوستي درخشان داشته باشيد.

۲- آب روي تعادل سيستم لنفاوي اثر دارد. نوشيدن آب هر روز صبح قبل از هر کاري باعث مي‌شود سيستم لنفاوي (بيشتر) متعادلي داشته باشيد. اين فايده از اين لحاظ قابل اهميت است که غدد لنفاوي در سيستم لنفاي مسئول مبارزه با عفونت هستند. علاوه بر اين غدد (لنفاوي) به تعادل مايعات بدن نيز کمک مي‌کند.

۳- آب باعث کاهش وزن مي‌شود! مصرف حدود ۱۶ اونس آب خنک مي‌تواند متابوليسم بدن را تا ۲۵ درصد افزايش دهد. اگر هدفتان کاهش وزن باشد، مي‌توانيد هر روز صبح با نوشيدن آب به کاهش وزن اضافه کمک بيشتري کنيد.

۴- آب حتي ممکن است، بعضي از بيماري‌ها را نيز درمان کند. آب به عنوان يک تصفيه‌کننده به خوبي شناخته شده است، بنابراين وقتي که بدن نيز تميز و تصفيه شده باشد، برخي از بيماري‌ها به آساني حذف و مبارزه با بيماري براي بدن راحت تر مي‌شود. همچنين نوشيدن آب مي‌تواند به روند درمان بيماري‌هاي مانند: استفراغ درمان، اختلالات قاعدگي، سرطان، بيماري‌هاي گلو، بيماري‌هاي چشم، بيماري‌هاي ادراري، بيماري‌هاي کليه، سل، ورم مفاصل، اسهال و سردرد کمک کند.

پس فراموش نکنيد، وقتي که از خواب بيدار مي‌شويد، نوشيدن ۵ ليوان آب مي‌تواند باعث نتايج عالي براي شما شود. فقط بايد اين را به يک عادت تبديل کنيد تا به مرور از فوايد آن بهره‌مند شويد.

نوشيدن ۵ تا ۶ ليوان آب ممکن است در اوايل زياد به نظر برسد، اما به مرور ساده و به تبديل به يک عادت خوب مي‌شود. به ياد داشته باشيد بايد آب را قبل از خوردن يا نوشيدن هر چيز ديگري مصرف کنيد. توصيه مي‌شود يک ساعت قبل از خوردن صبحانه آب بنوشيد. اين موارد فقط بخشي از فوايد آب براي جسم ما بود، اگر آب نباشد، نه زندگي است و نه سلامتي، پس سعي کنيم نسبت به مصرف آب در شرايط فعلي بحران کمبود آب، آگاه باشيم و صرفه‌جويي کنيم.

 

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو