لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » علم و فناوری » دانستنی ها » طب سنتی+گیاه درمانی+حجامت+زالودرمانی و…

طب سنتی+گیاه درمانی+حجامت+زالودرمانی و…

اگیاهان

يک متخصص طب سنتي گفت: طب سنتي داراي روش‌هاي درماني مختلفي از جمله گياه درماني، ماساژ درماني، فصد، آب درماني يا آبزن‌ها، زالو درماني، بادکش درماني و حجامت است.

محمد پناهي گفت: گياه‌شناسي و طب سنتي برگرفته از کتب معتبر و دانشمندان نام‌آوري همچون ابن سينا، زکرياي رازي، اهوازي ارجاني است که اصول طبابت آن بر چهار طبيعت مزاج آدمي بلغم، صفرا، سودا، دموي و همچنين بر سردي و گرمي استوار بوده است و بر اين اساس تشخيص و درمان صورت مي‌گيرد.

وي افزود: طب سننتي داراي روش‌هاي درماني مختلفي از جمله گياه درماني، ماساژ درماني، فصد، آب‌درماني يا آبزن‌ها، زالو درماني، بادکش درماني و حجامت است که با اين روش‌ها بيش از ۷۰ نوع بيماري را درمان مي‌کند. پناهي خاطرنشان کرد: تمام اين اعمال يداوي بر حسب نياز هر بيمار با ديگري فرق دارند؛ بطور مثال حجامت يک روش خونگيري است شامل حجامت خشک بدون تيغ و خونگيري و حجامت‌‌تر که همراه با خونگيري است. وي يادآورشد: حجامت در پيشگيري و درمان بيماري‌هايي چون آسم، اعتياد به مواد مخدر، نارسايي‌هاي هضم معده، سردردهاي ميگرني و اعصاب، چربي خون، غلظت خون و بيماري‌هاي پوستي کاربرد دارد.

پناهي ادامه داد: زالو درماني به لحاظ نحوه خون‌گيري و ماده هيرودين که توسط زالو به بدن وارد مي‌شود در طب سنتي از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است و اکنون زالو درماني در بيماري‌هايي چون تنگي عروق قلب، پيوند پوست، پيوند اعضا، واريس، ضايعات پوستي و… کاربرد دارد و در روش فصد که باز يک نوع ديگر از خون گيري است باعث دفع بسياري از سموم بدن مي‌شود.

وي گفت: در مورد تبليغات چاقي و لاغري با معضلي به نام مداخله در درمان که انواع مختلفي دارد و يکي از آن تداخل عيني در درمان است روبه‌رو هستيم که آن معضل به عطاري‌ها مربوط مي‌شود.

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو