سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵
خانه » علم و فناوری » دانستنی ها » طب سنتی+گیاه درمانی+حجامت+زالودرمانی و…

Eli gasht

طب سنتی+گیاه درمانی+حجامت+زالودرمانی و…

اگیاهان

يک متخصص طب سنتي گفت: طب سنتي داراي روش‌هاي درماني مختلفي از جمله گياه درماني، ماساژ درماني، فصد، آب درماني يا آبزن‌ها، زالو درماني، بادکش درماني و حجامت است.

محمد پناهي گفت: گياه‌شناسي و طب سنتي برگرفته از کتب معتبر و دانشمندان نام‌آوري همچون ابن سينا، زکرياي رازي، اهوازي ارجاني است که اصول طبابت آن بر چهار طبيعت مزاج آدمي بلغم، صفرا، سودا، دموي و همچنين بر سردي و گرمي استوار بوده است و بر اين اساس تشخيص و درمان صورت مي‌گيرد.

وي افزود: طب سننتي داراي روش‌هاي درماني مختلفي از جمله گياه درماني، ماساژ درماني، فصد، آب‌درماني يا آبزن‌ها، زالو درماني، بادکش درماني و حجامت است که با اين روش‌ها بيش از ۷۰ نوع بيماري را درمان مي‌کند. پناهي خاطرنشان کرد: تمام اين اعمال يداوي بر حسب نياز هر بيمار با ديگري فرق دارند؛ بطور مثال حجامت يک روش خونگيري است شامل حجامت خشک بدون تيغ و خونگيري و حجامت‌‌تر که همراه با خونگيري است. وي يادآورشد: حجامت در پيشگيري و درمان بيماري‌هايي چون آسم، اعتياد به مواد مخدر، نارسايي‌هاي هضم معده، سردردهاي ميگرني و اعصاب، چربي خون، غلظت خون و بيماري‌هاي پوستي کاربرد دارد.

پناهي ادامه داد: زالو درماني به لحاظ نحوه خون‌گيري و ماده هيرودين که توسط زالو به بدن وارد مي‌شود در طب سنتي از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است و اکنون زالو درماني در بيماري‌هايي چون تنگي عروق قلب، پيوند پوست، پيوند اعضا، واريس، ضايعات پوستي و… کاربرد دارد و در روش فصد که باز يک نوع ديگر از خون گيري است باعث دفع بسياري از سموم بدن مي‌شود.

وي گفت: در مورد تبليغات چاقي و لاغري با معضلي به نام مداخله در درمان که انواع مختلفي دارد و يکي از آن تداخل عيني در درمان است روبه‌رو هستيم که آن معضل به عطاري‌ها مربوط مي‌شود.

63 + = 71

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو

Eli gasht