یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » آرایش و زیبایی » آرایش ناخن » زرد شدن و لک‌دار شدن ناخن‌‌هادراثر استفاده از لاک

زرد شدن و لک‌دار شدن ناخن‌‌هادراثر استفاده از لاک

 

الاک

زرد شدن و لک‌دار شدن ناخن‌‌ها

 

رنگ‌‌ها و مواد شيميايي استفاده شده در لاک‌‌ ناخن بخصوص لاک‌‌هاي تيره رنگ‌تر، در اثر استفاده طولاني‌مدت باعث زرد شدن ناخن‌‌ها مي‌‌شوند. بهترين راه براي ‌‌اينکه دچار‌‌ اين حالت نشويم‌‌ اين است که قبل از لاک زدن از يک پوشش پايه‌‌اي بدون رنگ استفاده نماييم. زرد شدن ناخن‌ها درا ثر استفاده از لاک‌‌ ناخن به دليل جذب پيگمان‌هاي موجود در رنگ لاک‌‌ها است. بعنوان مثال اکسيد‌‌هاي آهن و ساير رنگدانه‌‌ها در لاک ناخن قرمز مي‌‌توانند باعث ‌‌ايجاد لکه‌‌هايي در ناخن شوند.

 

گاهي اوقات نيز بر اثر استفاده مکرر و طولاني مدت از لاک‌‌ ناخن و پاک کننده‌‌ها، آن لکه‌‌هايي سفيد رنگ بر روي ناخن‌‌ها بخصوص ناخن‌‌هاي پا پديدار مي‌‌شوند که مي‌‌تواند نتيجه واکنش آلرژيک به مواد شيميايي موجود در آنها باشد و عدم استفاده از‌‌ لاک‌‌ ناخن منجر به رفع آن مي‌‌گردد.

 

اين واکنش‌‌هاي حساسيتي به لاک ناخن مي‌‌تواند به شکل قرمزي، خارش، سوختگي و حساس شدن پوست در اطراف ناخن هم خود را نشان دهد و يا حتي با دست زدن به ديگر بخش‌‌هاي صورت وبدن‌‌اين حساسيت به آن مناطق نيز کشيده شود.

 

عده زيادي از خانم‌‌ها به فرمالدئيد به کار رفته درلاک‌‌ ناخن‌ها حساسيت نشان مي‌‌دهند. بهتر است براي پيشگيري از بروز علائم آلرژي، از محصولات فاقد فرمالدئيد استفاده نماييد و طوري لاک بزنيد که لاک روي منطقه پايين ناخن را نپوشاند.

 

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو