باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
A
خانه » آرایش و زیبایی » سلامتی پوست و مو » درمانی جدید برای ریزش مو+درمان قطعی ریزش مو در مردان

درمانی جدید برای ریزش مو+درمان قطعی ریزش مو در مردان

درمانی جدید برای ریزش مو+درمان قطعی ریزش مو در مردان

به گزارش آلامتو به نقل از فرادید، موسسه پژوهشی سامومد (Samumed) دارویی با نام علمی SM04554 را بر روی گروهی از مردان ۱۸ تا ۵۵ ساله آزمایش کرد. تمام این افراد با مشکل ریزش مو مواجه بودند. گفته می‌شود که این روش بر روی مردان جواب داده است.

پژوهش انجام شده نشان داد افرادی که ترکیب فوق را در یک بازه ۱۳۵ روزه به پوست سرشان مالیدند، با افزایش تراکم موهایشان مواجه شدند.

 

کچلی blad

درمانی جدید برای ریزش مو+درمان قطعی ریزش مو در مردان

یافته‌های این پژوهش در آکادمی درماتولوژی در روز ۵ مارس در واشنگتن ارائه شد. پژوهشگران در این تحقیق، از ۳۰۰ مرد در سه گروه استفاده کردند: گروه دارونما، گروه دوم که ۰٫۱۵ درصد ترکیب را استفاده کرد و گروه سوم که ۰٫۲۵ درصد ترکیب را استفاده کردند.

پس از ۱۳۵ روز مشخص شد که هم گروه دوم و هم گروه سوم با افزایش تعداد موها و افزایش تراکم موها البته در تراکم کم مواجه شدند. پژوهشگران از تکنیک عکاسی ماکرو برای سنجش وضعیت موی افراد استفاده کردند.

دو داروی دیگر (فیناستراید و ماینوکسیدیل) برای درمان ریزش مو وجود دارند که البته بدون مشکل نیستند!

در گروه اول، یعنی گروه دارونما که از یک ترکیب خنثی استفاده شده بود، تعداد موها از ۱۱۴ عدد در هر سانتی متر مربع به ۱۱۱٫۵ رسید. این در حالی بود که در گروه سوم، تعداد موها با افزایشی کم از ۱۱۰٫۸ به ۱۱۸٫۵ رسیدند. اما بهترین نتیجه در گروه دوم مشاهده شد. در این گروه، تعداد موها از ۱۰۴٫۹ به ۱۱۵ رسید.

از این ترکیب دقیقا به مدت ۹۰ روز استفاده شد، اما افزایش تعداد موها در هر سانتی متر مربع تا روز ۱۳۵ مشاهده شد.

در این پژوهش آمده که داروی SM04554 کاملا امن و بدون عوارض است. علاوه بر آن، گفته شده هیچ مورد غیرطبیعی در بازه انجام پژوهش مشاهده نشده است. سامومد می‌گوید که قصد دارد پس از انجام پژوهشی دیگر در ابعاد گسترده‌تر، این محصول را ثبت و روانه بازار کند.

دکتر ادم سیمون می‌گوید: «در حال حاضر راه‌های پیشگیری از کچلی در مردان بسیار کم و محدود است. بنابراین هرگونه دستاوردی در این زمینه می‌تواند خبری خوش برای متخصصان پوست و البته مردم باشد.»

گفتنی است در حال حاضر دو درمان برای ریزش مو بین مردان محبوبیت دارد. داروی اول «فیناستراید» است که گفته می‌شود بر قوای جنسی فرد اثر منفی می‌گذارد. داروی دوم نیز «ماینوکسیدیل» است که دو مشکل اساسی دارد: اول اینکه چند ماه زمان می‌برد تا تاثیر بگذارد و ثانیا اینکه اگر مصرف آن را متوقف کنید، ریزش موهایتان به حالت اول برمی‌گردد.

درمانی جدید برای ریزش مو+درمان قطعی ریزش مو در مردان

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو