هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » تازه های تکنولوژی » کشورهای پیشگام در فناوری + پیشرفته ترین کشورهای جهان

کشورهای پیشگام در فناوری + پیشرفته ترین کشورهای جهان

از میان بیش از ۲۰۰ کشور دنیا، تنها از ۶۹ کشور اطلاعاتی در دسترس بود. این اطلاعات از منابع مختلفی چون صندوق بین‌المللی پول،‌ بانک جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه،‌ سازمان جهانی مالکیت معنوی، یونسکو و… جمع‌آوری شده است.

کشورهای پیشرو در فناوری را بشناسیدکشورهای پیشگام در فناوری + پیشرفته ترین کشورهای جهان

وبسایت بلومبرگ فهرستی از کشورهای پیشرو در فناوری در سال ۲۰۱۶ را با در نظر گرفتن هفت شاخص و مولفه منتشر کرده است. این فهرست که نشان‌دهنده ظرفیت نوآوری و امتیاز اقتصادی کشور‌ها و مناطق مختلف براساس شاخص‌ها است.

 معیار سنجش میزان نوآوری کشور‌ها عبارتند از:

۱- اهمیت تحقیق و توسعه کشور: درصدی از تولید ناخالص ملی که به تحقیق و توسعه اختصاص داده می‌شود. رتبه اول در این زمینه کره جنوبی بوده است.

 ۲- تولید با ارزش افزوده بالا: میزان تولید اضافه بر سرانه کشور و میزان ساختی که کشورها در زمینه کامپیوتر، خودرو و دارویی اختصاص می دهد. در این زمینه کشور سوییس رتبه اول را به خود اختصاص داد.

 ۳- شرکت های با فناوری بالا: این تنها شاخصی است که وابستگی به جمعیت آن کشور ندارد و تعداد موسسات با فناوری گسترده مانند موسسات هوافضا و صنایع دفاعی را در بر می گیرد. رتبه اول را آمریکا به خود اختصاص داد.

 ۴ تحصیلات دانشگاهی: شامل تعداد فارغ‌التحصیلان از موسسات عالی آموزش و نیروی کار متخصص در زمینه های مختلف. در این شاخص نیز کره جنوبی رتبه اول را کسب کرد.

۵- هیات‌های پژوهشی: فنلاند پس از شکستش در نوکیا در حوزه های بازی کامپیوتری مشغول شد. دانشجویان مقطع فوق دکترا به ازای هر یک میلیون جمعیت، جمعیت فعال در حوزه تحقیق و توسعه هستند.

۶- تعداد اختراعات: تعداد اختراعات به ثبت رسیده به ازای هر یک میلیون جمعیت و بودجه یک میلیون دلاری تخصیص یافته به تحقیق و توسعه را مربوط می شود. کره جنوبی رتبه اول را کسب کرد.

کشورهای پیشرو در فناوری را بشناسید

کشورهای پیشگام در فناوری + پیشرفته ترین کشورهای جهان

نتیجه این رده‌ بندی به این صورت است که کشور‌های کره جنوبی، ژاپن و آلمان با بیشترین امتیاز در صدر این رده‌بندی قرار دارند.

۱- کره جنوبی

۲- ژاپن

۳- آلمان

۴- فنلاند

۵- ایالات متحده آمریکا

۶- سوئد

۷- سنگاپور

۸- فرانسه

۹- بریتانیا

۱۰- دانمارک

۱۱- کانادا

۱۲- استرالیا

۱۳- روسیه

۱۴- نروژ

۱۵- سوییس

کشورهای پیشگام در فناوری + پیشرفته ترین کشورهای جهان

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو