اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » تازه های تکنولوژی » اندروید ورژن ۷ یا Android N و حفره امنیتی Stagefright

اندروید ورژن ۷ یا Android N و حفره امنیتی Stagefright

از زمان کشف حفره امنیتی stagefright، گوگل تمام توانش را به کار گرفت تا با ارایه به روز رسانی‌های امنیتی این مشکل را حل کند و شما می‌توانید این به روز رسانی‌ها را بسته به شرکت سازنده دریافت کنید. اما این هم کافی نبود و گوگل تصمیم گرفته تا یک بار و برای همیشه این مشکل را در اندروید N یا نسخه هفتم اندروید برطرف سازد.

malware

اندروید ورژن ۷ یا Android N و حفره امنیتی Stagefright

سال گذشته یکی از بزرگ‌ترین خبرها در دنیای فناوری آسیب پذیری امنیتی سیستم عامل اندروید موسوم به Stagefright بود که حتما شما هم اخبار آن را شنیده‌اید، مشکلی که گوگل و بسیاری از سازندگان گجت‌های اندرویدی را به ارایه وصله‌های امنیتی در قالب به روز رسانی‌های ماهانه وادار کرد. این رخنه باعث می‌شد تا هکرها بتوانند با ارسال یک MMS به راحتی کنترل تلفن شما را به دست بگیرند. بر اساس آن چه اعلام شده، گوگل قصد دارد تا مدیاسرورها و دسترسی‌ها را در نسخه بعدی اندروید به چندین مولفه و sandbox تقسیم کند.

این کار به این معنی است که اگر یکی از بخش‌ها به خطر افتاد، دسترسی آن با توجه به ماهیت سندباکس محدود خواهد شد. آن گونه که گوگل ادعا می‌کند:

این امر به آن معنی است که بخش آسیب دیده توسط حفره Stagefright با کاهش سطح قابل دسترسی به کرنل، به حمله کننده اجازه دسترسی بسیار محدودتری را می‌دهد.

توضیح این روش در حوزه اطلاعات فنی است، ولی همین اندازه کافی است که بدانیم اندروید N برای همیشه کاربران را از شر رخنه امنیتی Stagefright خلاص می‌کند.

اندروید ورژن ۷ یا Android N و حفره امنیتی Stagefright

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو