گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » فرهنگ و هنر » سینما و تلویزیون » واقعیت خانواده دکتر وزیری در معمای شاه از زبان خسرو معتمد

واقعیت خانواده دکتر وزیری در معمای شاه از زبان خسرو معتمد

فیلم تاریخی باید با استفاده از داستان‌هایی ملودرام و شخصیت‌هایی گاه تخیلی، برای مخاطب جذاب شود.
دکتر وزیری در «معمای شاه» چقدر واقعی است؟/ خسرو معتضد پاسخ می‌دهد
واقعیت خانواده دکتر وزیری در معمای شاه از زبان خسرو معتمد

 خسرو معتضد در خصوص سریال «معمای شاه» و خانواده دکتر وزیری گفت: خانواده دکتر وزیری داستانی تخیلی است که در کنار وقایع تاریخی سریال روایت شده است. شاید به دلیل اینکه ما در زمان رضاشاه بیمارستانی به اسم دکتر وزیری داشتیم، این شخصیت در ذهن کارگردان شکل گرفته باشد.

وی ادامه داد: سریال مانند تاریخ واقعی نمی‌تواند روایت شود، چرا که در این صورت مردم آن را تماشا نمی‌کنند. باید فراز و نشیب‌هایی در سریال داشته باشیم تا مخاطب‌پسند شود.
معتضد عنوان کرد: من مشاور سریال «معمای شاه» نیستم، فقط از نظر جزئیاتی مانند  لباس پاسبان، مدل‌ اتومبیل‌ها و  زمان سخنرانی‌های تاریخی کمک‌هایی به محمدرضا ورزی و لدنی کردم.
وی افزود: وارد جزئیات داستان نشدم؛ چرا که نظرات من متفاوت است. از طرفی در تلویزیون نمی‌توان همه چیز را نشان داد و کارگردان باید همه چیز را رعایت کند،  اما در مجموع برای سریال «معمای شاه» زحمت زیادی کشیده شده است.
وی اظهار داشت: افراد زیادی به سریال اعتراض داشتند که چرا شاه معشوقه دارد؟! اگر کتاب «علم» دوست صمیمی شاه را بخوانند، متوجه می‌شوند که این مسئله واقعیت دارد. همچنین تمام پادشاهان ایرانی اینگونه بودند.
وی ادامه داد: تلویزیون محل کنفرانس تاریخی نیست؛ بلکه فیلم تاریخی باید با استفاده از داستان‌هایی ملودرام و شخصیت‌هایی گاه تخیلی، برای مخاطب جذاب شود. از طرفی تماشاگر باید تاریخ بخواند تا سریال برای او آشنا باشد.
معتضد خاطرنشان کرد: باید بدانیم ساخت سریال تاریخی مشکل است. ورزی کارگردان با استعدادی است و سریال‌های خوبی ساخته است.
واقعیت خانواده دکتر وزیری در معمای شاه از زبان خسرو معتمد
دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو