خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵
خانه » آرایش و زیبایی » سلامتی پوست و مو » عامل اصلی بروز شوره سر

Eli gasht

عامل اصلی بروز شوره سر

عامل اصلی بروز شوره سر

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که نوعی باکتری علت اصلی بروز شوره سر است. در این تحقیق محققان ۳۶۳ فردی را که دچار شوره سر بوده و نبودند مورد بررسی قرار داده و دریافتند که علت بروز این عامل اصلی بروز شوره سر چیست؟مشکل تا حد زیادی به خاطر وجود نوعی باکتری به نام استافیلوکوکوس در پوست سر است نه قارچ.
افرادی که دچار شوره سر می‌شوند میزان باکتری استافیلوکوکوس آنها بیشتر بوده و میزان یک باکتری متفاوت دیگر در آنها یعنی باکتری پروپیونیباکتریوم آنها نسبت به افرادی که شوره سر ندارند کمتر است. بنابراین این مسئله به خاطر وجود یک باکتری نبوده و بیشتر ریشه در عدم حضور باکتری دیگری است که تعیین می‌کند چه کسی دچار شوره سر شده و چه کسی به آن دچار نمی‌شود.
از طرفی محققان دریافتند افرادی که از شوره رنج می‌برند نسبت به دیگران سرشان کمتر دچار ترشحات روغنی و چرب می‌شود، اما هنوز مشخص نیست که آیا واقعا همین مسئله عامل اصل شوره سر بوده یا تنها یک نوع عارضه جانبی است.
در شرایطی که هنوز درمان مشخصی برای آن کشف نشده است، اما روش‌های درمانی فعلی برای شوره سر با استفاده از محصولاتی حاوی زینک-پریتیون – ترکیبی شیمیایی ضدقارچ که می‌تواند برخی باکتری‌های خاص مانند استافیلوکوکوس را بکشد – برای کاهش آن تأثیرگذار است. محققان معتقدند این ترکیب می‌تواند به متعادل شدن باکتری‌های پوستی کمک کرده و میزان پروپیونیباکتریوم را افزایش و استافیلوکوکوس را از بین ببرد.

 

عامل اصلی بروز شوره سر
منبع: medicaldaily

+ 56 = 63

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو

Eli gasht