برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » تغذیه ، رژیم و تناسب اندام » آب زیاد بنوشید تا به وزن ایده آل برسید

آب زیاد بنوشید تا به وزن ایده آل برسید

آب زیاد بنوشید تا به وزن ایده آل برسید

 

سرویس اجتماعی فردا؛ بشیر قلی زاده سرچشمه:  چندین دهه است که پزشکان تاکید می کنند که یک انسان بالغ و سالم باید روزی ۸ لیوان آب بنوشد. این در حالی است که یک مطالعه جدید نشان می دهد نوشیدن آب زیاد با توجه به توانایی فرد می تواند نقش مهمی در کاهش وزن ایفا کند. آب خوردن باعث می شود کمتر غذا بخورید در نتیجه  کالری کمتری دریافت می کنید.

 

آب زیاد بنوشید تا به وزن ایده آل برسید

افزایش مصرف آب و ارتباط آن با کم شدن کالری

محققان از دانشگاه ایلینوی در یک مجموعه تعدادی از بزرگسالان را مورد مطالعه قرار دادند در این آزمایش بین سه تا ده روز با مصرف ۱ تا ۳ فنجان آب بیشتر در هر وعده با منوی غذایی عادی به افراد خورانده شد و با استفاده از یک شبیه ساز به داده های ارزنده ای دست یافتند. محققان دریافتند که افزایش روزانه مصرف آب بین یک تا سه فنجان در هر وعده ارتباط زیادی با کاهش روزانه مصرف کل انرژی بین ۶۹ و ۲۰۶ کالری را دارد. این مقدار ممکن است زیاد به چشم نیاید، اما ۲۰۶ کالری روزانه به مقدار تقریبا نیم کیلو چربی درطول حدود ۱۷ روز است. همچنین کاهش مصرف قند را بین ۶ و ۱۸ گرم، سدیم بین ۷۸ و ۲۳۵ میلی گرم، و کلسترول خون را بین ۷ و ۲۱ گرم کاهش می دهد.

با نوشیدن آب زیاد به وزن ایده آل خود برسید
نوشیدن آب روزانه ۸ لیوان، برای تندرستی لازم است
آب زیاد بنوشید تا به وزن ایده آل برسید

Ruopeng، استادیار حرکت شناسی در دانشگاه ایلینوی و نویسنده ارشد این مطالعه می گوید. دو دلیل وجود دارد که چرا آب ممکن است باعث کاهش وزن شود اول اینکه با نوشیدن آب بجای نوشابه ها از دریافت کالری زیاد جلوگیری می کند و دلیل دوم اینکه نوشیدن آب به انسان احساس شکم سیری می دهد واین خود باعث می شود از خوردن تنقلات جلوگیری شود.

وی گفت تحقیقاتی که تا کنون به طور کامل نشان دهد، نوشیدن آب باعث کاهش وزن می شود اثبات نشده است اما این کار خیلی بهتر از خوردن سیب زمینی سرخ کرده است.

جنیفر کوک، استاد حرکت شناسی در دانشگاه یورک کانادا، که در جریان این مطالعه قرار گرفته است گفت: اینکه آب با پر کردن معده  باعث می شود که غذای کمتری بخوریم و در نتیجه کالری کمتری دریافت می کنیم کاملا صحت دارد.

بیشترین مزایای خوردن آب این است که ما را از نوشیدن نوشابه های قندی و پر کالری دور می کند و نیز با احساس سیری که به ما می دهد ، بنابراین باعث می شود تا به مرور زمان از وزن کاسته شده و لاغر شویم.

منبع: theatlantic

 

آب زیاد بنوشید تا به وزن ایده آل برسید

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو