آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش می ‏يابد! (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » یک سوم اعضا داعش در سوریه نابود شده اند

یک سوم اعضا داعش در سوریه نابود شده اند

یک سوم اعضا داعش در سوریه نابود شده اند

 

پرس تی وی: اوگنی لوکیانف معاون رئیس سازمان امنیت روسیه سه‌شنبه گفت: «بر اساس برآورد ما در ابتدای کارزار عملیات ما، جبهه النصره و داعش حدود ۸۰ هزار عضو داشتند که ۲۸ هزار نفر از آنان (۳۵ درصد) در حال حاضر از بین رفته‌اند. این امر حاصل همکاری ما و ارتش سوریه است.»

یک سوم اعضا داعش در سوریه نابود شده اند

وی خاطر نشان کرد که ائتلاف تحت امر امریکا ظرف بیش از دو سال گذشته حدود پنج هزار نیروی تروریستی را از بین برده است.

لوکیانف که در هفتمین کنفرانس امنیت بین‌المللی در گروزنی پایتخت جمهوری چچن در همسایگی جنوب روسیه سخن می‌گفت، افزود: «برخی پیش‌بینی می‌کردند که عملیات ضد تروریستی روسیه در سوریه منجر به افغانستانی دیگر خواهد شد یا وضعیتی شبیه به آن را رقم خواهد زد. اما هرگز چنین نخواهد بود. عملیات ما محدود به طرح‌های نظامی کوتاه مدت است.»

روسیه از اوایل مهر ماه سال گذشته به درخواست دولت دمشق، حملات هوایی علیه مواضع گروه‌های تروریستی در سوریه را آغاز کرده است. امریکا و متحدانش نیز از یک سال پیش از تاریخ یاد شده ظاهرا عملیات هوایی علیه مواضع داعش را آغاز کرده‌اند. دولت سوریه معتقد است که عملیات هوایی امریکا معمولا زیر ساخت‌های این کشور را هدف قرار داده و اقدامات آنان کمک چندانی به مهار پیشروی تروریست‌ها نکرده است.

سوریه باید خودش مسائلش را حل کند

لوکیانف ضمن تاکید بر اینکه هدف اصلی از عملیات نظامی روسیه در سوریه تسهیل روند گفتگوی سیاسی است، تصریح کرد که حل و فصل مسائل سوریه باید به دست خود سوری‌ها صورت گیرد.

وی افزود: «در غیر این صورت این جنگ هدفی پیش روی خود نخواهد داشت»
بشار الجعفری سفیر سوریه در سازمان ملل و رئیس هیات نمایندگی دولت دمشق (وسط)  در نشستی از سری مذاکرات صلح سوریه در ژنو سوئیس، یکم اردیبهشت ۱۳۹۵

مذاکرات صلح ژنو که با میانجیگری سازمان ملل برگزار شد ماه گذشته در پی خروج گروه‌های مخالف تحت حمایت سعودی از مذاکرات و اعلام جنگی جدید علیه دولت دمشق بدون هیچ پیشرفتی پایان یافت.

لوکیانف همچنین با تاکید بر اهمیت حصول توافق از طریق تدبیر و مصالحه تصریح کرد که جنگ داخلی به سود هیچ کس نیست و همگان در آن بازنده خواهند بود.

وی گفت که در بحران سوریه اکنون نقطه عطفی پدید آمده که فقط افراد با انگیزه مغرضانه سیاسی این واقعیت را منکر شده یا به شکل دیگری تفسیر می‌کنند. وی افزود رفتار خصمانه برخی از طرف‌ها در سوریه از میل شدید آنان به تخریب روند حل اختلاف حکایت دارد.

آتش بس شکننده در سوریه، بدون مشارکت گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره (شاخه گروه القاعده در سوریه)، از ۸ اسفند ۱۳۹۴ با میانجیگری روسیه و امریکا برقرار شده و کماکان به رغم موج درگیری‌ها در حلب که در چند هفته گذشته اوج گرفته است در بیشتر مناطق سوریه برقرار است.

در همین حال وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که حدود شش هزار  تروریست وابسته به النصره در تدارک حمله‌ای وسیع به استان حلب در شمال غرب سوریه هستند.

این مقام امنیتی در همین راستا گفت که حملات بی امان علیه نیروهای سوری در غوطه شرقی و دمشق موید صحت این آمار و تدارک وسیع عملیاتی تروریست‌ها است.

سوریه از حدود ۵ سال پیش عرصه درگیری‌های مرگباری بوده است. به گزارش مرکز تحقیقات سیاسی سوریه، درگیری‌ها در این کشور تا کنون حدود ۴۷۰ هزار کشته و یک میلیون و ۹۰۰ هزار زخمی به جا گذاشته است.

 

یک سوم اعضا داعش در سوریه نابود شده اند

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو